Aktualności

Drugi dzień Zesłania Ducha Świętego – święto Maryi Matki Kościoła

ir
1 czerwca 2020

Zgromadzeni z Apostołami z Maryją wokół Jezusa w jedności Ducha Świętego tworzymy Kościół. Dziękujemy Ci Boże za Twój Kościół, który daje nam duchowe życie! Maryjo, Pani Oliwska, módl się za nami! Abyśmy byli wierni Kościołowi i potrafili innym pokazać piękno Kościoła Świętego!


W modlitwach różańcowych, nieustannie głosimy Chwałę Boga, który poprzez Maryję przyszedł do nas. Jezus jest centrum naszego życia, ale to właśnie Maryja nas do Niego najpewniej prowadzi. Zawierzamy Maryi nasze dzieci, bo wiemy że Ona zaniesie nasze troski, prośby i modlitwy przed Boży Tron. Wiemy, że Ona zaradzi każdej potrzebie i w każdej sytuacji. Wiemy że w Niej można pokładać niezbitą nadzieję i ufność w Jej opiekę.


Wczoraj w naszym Kościele parafialnym, po wieczornej mszy świętej trzy panie dały przepiękny koncert tradycyjnych i nowszych pieśni ku czci Matki Bożej, na zakończenie nabożeństw majowych. Ten świat, gdyby tylko chciał, były po prostu przepiękny, bez wielkich tragedii, bez panoszącego się zła, bez nienawiści, bez zawiści i kłamstw. Maryja, która zawsze wspomoże, która wnosi w nasze życie po prostu piękno i Bożą harmonię wysławiana w tradycyjnych, polskich pieśniach zupełnie zmienia klimat domu i rodziny. To dobro i piękno jest dla każdego z nas, dla każdego bliskie i dostępne – wystarczy wybrać właśnie życie z Maryją, poświęcić Jej troszkę swego czasu i uwagi. Dalej już Ona sama poprowadzi do dobra i piękna.


I jest nam Matką, jest matką kapłanów, wierną i cierpliwą, kochającą i otulającą swoją opieką. Jest Matką Kościoła i naszej obecności w Kościele. Maryjo, wyproś nam ta łaskę abyśmy zawsze przy Tobie trwali i doprowadź nas do miłości Jezusa. Usuń wszelkie zakusy złego z naszego życia, ochroń przed uleganiem pokusom, a poprowadź w te miejsca gdzie jesteśmy potrzebni dla innych.