Różaniec rodziców w intencji dzieci

Owocem rekolekcji, które odbyły się we wrześniu 2001 była m.inymi inicjatywa powstania róży różańcowej (później obrano patronem św. Stanisława Kostkę) w której rodzice modlą się w intencji swoich dzieci.

Rekolekcje skierowane były na modlitwę przebaczenia, o uzdrowienie relacji rodzice - dzieci, na wagę słów i intencji jakie ludzie noszą w sercu. Ksiądz rekolekcjonista poprowadził je w taki sposób, aby wskazać przeszkody (np. brak przebaczenia) jakie często nosimy w sercu, a które przeszkadzają się nam w pełni otworzyć na uzdrawiające działanie Ducha Świętego. wiecej o powstaniu Różańca Rodziców

Aktualności

Namiestnik Chrystusa, Następca św. Piotra – papież Franciszek w Polsce dzień kolejny
2016-07-29
Proszę, dziękuję, przepraszam - jakby wyjęte z dziecinnej kinder sztuby. Magiczne słowa i zwroty jakich uczyliśmy się w dzieciństwie jako oczywistych zachowań w rodzinie przypomina papież Franciszek z okna papieskiego. I to widać ważne aby w codzienności umieć poprosić, podziękować i zawsze przeprosić, aby nad naszym gniewem nigdy nie zaszło słońce. Abyśmy kładli się spać pojednani, i pogodzeni ze sobą, w harmonii miłości.
A następny dzień to cisza w niemieckim obozie Auschwitz gdzie mordowani byli Polacy, Żydzi i osoby z innych narodów Europy. Modlitwa w celi św. Maksymiliana Kolbe i nawiedzenie szpitala dziecięcego. To ważna lekcja o cierpieniu, która kończy się Drogą Krzyżową, czyli złączeniem z cierpieniem Chrystusa.

Jezu - Ufamy Tobie!
Namiestnik Chrystusa, Następca św. Piotra – papież Franciszek w Polsce
2016-07-27
To czas szczególny, święty i wyjątkowy. Kiedy Namiestnik Chrystusa odwiedza nas osobiście, aby umocnić naszą wiarę, aby spotkać się z młodzieżą i zabrać ze sobą iskrę Bożego Miłosierdzia – dla świata!
Dziś 27 lipca 2016 roku o godzinie 16 tej przybył do Polski Papież Franciszek, przygotujmy na jego spotkanie nasze serca i rodziny, nasze domy i miejscowości. Niech zawisną flagi Polski i Papieska, aby pokazać że jesteśmy razem i solidarni.
Pokazać że w Polsce jest miejsce dla normalności i wiary, że jesteśmy otwarci i gościnni.
Módlmy się w intencji Ojca świętego Franciszka i o błogosławione owoce Jego pielgrzymowania do Polski.
Maryjo, Królowo Polski – módl się za nami i za wszystkimi pielgrzymami,
Święty Józefie – módl się za nami i za wszystkimi pielgrzymami,
Święty Michale Archaniele – módl się za nami i za wszystkimi pielgrzymami,
Święty Janie Pawle II – módl się za nami i za wszystkimi pielgrzymami,
Święci Patronowie Polski – módlcie się za nami i za wszystkimi pielgrzymami.

< Błogosławieni miłosierni, albowiem oni Miłosierdzia dostąpią
Już dziś oficjalne otwarcie ŚDM'2016
2016-07-26
Centralnym wydarzeniem dnia 26 lipca będzie Msza św. otwarcia ŚDM, która rozpocznie się na krakowskich Błoniach o godz. 17.30. Przewodniczył jej będzie kard. Stanisław Dziwisz. Tuż po niej rozpocznie się koncert zespołów muzyki chrześcijańskiej.
Ale takich koncertów i wydarzeń będzie cała masa w Krakowie, czy to w miejscach powszechnie dostępnych czy też w różnego rodzaju instytucjach i kościołach.
Tu widać prawdziwie bogactwo Kościoła, widać energię i chęć dzielenia się wiarą.
A my wspieramy to naszą ufną i gorącą modlitwą!
Modlimy się o dobre, błogosławione owoce tego czasu. Dla każdego uczestnika, dla Polski, świata i dla całego Kościoła.
Zwłaszcza teraz kiedy widać wzmożenie działania zła, kiedy giną niewinni ludzie i zabijani są chrześcijanie!
Jak widać to czas na umocnienie w wierze i przygotowanie na próbę w zlaicyzowanym świecie.
Królowo Polski - módl się za nami!
Patronowie dnia dzisiejszego św. Anno i św. Joachimie - módlcie się za nami!
Młodzi nadzieją Kościoła, młodzi budzą ducha niezwyciężonego – przyjmujemy ich z otwartymi sercami w Polsce!
2016-07-24
To jest jak wiosenny deszcz, jak potok przybierający na sile – obecność setek tysięcy młodych Katolików w Polsce - w całej Polsce. Spotkać ich można od Bałtyku, po gór szczyty! Pomagają przezwyciężać schematy, chcą czerpać z naszej duchowej skarbnicy i dzielą się świadectwem swojej wiary!
Wczoraj mieliśmy okazję przywitać grupę pielgrzymów z wielu krajów w naszym domu i właśnie takie refleksje przychodzą mi do głowy w związku z ich obecnością! Kilkunastu młodych Katolików z Meksyku, Kolumbii, Hiszpanii, Anglii, Paragwaju i z Polski raduje się swoją obecnością i dzielą się radością spotykania z polską kulturą.
I chcą się nauczyć polskich pieśni religijnych i sami chcą odmówić różaniec w tak wielu intencjach przywiezionych z całego świata, a różaniec rozbrzmiewa wieloma językami.
Niech ten czas będzie owocny dla każdego z nas. Niech to będzie też czas obdarowania wszystkich pielgrzymów skarbem wiary Polaków.
Królowo Polski – módl się za nami i za wszystkimi pielgrzymami,
Świeci Patronowie Polski – módlcie się za nami i za wszystkimi pielgrzymami.
Błogosławieni miłosierni, albowiem oni Miłosierdzia dostąpią – Are You ready?
2016-07-19
Ten tydzień już namacalnie rozpoczyna Światowe Dni Młodzieży. Wiele grup przyjeżdża lub przyjechało do Polski, do różnych diecezji i parafii. Gościmy ich w naszych domach i miejscowościach fizycznie, pokazujemy to co dobre i piękne. Ale przede wszystkim gościmy ich duchowo i przyjmujemy to obdarowanie jakim są dla nas od Boga.
Modlimy się codziennie o błogosławione owoce tego czasu – dla każdej zaangażowanej osoby, dla wszystkich pielgrzymów i uczestników oraz dla Polski i dla całego świata, dla całego Kościoła powszechnego.
Okaż nam Panie Miłosierdzie Swoje - według litości Serca Jezusowego!

Dzielmy się również świadectwem modlitwy rodziców w intencji dzieci – świadectwem Różańca Rodziców z tym którzy do nas przybywają! W zakładce - > Do pobrania znajdują się informacje w językach Angielskim, Niemieckim i Francuskim.
Nowenna do MB Szkaplerznej dzień dziewiąty - 15 lipca, W Karmelu wielkie święto jutro!
2016-07-15
>Matko Kościoła!... Daj nam odradzać się wciąż całym pięknem świadectwa dawanego Krzyżowi i Zmartwychwstaniu Twego Syna< - Jan Paweł II

Maryjo, Opiekunko Karmelu i Matko nasza! Wiemy, że nigdy nie opuszczasz wiernych swoich. Spraw, abyśmy zawsze byli wierni Tobie. Opiekuj się naszymi sercami, oczyść je z wszelkich brudów grzechowych, przystrój je w wonne kwiaty cnót. Niech Jezus Chrystus zamieszka w nas na zawsze, aby w godzinie śmierci naszej szatan odstąpił od nas, widząc Jezusa w naszych sercach. A kiedy dusze nasze rozłączą się z ciałami, daj nam pociechę oglądania Twego świętego Oblicza i zaprowadź nas do przybytku wiecznego szczęścia.
Matko Szkaplerza świętego! Przyobiecałaś, że nie będzie potępiony ten, kto pobożnie nosił Twój Szkaplerz. Przypominaj nam nieustannie o tym, abyśmy w ostatniej godzinie ziemskiego życia ucałowali Twój znak zbawienia i stali się uczestnikami wiecznej chwały. Amen.
Ojcze nasz...Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...

MODLITWA do MATKI BOŻEJ SZKAPERZNEJ
(na zakończenie nowenny)
Bogarodzico Dziewico! Królowo Szkaplerza świętego i Matko nasza! Nieustannie przywołujesz nas do Siebie.
Pani i Królowo nasza!
Jak niegdyś przez dar Szkaplerza świętego ocaliłaś swój umiłowany zakon karmelitański od rozbicia i upadku, a nam wszystkim dałaś znak szczególnej opieki, tak dzisiaj stań na drogach ludzkości odchodzącej od Boga jako znak pojednania i ratunku dla świata.
Bądź ocaleniem dla całej ziemi, Kościoła i naszego narodu. Odnów znaki i powtórz cuda! Otrzyj łzy cierpiącym, ochraniaj niewinność dzieci, broń wiary świętej w sercach młodzieży; rodzinom naszym uproś pokój i miłość wzajemną, i ducha ofiary!
Naszej całej Ojczyźnie, którą tak bardzo umiłowałaś, błogosław od tronu Twej łaski. Niech będzie pociechą dla Twego Serca!
Wyjednaj nam dar wytrwania w wierze ojców naszych, byśmy Cię mogli chwalić teraz i w wieczności. Amen.

Tak wielu rodziców i liczne róże rodziców są wśród czcicieli MB Szkaplerznej, tej która osłania nas swoim płaszczem. Jeśli jeszcze nie przyjąłeś / łaś Szkaplerza świętego - to jutro jest wielka i piękna okazja aby uroczyście to uczynić. Trzeba odnaleźć kościół karmelitański i poprosić o przyjęcie do bractwa Szkaplerza świętego - przyjąć szkaplerz - czyli szatę Matki Bożej i dołączyć do rodziny karmelitańskiej.
Nowenna do MB Szkaplerznej dzień ósmy - 14 lipca
2016-07-14
>Po Bogu w Trójcy Jedynym, nie mamy nikogo bliższego nad Matkę Słowa Wcielonego. Gdy wiec szukamy w naszych myślach modlitewnych, z kim mielibyśmy rozmawiać, komu mielibyśmy się zwierzyć, z kim naszą samotność dzielić, to chyba z Nią<.
Stefan kard. Wyszyński
Maryjo, Ozdobo Karmelu i Matko nasza! Dając nam tę szlachetną odznakę Twojej miłości — Szkaplerz święty, nie tylko chciałaś widzieć w nas swoje sługi, ale zapragnęłaś jeszcze przybrać nas za swoje córki i za swoich synów i raczyłaś nas tak nazwać. Błagamy Cię, wyjednaj nam u Jezusa tę łaskę, abyśmy nigdy nie byli dla Ciebie powodem smutku, ale Twoją radością i Twoją chwałą!
Chcemy też być dobrymi Twymi braćmi, jak tego sobie życzyłaś. Dzięki pomocy takiej Matki, która wszystko rozumie — wyzwolimy się ze wszystkiego, co nas od Ciebie oddala, co nie podoba się Chrystusowi Panu. >Bądź z nami w każdy czas, wspieraj i ratuj nas<. Amen.
Ojcze nasz...Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...
Nowenna do MB Szkaplerznej dzień siódmy - 13 lipca
2016-07-13
>Zawsze, gdy jest szczególnie ciężko, gdy ciemności ogarniają ziemie, a słońce już gaśnie i gwiazdy nie dają światłości, trzeba wszystko oddawać Maryi<.
Stefan kard. Wyszyński,
Maryjo, Strażniczko Karmelu i Matko! Tyś nas zapewniła, że święta Twa suknia, jeżeli ją godnie nosimy, będzie nam puklerzem i tarczą przeciwko pociskom nieprzyjacielskim i że uchroni nas od wszelkiego zła. Prosimy Cię gorąco: niech nas zachowa Twoja potężna obrona nie tylko od niebezpieczeństw ciała, ale przede wszystkim od niebezpieczeństw duszy i wiecznego potępienia. Spraw za swoją przemożną przyczyną, abyśmy nie popełnili takiej winy, przez którą moglibyśmy być odrzuceni przez Boga.
Kornie upadając przed Tobą, ufamy, że nie będzie takiego bólu, którego byś nie ukoiła, nie będzie takiej zasadzki, której byś nie oddaliła, bo jesteś najbardziej kochającą Matką. Amen.
Ojcze nasz...Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...

Maryjo, Wspomożenie wiernych, Ucieczko grzeszników, Módl się za nami!
Nowenna do MB Szkaplerznej dzień szósty - 12 lipca
2016-07-12
>Bóg nie chce inaczej udzielać się światu, jak tylko z ramion Maryi<.
Stefan kard. Wyszyński
Maryjo, Królowo Karmelu i Matko nasza, która swego wiernego sługę Szymona zaszczyciłaś świętym Szkaplerzem — znakiem zbawienia i synostwa Twego, przyobiecując niezliczone zdroje łask i błogosławieństw Bożych tym wszystkim, którzy będą pobożnie tę szatę nosić i należycie wypełniać obowiązki swego powołania, a naśladując Twoje święte cnoty, będą się stawali wiernymi Twoimi sługami, spraw, abyśmy przez wierność podjętym zadaniom, korzystali w życiu i po śmierci z Twoich obietnic, a przez to zostali dopuszczeni do chwały wiecznej.
Spraw, Królowo Szkaplerza świętego, aby nosząc Twój Szkaplerz, dusze nasze upodabniały się coraz bardziej do Ciebie, a przez Ciebie do Chrystusa, i aby wzrastała w nas ufność, że Ty każdej naszej potrzebie zaradzisz i osłonisz przed burzami życia. Amen.
Ojcze nasz...Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...
Nowenna do MB Szkaplerznej dzień piąty - 11 lipca
2016-07-11
>Jak bardzo postać Maryi promieniuje światu właśnie dziś, gdy tylu mądrych i roztropnych ludzi żenuje się mówić o ubożuchnym Dziewczęciu, które Bóg wypatrzył sobie w Nazarecie i uczynił Matką Syna Swego<.
Stefan kard. Wyszyński
Maryjo, Twierdzo Karmelu, która pośród ataków nieprzyjacielskich osłaniałaś tarczą swej opieki zakon karmelitański i ocaliłaś go od upadku, prosimy Cię pokornie, o Pani i Orędowniczko nasza, broń nas od nieprzyjaciół duszy i ciała: abyśmy służyli Bogu w pokoju i bezpieczeństwie na większą Jego cześć i na chwałę Twoją.
Królowo Karmelu! Przychodzimy do Ciebie i składamy w Twoje Matczyne dłonie nasze przyszłe losy, losy Kościoła i naszej Ojczyzny. Ulżyj nam w dźwiganiu krzyża, który nosimy, i ukaż blask zwycięstwa prawdy, dobra, piękna i pokoju. Amen.
Ojcze nasz...Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...

Na stronie pojawiła się lista istniejących już Róż Różańcowych.

Na stronie pojawił się dział PiO - Pytania i odpowiedzi