Aktualności

Czas postu i wyciszenia to naszą szansą na lepsze życie!

ir
28 marca 2012

W każdym z nas obecna jest chęć poszukiwania dobra i drogi do jego osiągnięcia. Czas postu może być dla każdego z nas właśnie okazją do odkrycia swojej własnej drogi do prawdy – drogi do Boga i do uporządkowania swego życia. Każdy z nas może też być światłem i świadectwem dla innych, że warto szukać i znajdować oraz gdzie to uczynić - w Kościele, który niesie przesłanie o Bogu.

Odprawiamy drogą krzyżową, rekolekcje i inne nabożeństwa wielkopostne. Módlmy się za tych którzy głoszą rekolekcje o dobre przygotowanie i podmiotowe traktowanie tych dla których głoszą nauki rekolekcyjne. A dla nas o dobre i otwarte przyjmowanie każdej z nauk, choćby czasem zdawała nam się na pozór nieprzydatna, może właśnie wtedy powinniśmy się zmierzyć ze swoim wyobrażeniem o samych sobie. Ten okres Wielkiego Postu przygotowując nas na odnowienie łaski Chrztu Świętego i Nocy Zmartwychwstania jest jak co roku czasem błogosławionym, i nigdy nie wiem czy to nie jest mój ostatni Wielki Post.

W miesięczniku >>Różaniec<< znajdziemy wspaniałe pomoce aby pełniej przeżyć czas wielkiego postu i wejść w duchowość różańcową!

Czytajmy i prenumerujmy RÓŻANIEC – to naprawdę skarb, który warto odkryć!