Aktualności

Kocham Kościół Katolicki - atakowany i poniżany, kocham kapłanów i modlę się za nich!

ir
13 maja 2019

Kocham Kościół, atakowany i poniżany, kocham kapłanów i modlę się za nich,  zwłaszcza tych, którzy potrzebują mojego wsparcia. Uruchomiona akcja napaści na Kościół w Polsce trwa w najgorsze! Są tacy, którzy chcą tylko zszargać, oskarżyć, zasiać wątpliwość, niech się tłumaczą wszyscy! Atakują Maryję i Eucharystię (poprzez atak na kapłanów)  – dwa filary Kościoła Katolickiego!   Tak  - Kościół jest grzeszny słabością ludzi, ale jest przede wszystkim święty świętością Pana Jezusa - umęczonego i ukrzyżowanego, zabitego ale Zmartwychwstałego.


Tak niedawno śpiewaliśmy wielkopostne pieśni – to nie gwoździe Cię przybiły lecz mój grzech. Oby to nie był grzech zaniechania. Nam nie wolno zaniechać obrony Kościoła przed wszystkimi, którzy chcą go niszczyć pod pozorem dochodzenia prawdy. Nam nie wolno ukrywać prawdy, ale musimy bronić Polski Kościół przed sprawdzonymi scenariuszami ataków na kapłanów. Bo kto nas pochowa, kto udzieli sakramentów, kto pojedna z Bogiem? Kto będzie sprawował Eucharystię?


Po owocach poznacie – pewnie naszym hierarchom potrzebny jest pewien wstrząs i wyjście z zachowawczej reakcji na oskarżenia. Ten wstrząs potrzeby tez jest nam, wiernym. To nasze zadanie zadbać o wsparcie duchowe kapłanów, o ich obronę przed zniesławieniem! To nasze zadanie wspierać w każdej aktywności i w głoszeniu Ewangelii dziś! Wszyscy jesteśmy Kościołem. Po fali agresji i nagonki w mojej spokojnej parafii, jacyś ludzie odważają się na agresję, zaczyna się od obraźliwych napisów i bluźnierstw słownych. Kończy się agresja fizyczną i negacją prawa do wolności wyznania! Musimy stanąć murem za naszymi kapłanami.


Pokazano filmy dyskredytujące kapłanów. Rozpoczęło się od fikcyjnego Kleru, ale teraz nadaje się rangę dokumentu kolejnemu filmowi. Film ma to do siebie, że uwypukla rzeczy pokazywane. Widz ma odnieść wrażenie, że Kościół jest właśnie taki, grzeszny i zepsuty do cna.  Czas i sposób pokazania nie jest przypadkowy, to wygląda na zamówioną pracę i skoordynąwaną akcję! Czy autor naprawdę chciał pokazać prawdę o Polskim Kościele!?


Tymczasem, to wciąż jest tylko margines, mój proboszcz  wraz z wikariuszami wciąż z poświeceniem służy ludziom, udziela  sakramentu pojednania, sprawuje Eucharystię,  idzie do chorych. Mogę na niego liczyć w walce duchowej ze złem tego świata. Moja mama w szpitalu, na łożu boleści mogła otrzymać sakrament namaszczenia chorych, teściowa w zagrożeniu życia miała możliwość przyjęcia  komunii świętej z rąk kapłańskich. Tych rąk  nie da się niczym zastąpić. Wrogowie Kościoła doskonale o tym wiedzą i dlatego przez grzech pojedynczych osób uderzają w cały Kościół. Jeśli im pozwolimy na to, jeśli nie przeciwstawimy się publicznie działaniem, a prywatnie własną gorącą modlitwą, to może nas spotkać los krajów gdzie walka o Kościół została przegrana! Gdzie nie ma powołań, gdzie kapłan nie może nic zrobić i powiedzieć bo jest na marginesie życia publicznego.


Kocham kapłanów, którzy oddali swoje życie, abym ja miał dostęp do łaski Eucharystii i do sakramentów świętych. Nie pozwólmy znieważać naszych kapłanów, a za tych którzy upadają módlmy się gorąco! Módlmy się o nawrócenie wrogów Kościoła, tych którzy świadomie czy też nie świadomie atakują i rozbijają Kościół.  Módlmy się dla nas o wierność Kościołowi i Jego nauce – bo w Kościele Jezus jest i nam się udziela! Módlmy się za Polskę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli!


Dziś rocznica Fatimy, rocznica objawień fatimskich, w których Maryja, prosi o modlitwę wynagradzającą! W wielu miejscach w Polsce będzie taka modlitwa. M. innymi w Gdańsku w bazylice Św. Brygidy od godz. 18.00!


Niepokalana Dziewico Maryjo – Matko Kościoła, módl się za nami! Wspomożenie wiernych, módl się za nami! Królowo Polski, módl się za nami!