Aktualności

Ikona MB Częstochowskiej od oceanu do oceanu!

ir
6 grudnia 2012

8 grudnia 2012 r. w Święto Niepokalanego Poczęcia NMP

Ikona Częstochowska w swojej pielgrzymce „Od Oceanu do Oceanu” w obronie życia odwiedza Sanktuarium Massabielskie w Lourdes!

W piątek 7. grudnia o godz. 18.00 Msza św.

w kościele parafialnym Sacré Coeur (Najświętszego Serca Pana Jezusa)

pod przewodnictwem ks. proboszcza Jean-François Duha.

O godz. 20:30 czuwanie modlitewne z udziałem:

- przedstawicieli Kościoła prawosławnego,

- wspólnoty polskiej: ks. Piotr Długołęcki,

- sióstr nazaretanek z Domu Polskiej Misji Katolickiej „Bellevue” w Lourdes.

W sobotę 8 grudnia o godz. 9:30 Matka Boża będzie obecna w podziemnej Bazylice św. Piusa X w czasie Międzynarodowej Mszy św., której będzie przewodniczyć bp Nicolas Jean René Brouwet, ordynariusz Diecezji Tarbes i Lourdes.

Do dnia dzisiejszego (4 grudnia 2012) Ikona przejechała już ponad 30 000 km w ciągu 172 dni. Spotkało Ją już ok. 2 000 000 osób. Rozdano ok. 250 tys. ulotek pro-life w 17. językach. We wszystkich krajach na trasie witają Ją tłumy ludzi (zarówno prawosławnych, jak i katolików), którzy dają świadectwo swojej wiary i angażują się w obronę życia.

Od 15 czerwca br., gdy we Władywostoku rozpoczęła się ta historyczna podróż bez precedensu, na trasie znalazło się już 21 krajów: Rosja, Kazachstan, Białoruś, Ukraina, Łotwa, Litwa, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Słowenia, Chorwacja, Włochy, Austria, Liechtenstein, Szwajcaria, Niemcy, Belgia, Wielka Brytania i Irlandia. Obecnie Ikona odwiedza Francję.