Aktualności

Ja Jestem - film, który warto i trzeba obejrzeć, w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego

ir
27 maja 2012

Gość Niedzielny co jakiś czas przynosi nam wspaniałe, dodatkowe prezenty w postaci filmów religijnych na DVD. Widać jak oddalone od życia są media państwowe i prywatne, jak mało w nich prawdy, skoro piękne filmy zanurzone w tradycji katolickiej i chrześcijańskiej, o współczesnej tematyce muszą być w drugim obiegu dołączane do gazet katolickich, a brak dla nich miejsca w telewizjach ogólno dostępnych.

W najnowszym numerze GN zamieszczony został film Ja Jestem, w przepiękny sposób ujmujący współczesne i historyczne przesłania cudów eucharystycznych. Zwłaszcza w czasie I Komunii Świętych, gdy w całej Polsce dzieci po raz pierwszy przeżywają swoje spotkanie z Panem Jezusem w Eucharystii, jest to szczególny dar od GN abyśmy sobie również my dorośli zdali sprawę czym jest Eucharystia.

Abyśmy poznali i uwierzyli, że oto sam Bóg, Jezus przychodzi do naszego życia, aby je przemienić i ubogacić. I potrzebuje tylko otwartości naszego serca na swoją Łaskę.

Koniecznie trzeba kupić tego GN, wartego zaledwie cztery złote, aby mieć u siebie w domu film ukazujący tą bliskość Jezusa w Eucharystii, i to w naszych czasach.

Jest to kolejny, wspaniale zrobiony warsztatowo film p. Lecha Dokowicza i współpracującą z nim grupę twórców, tym razem ilustrowany muzyką wybitnego kompozytora Michała Lorenca. Dziękujemy za tą pracę, pieczołowitość i poświęcenie, które godne są podejmowanego tematu.