Aktualności

Grudniowe świeta i czas oczekiwania - rocznica Zawierzenia MB Oliwskiej

ir
30 listopada 2012

Kochani Rodzice i Animatorzy róż rodziców modlących się za swoje dzieci!

Miesiąc grudzień jest dla nas czasem szczególnym. Otwiera go perspektywa nawrócenia i czasu oczekiwania na radość Narodzenia Pańskiego. Ósmego grudnia, tradycyjnie dziękujemy Bogu i Matce Najświętszej za łaski otrzymane w ciągu całego roku poprzez modlitwę różańcową rodziców. Dziękujemy za tych którzy dołączyli do grona rodziców oddających w tej modlitwie swoje dzieci i ich losy Opatrzności Bożej i opiece Maryi. Dziękujemy za naszych przyjaciół, dobrodziejów i wszystkich wspomagających Różaniec rodziców. Dziękujemy za wszystkich ofiarnie pracujących na rzecz dobrego środowiska wzrastania naszych dzieci, za naukowców i księży, za nauczycieli, publicystów i polityków wspierających dobro lub chroniących je przed złem. Dziękujemy za wszystkich zaangażowanych w jakikolwiek sposób w budowanie struktur dobra, dobrych organizacji, ruchów i inicjatyw na rzecz rodziny i dzieci. I zawierzając Maryj, ponawiając corocznie zawierzenie w Święto Niepokalanego Poczęcia, ufamy iż pod Jej płaszczem mogą się czuć bezpiecznie.

Będziemy łączyć się tego dnia duchowo w całej Polsce i na całym świecie. Wiemy, że ósmego grudnia w bardzo wielu miejscowościach rodzice z „naszych” róż będą modlić się na specjalnie organizowanych Eucharystiach. Będą organizować różnego rodzaju inicjatywy, związane z ponowieniem Zawierzenia, tego dnia też wiele róż nowo organizowanych uroczyście, wraz ze swoimi kapłanami zawierza Maryi losy swoich dzieci i włącza się w tą inicjatywę modlitwy. My również jak co roku będziemy się modlić na mszy świętej o godz. 18.00 w Archikatedrze Oliwskiej.

Różaniec rodziców rozwija się dzięki świadectwu, po to między innymi publikujemy listę róż zarejestrowanych w Polsce i na świecie. Dlatego BRADZO PROSIMY o nadsyłanie świadectw otrzymanych łask za sprawą tego różańca. Dlatego też na spotkaniach jakie niektóre róże sobie organizują, zwłaszcza w okresie świątecznym, spotkaniach opłatkowych zachęcamy do dzielenia się świadectwami – co Bóg uczynił w moim życiu i życiu moich dzieci, mojej rodziny. Czasem nawet niewielka uwaga lub stwierdzenie pomaga innym. Niech ta łaska jaka została udzielona mnie i moim dzieciom wzbudza iskry nadziei również w innych.

Tradycyjnie zachęcamy do prenumeraty miesięcznika formacyjnego Różaniec, który jest zalecany jako pismo formacyjne dla członków żywego różańca i jest nam potrzebny do stałego pogłębiania formacji różańcowej. Nasza modlitwa powinna się rozwijać i umacniać, taką właśnie rolę spełnia „Różaniec” i zamieszczane tam materiały.