Aktualności

Miesiąc Różańca Świętego - październik miesiąc Maryi, Królowej Różańca Świętego

ir
1 października 2020

Cały październik  jest różańcowy, ze świętem Królowej Różańca Świętego 7 X.  i wspomnieniem objawienia Maryi w Fatimie z wezwaniem do modlitwy różańcowej i pokuty. Matka Boża Różańcowa jest naszą przewodniczką do Boga i życia z Bogiem.  My też chcemy być różańcowymi rodzicami, różańcowym ojcem, różańcową mamą, tak aby nasze dzieci to widziały i wiedziały skąd czerpać siłę i pomoc dla siebie i całej rodziny. Jak  Maryja z Józefem przyjmujemy nasze skarby - dzieci i ofiarując je Bogu, czynimy wszystko cokolwiek nam powie, aby objawiało się Królestwo Boże i abyśmy doświadczali radości Zmartwychwstania.


Niech ten październik będzie szczególny – jest nas niemal 100 tysięcy różańcowych rodziców – niech każdy z nas zaprosi w tym miesiącu do różańca co najmniej 10 osób. Nie musi to być różaniec rodziców, może to być żywy różaniec, różaniec kibiców, różaniec za przyjaciół, albo też różaniec za własnych rodziców – wynikający z wdzięczności jakim dobrem nas obdarowali. Odwagi, powiedz własne świadectwo, zaproś i wyjaśnij modlitwę różańcową jeśli trzeba. Jest z nami Maryja, są świeci patronowie, jest Duch Święty działający w świecie z mocą. Można zaproponować tą modlitwę  w swoim kręgu znajomych, w rodzinie,  w szkole wśród rodziców, w pracy wśród współpracowników, w swojej parafii, wśród nieznajomych – po prostu wszędzie! 


Modlitwa  różańcowa rodziców w Katedrze Oliwskiej włącza się w modlitwę całego kościoła  w każdy poniedziałek od godz. 17.30,  następnie jest Msza Święta i nabożeństwo do MB Oliwskiej. Modlimy się za każdą nowo przystępującą osobę i za wszystkie nowe róże z danego tygodnia. Modlimy się w intencjach ogólnych, a październik zaczynamy Mszą świętą w  Katedrze Oliwskiej o godzinie 18.00  w intencji Różańca Rodziców i wszystkich róż różańcowych z całej Polski i całego świata.