Aktualności

Pielgrzymka Oliwska do Wejherowa 18-20 maja!

ir
5 maja 2012

Kochani animatorzy róż i rodzice modlący się za swoje dzieci w Różańcu Rodziców.

Korzystając z zaproszenia i zachęty ze strony proboszcza Archikatedry Oliwskiej , opiekuna Różańca rodziców, do udziału Pielgrzymce Oliwskiej chcemy na stałe dołączyć do grona tych, którzy od 344 lat za Matką Bożą Oliwską podążają do Wejherowa, aby uprosić łaski, a za otrzymane dziękować.

W tym roku chcemy dziękować za wszelkie łaski jakich doświadczamy poprzez Różaniec Rodziców już ponad dziesięć lat, chcemy dziękować za pięć lat opieki Matki Bożej Oliwskiej, ponawiać nasze zawierzenie i z ufnością powierzać swoje dzieci, swoje rodzicielstwo i swoje rodziny.

Pielgrzymka tegoroczna odbędzie się w dniach 18-20 maja, a Różaniec Rodziców po raz pierwszy dołączy do niej w bardziej aktywnej formie. Zachęcamy zatem aby, zaplanować ten czas, przygotować się do pielgrzymki i włączyć się w to wielowiekowe dzieło pielgrzymowania z Matką Bożą Oliwską.

Pielgrzymka rozpoczyna się w piątek 18 maja Mszą świętą o godz. 7.00 w Archikatedrze Oliwskiej, po czym wyrusza przez Osową (10.30), Chwaszczyno (12.30) i Kielno (15.00) do Szemudu (18.30). Po nabożeństwie i noclegu w Szemudzie, Pielgrzymka Oliwska dochodzi w sobotę do Wejherowa , zaś w niedzielę po sumie odpustowej o godz. 10.00 wyrusza w drogę powrotną do Gdańska Oliwy. Pielgrzymka kończy się Apelem Jasnogórskim w Katedrze o godz. 21.00.

Rodziców modlących się za swoje dzieci zachęcamy aby dołączyć się do tej pielgrzymki, najlepiej w sposób zorganizowany, w postaci reprezentacji róży lub kilku róż z danego terenu. Zachęcamy też osoby, które z różnych przyczyn nie mogą wziąć udziału osobiście do łączenia się duchowego z pielgrzymami, do powierzania swoich intencji, i modlitwy wspólnej w intencjach niesionych przez pielgrzymów w czasie tych trzech dni pielgrzymowania.

Spotkanie organizacyjne kapłanów i uczestników pielgrzymki odbędzie się w czwartek 17 maja o godz. 19-tej w Archikatedrze Oliwskiej. Jeśli jakaś zorganizowana grupa z Polski chciałaby dołączyć do grona pielgrzymów to prosimy o wcześniejsze powiadomienie na nasz adres internetowy.

Szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na w informatorze na podstronie poświęconej Matce Bożej Oliwskiej