Aktualności

Celebrujmy Święto Młodzianków Męczenników

ir
26 grudnia 2008

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zachęca do uroczystej celebracji Święta Młodzianków Męczenników, połączonego w tym roku ze Świętem Świętej Rodziny, w dniu 28 grudnia (niedziela).

Wspomnienie o mordzie dokonanym przez Heroda, przypomina o wielkim problemie współczesnego świata – braku szacunku dla ludzkiego życia, którego przejawami są aborcja, stosowanie środków poronnych czy eutanazja. Święto to jest szczególną okazją do refleksji, modlitwy ekspiacyjnej i zadośćuczynienia za występki przeciw ludzkiemu życiu. To także dzień, w którym warto zastanowić się nad wyjątkowym darem, jakim zostaliśmy obdarzeni - naszym i naszych bliźnich życiem.

Podobnie jak w latach ubiegłych w wielu miejscach w Polsce w tym dniu odprawiane będą Msze święte w intencji rodziny i poszanowania ludzkiego życia, podczas których wiele osób podejmie przyrzeczenie duchowej adopcji dzieci poczętych. Po Mszach świętych wyruszą procesje ze świecami w obronie życia. Gorąco prosimy o:

- zaangażowanie się w lokalne inicjatywy tam gdzie tradycja obchodów tego Święta już istnieje,

- inspirowanie i organizowanie obchodów tego święta tam, gdzie tradycji takiej jeszcze nie ma.

Proponujemy, aby jedną z intencji modlitwy i refleksji (w kontekście przygotowywanych rozwiązań dotyczących in vitro) było wprowadzenie w Polsce prawa jednoznacznie chroniącego dziecko poczęte w pierwszych dniach jego życia.

W imieniu Zarządu Federacji

(-) Paweł Wosicki – Prezes

(-) Antoni Szymański – wiceprezes

(-) Antoni Zięba – wiceprezes

(-) Anna Dyndul - sekretarz