Aktualności

Kolejne ponowienie Zawierzenia! 8 grudnia w całej Polsce odnawiamy nasze rodzicielskie zawierzenia! W Gdańsku Oliwie w przeddzień czyli 7 grudnia!

ir
3 grudnia 2011

Jak co roku w dniu 8 grudnia ponawiamy Akt Zawierzenia naszych dzieci, nas jako rodziców, wszystkich rodzin i róż rodziców patronce naszej modlitwy, Matce Bożej Oliwskiej.

Przez ten kolejny rok doznawaliśmy wielu łask i opieki za wstawiennictwem Maryi Niepokalanie Poczętej w naszej modlitwie różańcowej, a inicjatywa tej modlitwy coraz szerzej i dalej docierała do kolejnych rodziców i rodzin. Ten rok 2011 jest szczególny z uwagi na to że różaniec rodziców trwa już 10 lat!

W obecnym roku uroczystość Niepokalanego Poczęcia wypada w czwartek, ale z uwagi na inne uroczystości w Katedrze Oliwskiej Msza święta w Katedrze odprawiona zostanie dzień wcześniej tj. 7 grudnia w środę o godzinie 18.00 na którą serdecznie zapraszamy wszystkich chcących łączyć się w modlitwie.

Osoby z Polski jak wiemy w wielu miejscach łączą się duchowo - na specjalnie zorganizowanych mszach świętych lub pojedynczo pozostając w jedności duchowej.

Podobnie jak w roku ubiegłym tak i teraz istotnym akcentem była zorganizowana na Uniwersytecie Gdańskim VI Konferencja naukowa o zagrożeniach duchowych przy organizacji której współdziałaliśmy.

W trakcie wykładów wyraźnie widać było jak bardzo nasza rodzicielska troska i modlitwa w obecnych czasach potrzebna jest naszym dzieciom i młodzieży.

8 grudnia w całej Polsce (a my w Gdańsku 7 mego) chcemy za wszystkie łaski podziękować Bogu przez ręce Maryi i prosić o dar rozszerzania tej formy modlitwy rodziców.