Różaniec rodziców w intencji dzieci

Owocem rekolekcji, które odbyły się we wrześniu 2001 była m.inymi inicjatywa powstania róży różańcowej (później obrano patronem św. Stanisława Kostkę) w której rodzice modlą się w intencji swoich dzieci.

Rekolekcje skierowane były na modlitwę przebaczenia, o uzdrowienie relacji rodzice - dzieci, na wagę słów i intencji jakie ludzie noszą w sercu. Ksiądz rekolekcjonista poprowadził je w taki sposób, aby wskazać przeszkody (np. brak przebaczenia) jakie często nosimy w sercu, a które przeszkadzają się nam w pełni otworzyć na uzdrawiające działanie Ducha Świętego. wiecej o powstaniu Różańca Rodziców

Aktualności

Zaproszenie od rodziców i proboszcza Sanktuarium Góry św. Anny na IV regionalną Pielgrzymkę Różańca Rodziców
2016-05-28
Tegoroczna pielgrzymka regionalna Różańca Rodziców na Górę św. Anny odbędzie się w dniu 4 czerwca. Rodzice z rejonu Sanktuarium Góry św. Anny potrafili się zorganizować i w porozumieniu z Proboszczem już czwarty raz zapraszają wszystkich wspólnej modlitwy, dziękczynienia, próśb w swoich intencjach oraz dzielenia się świadectwami owoców modlitwy i radosnego świętowania.
Na tej pielgrzymce będzie również gościł Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin ks. Przemysław Drąg.
Spotkanie rozpoczyna się od godziny 14.00 rejestracją grup (Plac Rajski).
14.30 okazja do spowiedzi świętej.
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w Bazylice św. Anny
15.15 Msza św. w Bazylice św. Anny w intencjach pielgrzymów

Po Mszy świętej odbędzie się radosne, rodzinne świętowanie w namiocie przed Domem Pielgrzyma.
A w tym m.innymi od godz. 17.00 rozpocznie się Koncert Baśniowej Kapeli,
W trakcie również świadectwa i prezentacja grup pielgrzymkowych.
W namiocie będzie ciasto - można przywieźć dla swoich najbliższych lub też zakupić na miejscu.
Z radością przekazujemy to zaproszenie od Ojca Ambrozego oraz Krysi i Piotra rodziny Deko - dla wszystkich rodzin i rodziców zaangażowanych w Różańcu Rlodziców z rejonu Polski Południowej, ze Śląska i okolic. Zapraszają „byśmy spotkali się w miłym gronie i zbudowali się wzajemnie swoją obecnością i rozmową. A przede wszystkim byśmy wspólnie podziękowali Matce Bożej za otrzymane łaski uczestnicząc we Mszy Św.”
Zapraszamy ! Szczegółowo można zasięgnąć informację pod adresem : rozaniecrodzicowanna@gmail.com

O pielgrzymce i o Różańcu Rodziców będzie też audycja w Katolickim Radio eM w poniedziałek 30 maja o godzinie 20.00 z udziałem organizatorów pielgrzymki. Radio eM można słuchać również w internecie pod adresem: http://radioem.pl/
Dar Maryi i Sióstr Loretanek dla Różańca Rodziców - miesięcznik TAK Rodzinie!
2016-05-21
Z radością przekazuję również informację, o nowej inicjatywie jaka zrodziła się po VIII pielgrzymce Rodziny Loretańskiej i czytelników miesięcznika Różaniec w dniu Zesłania Ducha Świętego . Wielokrotnie pisałem tu o formacji duchowej za pośrednictwem miesięcznika Różaniec, oraz o miesięczniku Tak Rodzinie, wydawanym przez Siostry Loretanki.


Po dłuższym czasie czytania tego miesięcznika i zastanowieniu się, po pielgrzymce i w dniu Zesłania Ducha Świętego przyszła refleksja, że miesięcznik Tak Rodzinie jest jakby wprost dedykowany zadaniom formacyjnym dla rodziców. Jest to świetnie redagowane i przygotowane dla nas – rodziców pismo wspierające rzetelną wiedzą i artykułami nasze zadania rodzicielskie. Poprosiliśmy więc, aby miesięcznik Tak Rodzinie stał się naszym pismem formacyjnym Różańca Rodziców - tak jak Różaniec jest pismem formacyjnym dla Żywego Różańca. I na naszą prośbę Siostra Dyrektor Wydawnictwa zgodziła się wstępnie, mamy nadzieję już na stałe na takie właśnie wsparcie naszej modlitwy różańcowej rodziców.


Zatem zachęcamy, aby już od miesiąca czerwca nabywać i propagować ten miesięcznik, aby wykupić prenumeraty. Ten pomysł i możliwość odbieramy jako kolejny dar Maryi dla nas rodziców – specjalny dar w Jej miesiącu. Nabywajmy, a najlepiej prenumerujmy to pismo dla siebie i dla swoich róż, postarajmy się aby było obecne również dla wszystkich rodziców, a zwłaszcza dla członków Różańca Rodziców w naszych parafiach, aby zamówić jakąś ilość i na stałe co miesiąc rozprowadzać je w swoich parafiach!
Niech nasze działania dla szerzenia Różańca Rodziców realizują się również poprzez wskazanie dobrych materiałów formacyjnych - w miesięczniku Tak Rodzinie!


Miesięcznik Tak Rodzinie i jego prenumeratę można zamówić:
przez Internet na stronie www.sklep.loretanki.pl lub przez e-mail: sklep@loretanki.pl
telefonicznie: (22) 673 58 39; (22) 673 46 93
lub:
u listonosza albo na poczcie (od 1 grudnia)
Pielgrzymka do Loretto - dziękowaliśmy i prosiliśmy!
2016-05-16
W sobotę 14 maja pod hasłem, Z Maryją uwielbiam Miłosierdzie Boże, odbyła się ogólnopolska pielgrzymka czytelników miesięcznika Różaniec i Rodziny Loretańskiej do Loretto koło Wyszkowa. Przyjechało kilkadziesiąt grup, autokarów z okolic bliższych i dalszych, ale również pielgrzymi indywidualni. Tegoroczna pielgrzymka naznaczona była potrójnymi rocznicami i okazjami. Pierwsze to Rok Miłosierdzia, drugie to 1050 rocznica Chrztu Polski, a trzecia to 150 rocznica narodzin bł. Ks. Ignacego Kłopotowskiego, założyciela sanktuarium i zakonu Loretańskiego.
To sobotnie świętowanie w gronie Rodziny Loretańskiej rozpoczęliśmy Godzinkami do NMP a następnie wystąpieniami i konferencjami. Wielkie wrażenie wywarł na pielgrzymach przemawiający w mocy Ducha Świętego, w przededniu Święta Zesłania Misjonarz diecezji Warszawsko-Praskiej ks. Robert Wielądek. To Duch Święty pobudza i umacnia, uświęca i jest nam NIEZBĘDNY do życia duchowego! Wystąpienie zakończone modlitwą o działanie Ducha Świętego bardzo umocniło nas i rozpaliło serca.
Ważne dwa wystąpienia to Senator RP Czesław Ryszka, który nawiązując do spuścizny i dokonań oraz myśli bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego nt. walki duchowej prowadzonej w mediach pokazał współczesne zagrożenia i potrzebę naszej aktywności w tym miejscu. W drugim ciekawą inicjatywę Wydawnictwa Rafael, nakręcenia fabularyzowanego filmu dokumentalnego o Różańcu, a ściślej o zwycięstwach różańcowych przedstawił p. Marcin Węc z Krakowa.
Różaniec w części Radosnej z rozważaniami poprowadził ks. Kamil Falkowski z młodymi przygotowującymi się do ŚDM – co przypomniało nam o potrzebie wspierania tego wydarzenia i potrzebie stałej modlitwy i wsparcia duchowego młodzieży.
Msza św. Koncelebrowana, której przewodniczył ks. Biskup senior Kazimierz Romaniuk, była centralnym punktem spotkania. W wygłoszonej homilii ks. Biskup wspaniale zarysował potrzebę ufnej wiary w moc Boga działającą w każdym z nas, zwykłym człowieku. Kimże było owych dwunastu Apostołów z odległej prowincji wobec przepychu i mocy Imperium Rzymskiego, wobec uczonych retorów z Grecji i całej Synagogi Żydowskiej. A jednak to Oni ożywieni Duchem Bożym, mieli moc zmieniania słowem rzeczywistości i świadczenia o Prawdzie Zbawienia. Duch Święty nadał ich działaniom moc, a im samym odwagę i mądrość. Te wszystkie dary są i dla każdego z nas! Wystarczy poprosić i otworzyć swoje serce.
Ważne wystąpienie redaktora naczelnego miesięcznika Różaniec, ks. Szymona Muchy wskazywało na wielką odpowiedzialność Polski i oczekiwania Europy wobec nas, Naszym zadaniem jest ustrzec skarbu wiary, rozwinąć go i przekazać kolejnym pokoleniom, ale też wspierać Europę w jej powracaniu do Boga.
Pięknym i bardzo barwnym akcentem spotkania, który spotkał się z ogromnie życzliwym przyjęciem, był Zespół Sobótka z Czarnolasu grający radosną i bliską nam muzykę religijną i ludową.
Zakończenie spotkania to odmówiona w wielkim skupieniu i z żarliwością Koronka do Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymi odjeżdżali z Loretto podniesieni na duchu, radośni, wciąż żyjący atmosferą spotkania!
I my tam również byliśmy, aby doświadczyć tej matczynej troskliwości i miłości ze strony Maryi, powierzyć swoje sprawy, modlić się w wielu intencjach i dziękować za łaski otrzymywane tak obficie za pośrednictwem Różańca Rodziców. Spotkaliśmy rodziców z wielu stron i mieliśmy też okazję pocieszyć się wspólną modlitwą, rozmowami i spotkaniem.
Już dziś zapraszamy wszystkich za rok!


Pielgrzymka Oliwska 348 raz powróciła do Katedry!
2016-05-09
Przy dźwiękach orkiestry, z pieśniami i wielkim entuzjazmem po raz kolejny Pielgrzymka Oliwska prowadzona przez Feretron MB Oliwskiej powróciła w niedzielę 8 maja do Katedry Oliwskiej.
Tegoroczne wyjście do Wejherowa było zupełnie inne niż każdego roku, bo to był dzień pogrzebu naszego metropolity Arcybiskupa T. Gocłowskiego.
Ale historii i tradycji zmieniać nie wolno, pielgrzymowanie od setek lat jest świadectwem żywej wiary i tka samo było w tym roku.
Pielgrzymi po kilku dniach wysiłku i wzbogacenia duchowego z wielką energią - witani przez Proboszcza i parafian wrócili do domu, razem z MB Oliwską. Czymś wspaniałym jest właśnie ta energia i nadzieja, optymizm i radość wprost bijące od Pielgrzymów.
A na zakończenie, jeszcze przed uroczyście odśpiewanym Apelem Jasnogórskim i końcowym Błogosławieństwem coś co spotkać można tylko na Kaszubach, na Pomorzu – czyli tańczący a właściwie kłaniający się na powitanie Katedry Feretron MB Oliwskiej.
Dziękujemy Ci Matko za wszystkie łaski jakimi Bóg przez Ciebie nas obdarza!
Pierwszy Metropolita Gdański, nasz Arcybiskup Tadeusz Gocłowski w swej ostatniej drodze - do Domu Ojca!
2016-05-05
Zmarły w niedzielę pasterz Archidiecezji Gdańskiej, był dla nas jak ojciec. Potrafił w prostych słowach zawierać wielkie myśli, które zawsze kierowały ku Bogu.
To on sam, własną ręką korygował ostateczne brzmienie Aktu Zawierzenia naszych dzieci, którym rozpoczynamy modlitwę w Różańcu rodziców. Poprawiał i uściślał ten tekst w 2007 roku, kiedy po raz pierwszy wydawaliśmy w druku obrazki z wizerunkiem MB Oliwskiej. Dlatego Kościół jest nam tak bliski, bo pasterze Kościoła z troską pochylają się nad sprawami naszych rodzin i to nad sprawami najważniejszymi. Dziękujemy Bogu za takiego pasterza!
Oprócz wszystkich wielkich przymiotów, o których będą mówić i pisać inni, był nam przyjacielem i troskliwym pasterzem. A teraz niejako symbolicznie w swoją ostatnią drogę wyruszy, tak jak 348 pielgrzymka Oliwska, która w dzień jego pogrzebu rozpocznie pielgrzymowanie do Wejherowa, w piątek 6 tego maja.
Dla Biskupa Tadeusza, naszego Biskupa i ojca diecezji ta droga kończy się w Domu Ojca, Boże przyjmij go do swojej Światłości! Dziękujemy za jego posługę, za wszystkie prace i prosimy o łaskę Nieba dla niego!

Na twarzach i w postawie osób nawiedzających Archikatedrę Gdańską w Oliwie, w ich modlitwie i często ukradkiem ocieranych łzach widać jak bardzo Ksiądz Arcybiskup Tadeusz był Kochany. Jak wiele dla nas wszystkich w Gdańsku, na Pomorzu i w Polsce zrobił!
On po prostu był dla nas! I swoją osobą, nawet teraz po śmierci pokazuje jak ważny jest Bóg w sercach Polaków i jak bliski i ważny dla nas Polaków jest Kościół i jego pasterze!
Niech Bóg będzie uwielbiony w całym dobru jakiego przez księdza Arcybiskupa Tadeusza mogliśmy doznawać!
Witaj Majowa Jutrzenko! Nasi przodkowie wiedzieli skąd idzie moc i dobro! Królowo Polski przyrzekamy!
2016-05-03
W imię Boga w Trójcy świętej Jedynego.
Stanisław August z Bożej łaski i woli narodu król polski, wielki książę litewski, ruski, pruski,
mazowiecki, żmudzki, kijowski, wołyński, podolski, podlaski, inflancki, smoleński, siewierski
i czernichowski, wraz z stanami skonfederowanymi w liczbie podwójnej naród polski
reprezentującymi (...)dla dobra powszechnego, dla
ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic, z największą stałością ducha
niniejszą Konstytucyję uchwalamy i tę całkowicie za świętą, za niewzruszoną deklarujemy,
dopóki by naród w czasie prawem przepisanym wyraźną swoją wolą nie uznał potrzeby
odmienienia w niej jakiego artykułu.

Tak w imię Boże nasi pradziadowie rozpoczynali Konstytucję III maja. Świadomość Boga, w polskiej tradycji i w Wyznaniu Rzymsko katolickim, oraz świadomość Jego obecności w życiu narodu w naturalny sposób widoczna jest w całej Konstytucji i to już od początku.

Boże dziękujemy Ci za tamtych Polaków i prosimy o wielkość dla nas współczesnych, abyśmy umieli to dziedzictwo obejmować, rozwijać i w przyszłe pokolenia przenosić!
Razem z całym Kościołem Polski, z biskupami i wszystkimi wiernymi, w 1050 rocznicę Chrztu Polski - Królowo Polski - przyrzekamy!
Bronimy życia modlitwą i działaniem!
2016-04-28
Dotarł do nas apel ze strony ORDO IURIS o wspieranie Obrony Życia i pomoc przy zbieraniu podpisów - publikuję poniżej
>>
W całej Polsce rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która powstrzymuje aborcję i gwarantuje każdemu dziecku na prenatalnym okresie rozwoju, prawną ochronę życia, równą z tą przysługującą dzieciom już narodzonym. Nieodłączną częścią projektu jest zobowiązanie państwa do udzielenia adekwatnej pomocy rodzinom, w których wychowują się dzieci dotychczas objęte aborcyjnym prawem.

Chcemy, aby już w najbliższych miesiącach spełniła się obietnica równej ochrony życia każdego dziecka, zawarta w treści Deklaracji Praw Dziecka ONZ, Konwencji o prawach dziecka oraz wynikająca z zasad konstytucyjnych Rzeczypospolitej Polskiej.
To nasze wspólne dzieło i wspólne zadanie.

Musimy zebrać przynajmniej 100 000 podpisów, aby projekt trafił pod obrady Sejmu.

Wiemy, że projekt spotykał się po raz pierwszy z przychylnością polityków. Szerokie poparcie dla inicjatywy obywatelskiej musi dodać im odwagi do jednoznacznego opowiedzenia się za pełną realizacją konstytucyjnej zasady prawnej ochrony życia. Liczba zebranych podpisów będzie miała ogromne znaczenie dla przezwyciężenia potężnego aborcyjnego lobby, które agresywnie walczy o przetrwanie.

Już dzisiaj wiemy, że nasza wspólna inicjatywa ma wielkie poparcie społeczne i licznych zwolenników. Każdy z nas musi w pełni zmobilizować siły, aby projekt chroniący najsłabszych spośród nas, stał się obowiązującym prawem.

Wypełnione formularze proszę odesłać pocztą do końca czerwca na adres: Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”, ul. Nowogrodzka 42/501, 00-695 Warszawa.

Więcej na temat naszej inicjatywy może Pan przeczytać na stronie internetowej Komitetu „Stop Aborcji”: www.wybierajzycie.pl oraz na stronie internetowej Ordo Iuris
Episkopat polski zatwierdzili treść i tytuł Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
2016-04-25
Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i PanaNieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.

Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.
Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!
POLONIA SEMPER FIDELIS - Rocznica Chrztu Polski - Bogu niech będą dzięki za ten dar!
2016-04-14
1050 lat temu nasi prapradziadowie oddali swe życie i życie przyszłych pokoleń Polaków pod opiekę Boga w Trójcy Jedynego w akcie Chrztu. Najpierw władza wraz ze swoim dworem, a następnie z latami cały kraj i cały naród. Od tej pory liczymy polską państwowość i od tego czasu rozpoznajemy ducha polskości ZAWSZE WIERNEJ BOGU. To dzięki wierze i dzięki przywiązaniu do Kościoła Polska i Polacy obronili swoją tożsamość przez ponad tysiąc lat zmagając się z wichrami dziejów. I w naszych najnowszych dziejach, a zwłaszcza w ostatnich dziesięcioleciach rozpoznajemy rękę Boga i wstawiennictwo Maryi jako pomoc przeciw najtrudniejszym wyzwaniom.
Jest to moment historyczny, który nie może ograniczyć się do samych wspomnień. Otrzymaliśmy dar i skarb wiary. Naszym zadaniem jest przenieść to przez nasze czasy i jeszcze w jakiś sposób wzbogacić. To czas na refleksję i odnowę duchową, to jest czas podejmowania współczesnych wyzwań i ich przetwarzania na zwycięstwa, które swoje źródło mają w Bogu.
Świętujmy zatem rocznicę Chrztu Polski w sposób materialny i w sposób duchowy. Wyjątkowo mamy teraz w naszych dziejach taką sytuację, że również władze państwowe, osoby je sprawujące rozumieją ten wymiar duchowy. Niech to świętowanie będzie dla nas okazją do osobistej refleksji nad wiarą i nad jej miejscem w życiu i dziejach Polski.

W czasie wizyty w Polsce w roku 1979 Św. Jan Paweł II papież przedstawił to takimi słowami:
Kościół przyniósł Polsce Chrystusa - to znaczy klucz do rozumienia tej wielkiej i podstawowej rzeczywistości, jaką jest człowiek. Człowieka bowiem nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej: człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie. Nie może tego wszystkiego zrozumieć bez Chrystusa. I dlatego Chrystusa nie można wyłączać z dziejów człowieka w jakimkolwiek miejscu ziemi. Nie można też bez Chrystusa zrozumieć dziejów Polski - przede wszystkim jako dziejów ludzi, którzy przeszli i przechodzą przez tę ziemię. Dzieje ludzi! Dzieje narodu są przede wszystkim dziejami ludzi. A dzieje każdego człowieka toczą się w Jezusie Chrystusie. W Nim stają się dziejami zbawienia.

i dalej mówił:

Dzieje narodu zasługują na właściwą ocenę wedle tego, co wniósł on w rozwój człowieka i człowieczeństwa, w jego świadomość, serce, sumienie. To jest najgłębszy nurt kultury. To jej najmocniejszy zrąb. To jej rdzeń i siła. Otóż tego, co naród polski wniósł w rozwój człowieka i człowieczeństwa, co w ten rozwój również dzisiaj wnosi, nie sposób zrozumieć i ocenić bez Chrystusa. Ten stary dąb tak urósł, a wiatr go żaden nie obalił, bo korzeń jego jest Chrystus (Piotr Skarga, Kazania sejmowe). Trzeba iść po śladach tego, czym - a raczej kim - na przestrzeni pokoleń był Chrystus dla synów i córek tej ziemi. I to nie tylko dla tych, którzy jawnie weń wierzyli, którzy Go wyznawali wiarą Kościoła. Ale także i dla tych, pozornie stojących opodal, poza Kościołem. Dla tych wątpiących, dla tych sprzeciwiających się.

a zakończył jakże znanymi i wielkimi słowami, które skierowane są również do naszych serc:
I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja: Jan Paweł II papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi:

Niech zstąpi Duch Twój!
Niech zstąpi Duch Twój!
I odnowi oblicze ziemi.
Tej Ziemi! Amen.

Nasza rodzicielska modlitwa na różańcu za dzieci włącza się w cały ten duchowy i dziejowy ciąg wydarzeń. Obejmuje ona wdzięczność za dar wiary jaki otrzymaliśmy od naszych rodziców oraz troskę o jej zaszczepienie i umocnienie w życiu naszych dzieci.

Niech w tym wszystkim Bóg będzie uwielbiony !
Obrona Życia - zadanie dla każdego z nas!
2016-03-31
Godność człowieka, każdego człowieka wymaga aby dbać o KAŻDEGO, chorego słabego, takiego który sam o siebie zadbać nie może!
Wspierajmy modlitwą i czynem, oraz finansami tych którzy o obronę życia dbają. Wspierajmy inicjatywy dążące do całkowitej ochrony Życia! Jest nas ponad 64 tysiące w całej Polsce i na świecie, nasza modlitwa i działania mogą naprawdę wiele zmienić! Zawierzajmy w modlitwie sprawę całkowitej ochrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmiercie w Polsce i na świecie. Ale szczególnie obecnie w Polsce, za polityków i działaczy PRO LIFE o natchnienia Ducha świętego, a dla przeciwników módlmy się o nawrócenie.

W tym roku, ze względu na Święta Wielkanocne, przypadająca zwykle 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego i obchody Dnia Świętości Życia miały miejsce w poniedziałek 4 kwietnia. I znowu wielka liczba osób podjęła codzienną modlitwę w intencji nienarodzonych i ich rodziców.

Na stronie pojawiła się lista istniejących już Róż Różańcowych.

Na stronie pojawił się dział PiO - Pytania i odpowiedzi