Aktualności

1 sierpnia wspominamy Powstanie Warszawskie - rozpoczynamy miesiąc trzeźwości

ir
1 sierpnia 2022

W sierpniu  nie piję alkoholu, nie kupuje i nie częstuje swoich gości!  Bo to miesiąc dla Polski szczególny, przez pamięć wielkich Polaków i ważnych, bohaterskich czynów Polski dokładam swoją cegiełkę do walki o wolność od zniewolenia! W sierpniu pielgrzymuję do Maryi i dziękuję Królowej Polski za jej miłość do nas! Modlimy się za tych, którzy nie potrafią lub nie chcą poznawać jak wiele dobra i miłości  moga otrzymać od  Boga za wstawiennictwem Maryji! Wystarczy otworzyć serce.


Już pierwszego sierpnia wspominamy ofiary poniesione w imię wiary, wolności i godności Polaków w Powstaniu Warszawskim. Teraz szczególnie wyraźnie widać jak bardzo trzeba pamiętać o tych którzy oddawali swoje życie i zdrowie za Polskę. Pamiętamy cud ocalenia Polski przed sowieckim najazdem w roku 1920.   Wspominamy ofiarę życia złożoną za ojca rodziny przez św. Maksymiliana w Oświęcimiu.  Pamiętamy o wielkim narodowym zwycięstwie Solidarności z roku 1980.  Dziś tak podobną walkę toczy naród ukraiński. A walka Polaków o dobro, wolność i prawdę zawsze miała swoje oparcie w wierze w Boga i opiece Maryi, naszej Matki i Królowej Polsk. Sierpień  jest czasem zwieńczenia pielgrzymowania – przez całą Polskę  na Jasną Górę idą Pielgrzymi, wspierani modlitwą tych co zostali w domu i tych których spotykają po drodze. 15 sierpnia świętujemy Wniebowzięcie!  W katedrze Oliwskiej, w swoim cudownym feretronie czeka na pielgrzymów patronka Różańca Rodziców  Matka Boża Oliwska, tak jak w setkach sanktuariów w  całej Polsce Bóg czeka na nas, czeka cierpliwie ze swoją miłością i wspomożeniem,  chce z hojnością obdarzać łaską właśnie ciebie! Niech nasze serca odpowiedzą na to zaproszenie właśnie nawiedzeniem i szczególną modlitwą.


W sierpniu  (o4.08) mamy też wspomnienie Św. Jana Vianney, patrona proboszczów, to bardzo ważny dzień i okazja aby podziękować im za ich pracę i posługę, za modlitwę i oddanie, za ojcowską troskę o nasze parafie. 


Modlitwa  różańcowa rodziców w Katedrze Oliwskiej w każdy poniedziałek  zaczyna się o godz. 17.30. Następnie jest Msza Święta w naszych intencjach. Zapraszamy, aby dołączyć do nas osobiście jeśli ktoś będzie w okolicach Trójmiasta, na Wybrzeżu i bardzo wielu rodziców i animatorów tak robi. Witamy wszystkich z radością i zapraszamy do włączania się do modlitwy.  W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca szczególna intencja modlitwy i mszy świętej o ochronę dzieci  i młodzieży przed wpływem destrukcyjnych ideologii, tym razem już 1 sierpnia!