Aktualności

Konferencja w Gdańsku podsumowaniem pracy na rzecz ochrony człowieka przed zagrożeniami

ir
27 listopada 2011

VI Konferencja nt. zagrożeń osobowości człowieka na początku XXI wieku cieszyła się w tym roku ogromnym zainteresowaniem gości. Nic w tym dziwnego zważywszy na program i planowanych wykładowców. Jednak dla mediów publicznych to nie było interesujące wydążenie. Mimo poinformowania z wyraźnym wyprzedzeniem i wskazania wagi omawianych zagadnień Dyrektor regionalnego ośrodka telewizji nie znalazł możliwości objęcia patronatem tego wydarzenia, a redakcje poszczególnych programów jakby dostały zakaz informowania o wydarzeniu i jego przebiegu. Z nieznanych nam powodów tematyka zagrożeń omawiana w kontekście poznawczym jest dla mediów publicznych – czyli opłacanych z pieniędzy publicznych - nieistotna.

Na szczęście istnieją inne środki komunikacji społecznej, w czym pomocny jest zwłaszcza Internet, co pozwala zorganizować i zrelacjonować Konferencję.

W tym roku zainteresowanie przerosło wyraźnie nasze oczekiwania w związku z czym konieczne stało zamknięcie listy zgłoszeń jeszcze przed otwarciem Konferencji.

Na szczególną uwagę zasługuje obecność na naszym spotkaniu rodziny p. Tomasza i Karoliny Elbanowskich szczególnie zasłużonej dla ochrony dzieci przed opresyjnym działaniem instytucji państwowych. Dzięki ich wytrwałej i niezależnej pracy i zaangażowania na rzecz społecznego zorganizowania przeciw destrukcyjnej reformie szkolnej dla sześciolatków, możliwe było przesunięcie tego nieprzemyślanego ruchu, a ufamy że w efekcie zostanie on zaniechany.

Wspaniałe wykłady dominikanki siostry Michaeli Pawlik nt. kłamstw filozofii wschodnich cieszyły się tak wielkim zainteresowaniem, że jeszcze w czasie przerw była oblegana przez uczestników – udzielając konkretnych wyjaśnień.

Tegoroczna Konferencja pokazała że zagrożenia nie dość że się nie zmniejszają to wręcz przeciwnie rosną i w zasadzie przeciwdziałają im już niemal wyłącznie organizacje społeczne, ale jeśli się zjednoczymy w naszym działaniu to nasze zorganizowanie ma wielką siłę. Możemy zmieniać świat modlitwą i działaniem!

Konferencja będzie dostępna w wersji audio i mamy nadzieję video na płytach DVD po zmontowaniu wszystkich nagrań.

Wszystkim, którzy modlili się w intencji uczestników i organizatorów Konferencji serdecznie dziękujemy! Wsparcie modlitewne w tej duchowej walce jest niezmiernie potrzebne! To jest droga do zwycięstwa – od lat przekonujemy się o tym modląc się na różańcu za dzieci!

Kolejna Konferencja już za rok! Zapraszamy!