Aktualności

Ósmego grudnia ponowilismy Akt Zawierzenia naszych dzieci!

ir
8 grudnia 2012

Jak co roku w dniu 8 grudnia ponowiliśmy uroczyście Akt Zawierzenia naszych dzieci, nas jako rodziców, wszystkich rodzin i róż rodziców patronce naszej modlitwy, Matce Bożej Oliwskiej.

Przez ten kolejny rok doznawaliśmy wielu łask i opieki w naszej modlitwie różańcowej za wstawiennictwem Maryi Niepokalanie Poczętej, a inicjatywa tej modlitwy coraz szerzej i dalej docierała do kolejnych rodziców i rodzin w Polsce i na całym świecie.

W tym roku uroczystość Niepokalanego Poczęcia wypadła w sobotę i w tym dniu w Katedrze Oliwskiej o godzinie 18.00 była Msza święta koncelebrowana przez naszego opiekuna, Ks. proboszcza Zbigniewa Zielińskiego i Ks. Grzegorza Daroszewskiego.

Wiemy, że wiele róż i osób z Polski i świata łączyło się duchowo z nami - na specjalnie zorganizowanych mszach świętych lub pojedynczo pozostając w jedności duchowej.

8 grudnia za wszystkie łaski dziękujemy Bogu przez ręce Maryi i i za rozszerzanie tej modlitwy rodziców. Szczególnie dziękowaliśmy za dar sakramentu małżeństwa i doświadczania miłości małżeńskiej w rodzinach.

Po Mszy świętej został odmówiony różaniec oraz odśpiewany Apel Jasnogórski, w kaplicy Mariackiej, w obecności feretronu Matki Bożej Oliwskiej – naszej Patronki!