Aktualności

Pan jest moim pasterzem – niczego mi nie braknie! Niedziela Dobrego Pasterza

ir
29 kwietnia 2012

Poprzez łaskę sakramentu pojednania, poprzez zdjęcie ciężaru grzechu z naszej duszy, którego dokonuje Jezus posługując się człowiekiem – Kapłanem, możemy osobiście przekonać się jakim skarbem jest dla nas ksiądz.

Przez łaskę Eucharystii otrzymujemy życie, przez posługę kapłanów, naszych pasterzy przychodzi Jezus ze wskazanie, napomnieniem, pociechą , umocnieniem.

Dlatego tym bardziej zachęcamy do modlitwy za kapłanów i o liczne i święte powołania. Módlmy się dziękując Bogu za ich posługę i za to że odpowiedzieli na powołanie do służby Bożej człowiekowi. Módlmy się aby wciąż odpowiadali na to powołanie młodzi.

Módlmy się szczególnie za naszych najbliższych opiekunów, proboszcza, księży parafialnych, za biskupa miejsca i za Biskupa Rzymu. Módlmy się również za nas abyśmy umieli być pomocni kapłanom, abyśmy umieli docenić ich posługę i wdzięcznym sercem i czynem okazywali im swoją życzliwość. Módlmy się o nawrócenie tych, którzy w sposób świadomy czy też nieświadomy atakują i poniżają kapłanów, którzy rozszerzają pomówienia i plotki, aby zaprzestali swoich niecnych procederów. Niech Bóg da nam siłę i odwagę do stawania w obronie kapłanów na każdym miejscu gdziekolwiek jesteśmy.

Niech ten różaniec rodziców – w tygodniu kapłańskim oplecie szczególną modlitwą i troską cały stan kapłański.

Niczego mi nie braknie jeśli dłonie kapłańskie podadzą mi w sakramencie Eucharystii samego Jezusa.

Pan jest moim pasterzem!