Aktualności

Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę, włączamy się RR !

ir
5 czerwca 2020

VIII OGÓLNOPOLSKA DUCHOWA PIELGRZYMKA ŻYWEGO RÓŻAŃCA


                          JASNA GÓRA 5 i 6 CZERWIEC 2020


 HASŁO: „Wszystko postawiłem na Maryję” Hasło nowenny: Żywy Różaniec znakiem jedności z Ojcem św. i Kościołem ; Intencja szczególna: Prośba o ustanie pandemii koronawirusa oraz o rychłą beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego


 


 Program - Bazylika Jasnogórska i Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej 


 5. czerwca 2020 (piątek)


20.20 - Różaniec, /transmisja Radio Maryja/ - Bazylika Jasnogórska


21.00 - Apel Jasnogórski - Moderator Krajowy Żywego Różańca / Telewizja Trwam/ - kaplica Matki Bożej


 6 czerwca 2020 ( sobota)


12.30 - Różaniec, świadectwa   -  Bazylika Jasnogórska


          - Spotkanie z Redakcją "Różańca"


          - Spotkanie z Papieskimi Dziełami Misyjnymi


 13.30 - MSZA ŚWIĘTA - Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski /Telewizja Trwam/ - kaplica Matki Bożej


 W pierwszym dniu pielgrzymki wszystkie róże różańcowe zaproszone są do duchowej łączności na modlitwie różańcowej o godz. 20.20 prowadzonej w Radio Maryja. Kolejne dziesiątki poprowadzą m.in. różni przedstawiciele Żywego Różańca. Modlitwa ta będzie trwała także w jasnogórskiej bazylice dla tych, którzy przybędą na Jasną Górę.


Transmitowany tego dnia Apel Jasnogórski przez Telewizję Trwam również został wpisany jak co roku w program pielgrzymki. Rozważnie apelowe poprowadzi moderator krajowy Żywego Różańca. 


 W sobotę ze względu na zniesione ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa zapraszamy: o 12.30 na wspólny Różaniec do Bazyliki Jasnogórskiej połączony ze świadectwami i spotkaniem z Redakcją  "Różańca i Papieskimi Dziełami Misyjnymi. Punktem kulminacyjnym będzie uroczysta Msza św. sprawowana w   Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 13.30 (transmisja w Telewizji Trwam) pod przewodnictwem Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, Delegata KEP ds. Żywego Różańca. 


 Na Pielgrzymkę do Częstochowy zaproszeni są wszyscy Członkowie Kół Różańcowych i uczestniczymy w niej w całości w sposób DUCHOWY.


 Natomiast przyjeżdżający na Jasną Górę wszyscy moderatorzy Diecezjalni, którzy mogą zabrać reprezentantów swojej diecezji, Zarząd Żywego Różańca, Siostry Loretanki , oraz świeccy członkowie Żywego Różańca z diecezji, które w tym roku prowadzą Różaniec oraz mają Liturgię Mszy świętej (czyli diecezja Gdańska, Lubelska i Siedlecka, oraz zaproszone osoby z różnych środowisk różańcowych.


 Ze względu na zniesione od dnia 30 maja br. ograniczenia uczestnictwa wiernych w kościołach zapraszamy na pielgrzymkę wszystkie osoby chętne z różnych diecezji i parafii.


 W celach organizacyjnych, porządkowych i  zachowania bezpieczeństwa wszystkie osoby, które zamierzają przybyć na Jasną Górą, począwszy od moderatorów diecezjalnych, zarządu i wyznaczonych diecezji i członków Żywego Różańca zgłaszają swój udział do 04 czerwca br do Sekretariatu Żywego Różańca.  Każda osoba, która chce przybyć na Pielgrzymkę na Jasną Górę musi pamiętać o wszystkich środkach bezpieczeństwa jakie obowiązują  w związku z epidemią na dzień dzień pielgrzymowania. (maseczki, odległość itp...)


 Życzę owocnego pielgrzymowania. 


z darem modlitwy


ks. Jacek Gancarek


Moderator Krajowy Żywego Różańca


 Stowarzyszenie Żywy Różaniec


ul. L. Żeligowskiego 16/20
04-476 Warszawa