Aktualności

Konferencja nt. Zagrożeń duchowych po raz siódmy odbyła się w Gdańsku na UG.

ir
25 listopada 2012

Zakończona w niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata VII Konferencja nt. Zagrożeń duchowych po raz kolejny ukazała w całej pełni jak bardzo potrzebna jest wspólna praca i dzielenie się jej efektami z możliwie szerokim i kompetentnym gronem odbiorców.

Spektrum zagrożeń jest tak wielkie i czasem są one tak nieoczekiwanie blisko naszego codziennego życia iż bez wiary, bez wsparcia duchowego uzyskanego w Kościele trudno byłoby sobie poradzić w nimi.

NA spotkaniu rzeczywiście byli ludzie z całej Polski, dołączyło też pewne grono rodziców i animatorów z Różańca rodziców, była możliwość spotkania i porozmawiania, możliwość wymiany zdań, opinii i objaśnienia różnych spraw. Przede wszystkim była jednak możliwość wysłuchania unikalnych wykładów, zapoznania się z treściami, do których albo nie ma dostępu albo jest bardzo utrudniony. Na tym przykładzie widać jak bardzo potrzebna jest społeczeństwu niezależna telewizja. Jak bardzo zamknięty i jakby cenzurowany jest przekaz medialny. Całość Konferencji była nagrywana przez ekipę telewizji TRWAM i mamy nadzieję, że wkrótce zostanie przynajmniej część materiałów wyemitowana w tej telewizji. Tymczasem telewizja publiczna od lat nie zdobyła się na relację z obrad Konferencji przysyłając wykrętne tłumaczenia, a przecież jest finansowana z naszych obywatelskich pieniędzy.

Materiał w formie dźwiękowej będzie również dostępny po opracowaniu i zmiksowaniu w postaci płyt dźwiękowych. Za pośrednictwem naszej strony postaramy się przekazać informację zarówno o emisji w TV TRAWAM jak i możliwości oraz sposobach nabycia płyt CD z nagraniem dźwiękowym z Konferencji.

W tym roku Konferencja miała wymiar dwudniowy, ale i tak uczestnicy wychodzili z pragnieniem jeszcze szerszej możliwości z korzystania z przekazywanej wiedzy. Widać jak ogromna jest społeczna potrzeba informowania o zagrożeniach i sposobach przeciwstawiania się im.

Dziękujemy wszystkim, którzy się modlili w intencji dobrego przeprowadzenia i dobrych owoców Konferencji, dziękujemy wszystkim którzy nas w tej aktywności wspierali i już dziś zapraszamy do spotkania fizycznego lub duchowego za rok na VIII edycji Konferencji w Gdańsku, a w miarę możliwości 8 grudnia tego roku na dorocznej Mszy świętej w Katedrze Oliwskiej.