Aktualności

23
cze

Ojcostwo – najpiękniejsze i największe zadanie mężczyzny! Dzień Ojca!

Dziś mamy dzień Ojca – dzień w którym chcemy podziękować Bogu za Jego Ojcostwo, za dar życia i dar Stworzenia! Z Jego Ojcostwa bierze początek nasze ojcostwo ludzkie.  To buduje w nas odpowiedzialność i piękno ojcostwa, a z drugiej daje inspiracje do walki o jeszcze większe dary.   Ojcze nasz, któryś jest w Niebie – niech się święci Imię Twoje a wola Twoja święta niech się wypełnia w naszym życiu!

czytaj więcej

13
cze

Jezus jest z nami tu – na naszych ulicach, przechodzi obok naszych domów i mieszkań! Boże Ciało 2022

Za nami intensywny początek czerwca – miesiąca Serca Jezusowego. Po Zesłaniu Ducha Świętego i niedzieli Trójcy Świętej zbliżamy się do Bożego Ciała – obecności Jezusa Eucharystycznego w miejscach gdzie żyjemy!       Dodatkowo    Relacja z II Kongresu Różańcowego!

czytaj więcej

1
cze

W dniu dziecka dziękujemy Bogu za dar rodzicielstwa i ofiarujemy naszym dzieciom szczególnie gorącą modlitwę!

Nasza różańcowa modlitwa rodziców jako dar dla naszych dzieci  - codzienny i nieustanny – odmienia ich i nasze życie, odmienia nasze rodziny. Daje pokój i radość jakich świat dać nie może! Dlatego zapraszamy wszystkich rodziców do takiego obdarowania swoich dzieci!     

czytaj więcej

26
maj

26 maja Dzień Matki – dziękujemy za nasze mamy, za ich trud i piękną miłość, dziękujemy Jezusowi że dał nam swoją Mamę – Maryję!

To szczególny dzień gdy chcemy Bogu dziękować za dar życia, otrzymany od rodziców, a szczególnie za piękną i ofiarną miłość naszych mam. Niech nasza Niebieska Mama – Maryja obdarza je swoją modlitwą! Mamo dziękuję ci za moje życie i twoją miłość.


    

czytaj więcej

24
maj

Mamy naszą nową patronkę w modlitwie - Błogosławioną Paulinę Jaricot!

Beatyfikacja Pauliny Jaricot odbyła się 22 maja 2022 r  w Lyonie., we Francji.  Dzięki  TV TRWAM mogliśmy w niej na bieżąco uczestniczyć. Mamy nową orędowniczkę w niebie. Przykład życia Bł. Pauliny pokazuje że dla wielkich dzieł zostaliśmy stworzeni,  dosłownie każdy i jak wiele możemy nasza modlitwą zdziałać, dla naszych dzieci, dla misji i dla Kościoła.

czytaj więcej

13
maj

Nowenna od 13 do 21 maja 2022 przed beatyfikacją Pauliny Jaricot założycielki Żywego Różańca

Przygotowaniem do uroczystości beatyfikacji założycielki Żywego Różańca, Pauliny Jaricot, będzie Nowenna, którą rozpoczynamy w dzień fatimski, piątek 13 maja 2022.  Zapraszamy do włączania się – będziemy zamieszczać na naszej stronie intencje na każdy dzień  - z odwołaniem do materiałów.  Dziś dzień pierwszy - modlitwa w intencji rodzin

czytaj więcej

5
maj

Jubileusz 25 lat wspólnoty MaranaTha - uroczyste Zawierzenie na Jasnej Górze w dniu 07 maja na mszy świętej o godz. 18.30!

Zapraszamy też wszystkich członków Różańca Rodziców do obecności na Jasnej Górze i łączności duchowej. To właśnie z duchowości wspólnoty Marana Tha i z inspiracji lidera i twórcy wspólnoty, śp. ks. Andrzeja Kowalczyka, powstała inicjatywa modlitwy Różańca Rodziców. Zawierzamy wszystkie dzieła wspólnoty, jej rozwój i przyszłość.  Niech Maryja będzie nam opiekunką i przewodniczką. 

czytaj więcej

21
kwi

O błogosławieństwo dla Polski - modlimy się wspólnie

Po raz kolejny modlimy się w ramach inicjatywy noc walki o błogosławienstwo dla Polski. Tym razem w nocy z piątku na sobotę, tuż przed Świętem Miłosierdzia Bożego i jeszcze w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego. Potrzeba naszej ufnej, wiernej i wytrwałej modlitwy za Polskę! Modlitwy również w intencji o pokój dla Ukrainy i Europy. 

czytaj więcej

18
kwi

Jezus daje nam Zbawienie! Jezus daje Pokój nam! Życzenia Błogosławionego czasu Zmartwychwstania Pańskiego dla naszych rodzin! Alleluja!

ALLELUJA Jezus Zmartwychwstał, to dokonało się 2000 lat temu i niech promieniuje na nas w każdym dniu naszego życia. Abyśmy mieli życie i to w obfitości. Próżne byłyby starania o Pokój, gdybyśmy nie modlili się do Boga o zmiłowanie i nie nawracali naszych serc ku Bogu  

czytaj więcej

14
kwi

Wielki Czwartek - dzień Kapłański, dzień Eucharystii i w tym roku rocznica Chrztu Polski!

Tegoroczny Wielki Czwartek  wypada akurat 14 kwietnia, w rocznicę Chrztu Polski. Właśnie poprzez kapłańskie ręce, poprzez sakramentalną obecność Jezusa w życiu Polski nasz naród uzyskał swoją tożsamość. Za wielkie rzeczy jakie dzięki kapłanom Bóg czyni w naszym życiu jesteśmy wdzięczni. Otaczamy modlitwą naszych kapłanów. Dziś ma swoją premierę wspaniały film POWOŁANY - - wyślij  pilnie swoim znajomym link  

czytaj więcej

13
kwi

Wchodzimy w Triduum Paschalne – przejście ze śmierci do życia, ze Zmartwychwstaniem Jezusa!

Poczynając od Wielkiego Czwartku, od ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Przez zdradę i pojmanie Jezusa wchodzimy w czas Jego męki , czas Paschy. Przechodzimy przez Wielki Piątek, dzień męki i ukrzyżowania, aż do złożenia w grobie. Cisza wielkiej Soboty  niech nas prowadzi do wigilii paschalnej – niech będzie czasem namaszczenia naszych serc.

czytaj więcej

29
mar

Podziękowanie JE Biskupowi Zbigniewowi Zielińskiemu za wiele lat posługi w Archidiecezji Gdańskiej i wsparcia dla Różańca Rodziców.

W dniu 27 marca 2022 na uroczystej mszy świętej w Katedrze Oliwskiej dziękowaliśmy naszemu biskupowi Zbigniewowi Zielińskiemu za tak wiele dobra, okazanego serca i ważne, owocne wskazani duchowe dla Różańca Rodziców. Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński zapisał się w historii Różańca Rodziców (RR) jako nasz drugi opiekun duchowy.

czytaj więcej

22
mar

„Adoracja bez Granic” w dniu zawierzenia Rosji i Ukrainy

W uroczystość Zwiastowania 25 marca będzie Zawierzenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Od organizatorów Adoracji bez Granic otrzymaliśmy zaproszenie do włączenia się w organizację modlitwy w ciągu tego czasu, rózaniec, Droga Krzyżowa i Adoracja 24 h. Dołączamy z całego serca! Zgłaszajmy też nasze róże i parafie!


czytaj więcej

15
mar

Droga Krzyżowa ulicami Gdańska

Różaniec Rodziców został zaproszony na Drogę Krzyżową ulicami Gdańska z Bazyliki św. Brygidy na Górę Gradową, 18.03.2022, po Mszy św. o godz. 17.00 (przejście od ok. 17.45 do 19.00). Dla nas została wskazana stacja  XIII, Jezus zdjęty z Krzyża - rozważania przygotowujemy i zapraszam kilku mężczyzn oraz odważne mamy do niesienia Krzyża w tej stacji.  (prośba o wcześniejsze zgłoszenie do I Rogala)


czytaj więcej

11
mar

Nowenna przed Uroczystością św. Józefa - początek 10 marca

10 marca rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa, patrona ojców, rodzin, patrona Kościoła świętego. Niech ten czas będzie czasem wejścia w Jego świętość i otwarcia na łaski jakie za przyczyną św. Józefa Bóg chce udzielać nam, naszym dzieciom i rodzinom, Kościołowi i światu! Dzień pierwszy  - POKORA W. JÓZEFA


czytaj więcej

4
mar

Wielki Post – czas nawrócenia, modlitwy i pokuty, modlitwa wynagradzająca!

Tegoroczny Wielki Post jest czasem bardzo szczególnym.  Przypomnijmy dziś słowa Św. Matki Teresy z Kalkuty: „… największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce jest wolno zabić swoje dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali?”. Módlmy się o pokój na Ukrainie!  

czytaj więcej

1
mar

Dzień żołnierzy Niezłomnych 1 marca

Ten dzień przypomina, że są chwile, kiedy trzeba się zachować jak należy. Stanąć w obronie prawdy i honoru. Stanąć solidarnie i wesprzeć bestialsko atakowanych braci. Przeciwstawić się złu dobrem. Ci, których bandycki, sowiecki reżim mordował i próbował upodlić, stali się dla nas przykładem męstwa. To właśnie jest Polska i Polskość – to jest normalność! Dziś i każdego nastepnego dnia - cały Wielki Post modlimy się za Ukrainę!


czytaj więcej

26
lut

26/27 lutego noc walki o błogosławieństwo dla Polski

W nocy z 26 na 27 lutego podejmujemy całonocną modlitwę  o błogosławieństwo dla Polski.  Modlimy się wraz z naszymi biskupami i kapłanami we wszystkich możliwych miejscach na terenie całej Polski i poza jej granicami. Jako Różaniec Rodziców, dołączamy do wielu wspólnot zaangażowanych w tą modlitwę. Polska potrzebuje naszej gorącej, wspólnej modlitwy i błogosławieństwa w tym tak trudnym dla świata czasie!  Niezwłocznie wyślij  informację do swoich róż i porzyjaciół!

czytaj więcej

14
lut

Za dar pierwszych Ogólnopolskich Rekolekcji Różańca Rodziców Bogu niech będą dzięki!

Spotkaliśmy się w Domu Maryi, w Polskim Loretto na Jej zaproszenie i z Jej opieką. Na  pierwsze ogólnopolskie rekolekcje Różańca Rodziców z wielu miejsc Polski przyjechali animatorzy róż i rodzice pragnący pogłębić swoją wiarę i spotkać się w takim gronie pod hasłem „ Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli  … i będziecie moimi uczniami”. I już teraz wiemy - potrzebne sa kolejne i kolejne takie rekolekcje!

czytaj więcej

2
lut

Święto ofiarowania Pańskiego i dzień osób konsekrowanych 2 lutego, MB Gromnicznej

Dziś drugi lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego znane też jako Święto Matki Bożej Gromnicznej to kolejna okazja, aby wraz ze Świętą Rodziną - Józefem, Maryją i Jezusem - ofiarować nasze dzieci Bogu, wspominając sakrament Chrztu świętego. Dziś dziękujemy również Bogu za wszystkie osoby dzień życia konsekrowanego, ojców, braci i siostry zakonne! I z wielką wdzięcznością otaczamy naszą modlitwą

czytaj więcej