Aktualności

Tryumf Niepokalanego Serca Maryi - Maryja Niepokalana

ir
15 maja 2020

Tryumf Niepokalanaego Serca Maryi - Matki Bożej!     Nasze ocalenie w nawróceniu serca na wzór Serca Maryi. Niech maj będzie czasem kształtowania naszego serca z Maryją ku Bogu.  Modlitwa majowa, litania loretańska, różaniec w życiu naszym i naszych rodzin - niech nas buduje!


Przez katechezy i homilie kapłanów, którzy w różnej formie, ale w jednym celu kkształtowania serca duchowego chcą nas prowadzic ku Bogu  właśnie w takich warunkach w jakich się znajdujemy.


Ks. Dominik Chmielewski prowadzi nas w świetle objawienia fatimskiego w kierunku własnego nawrócenia - zapraszamy do comiesięcznej, majowej katechezy.


Ks. Jacek Nawrot proponuje cykl kaetchez o kształtowaniu serca duchowego  - pięć katechez tworzących podstawę do nastawienia serca ku Bogu, objaśniajacych i wprowadzajacych w tajniki duchowości serca żywego, żywego wiarą i pełnią życia z Bogiem.


Katecheza I  - w krainie kamiennego posągu


katecheza II - serce płonące - ogień Ducha Świetego w domu Ojca    


Katecheza III - Serce ufające  - przechodzenie od wiedzy do wiary


Katecheza IV - serce pękające  - czyli w świecie Abrahama 


Katecheza V - serce ukryte, czyli jak przekonać ślimaka, aby pokazał rogi 


Niech spokojna i pogłębiona wiara prowadzi nas w trudnych czasach, abyśmy mogli być pomocą i oparciem dla innych, właśnie spokojnym sercem, które znajduje oparcie w Bogu