Aktualności

Chwalcie łąki umajone, nadszedł maj – miesiąc Maryi! Pielgrzymujemy z Matką Bożą Oliwską do Wejherowa!

ir
2 maja 2012

Maj to czas szczególnie poświęcony czci Matki Bożej,najpiękniejszy okres roku. W tym miesiącu jest też wiele szczególnych okazji aby Maryi dziękować, do Niej się z prośbami uciekać, a za okazane łaski okazywać szczególną cześć i przywiązanie.

Dotyczy to też szczególnie rodziców - w maju tradycyjnie dzieci przystępują do pierwszej komunii świętej. Maj rozpoczynamy w duchu służby wraz ze wspomnieniem św. Józefa, a od ubiegłego roku również wspomnieniem beatyfikacji Jana Pawła II. W maju wspominamy w Polsce rocznicę uchwalenia Konstytucji III maja. W maju wspominamy rocznicę objawień fatimskich. W maju wspominamy również święto Matki Bożej Wspomożycielki ,patronki zakonu Salezjańskiego i pamiętamy o dniu szczególnym – dniu Matki. Cały maj to codzienne, przepiękne spotkania z Maryją w nabożeństwie majowym

Jako rodzice doświadczający tak wielu łask za sprawą wstawiennictwa Maryi, poprzez różaniec w którym powierzamy swoje rodzicielstwo, losy i życie swoich dzieci Bogu, chcemy w maju w sposób szczególny dziękować i prosić o dalszą opiekę Matkę Bożą.

Chcemy też w sposób szczególny uczcić Matkę Bożą Oliwską – naszą patronkę, poprzez jeszcze głębszą więź i szerzenie jej kultu, poprzez naszą miłość do Niej wyrażoną w obecności. Będzie ku temu okazja w czasie 344 pielgrzymki z Oliwy do Wejherowa.

Pielgrzymka Oliwska jest jedną z najstarszych pielgrzymek w Polsce, idącą nieprzerwanie od 344 lat z Oliwy do Wejherowa i powrotem przez trzy dni poprzez drogi Pomorza i Kaszub. W tym roku szczególnie serdecznie zapraszamy rodziców skupionych modlitwie różańcowej i ogarniętych opieką Pani Oliwskiej do podejmowania pielgrzymiego trudu. Chcemy dziękować za dotychczasowe dziesięć lat różańca rodziców i pięć lat opieki Pani Oliwskiej nad rodzicami zatroskanymi o swoje dzieci.