Aktualności

POLSKA pod Krzyżem – w Gdańsku Różaniec Rodziców pielgrzymuje do Matemblewa!

ir
13 września 2019

14 września cała Polska przychodzi pod Krzyż Jezusa, na którym dokonało się Zbawienie świata. Różaniec Rodziców włącza się również w tą modlitwę. W Gdańsku spotykamy się na mszy św. o godz. 12.00 w sanktuarium w Matemblewie. Pielgrzymka z Gdańska Osowej rusza o 8.30 spod Kościoła św. Polikarpa. Z kościoła OO. Cystersów na Leśnej ruszamy o godz. 9.00. Pielgrzymkę organizuje z nami wspólnie również Kościół domowy. Po Mszy świętej, mamy nadzieję że będzie okazja do podzielenia się świadectwem działania Łaski Bożej poprzez modlitwę różańcową rodziców.


Następnie będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 przy Krzyżu misyjnym oraz Droga Krzyżowa.


W czasie pielgrzymowania będziemy się modlić za Polskę, za nasze dzieci i rodziny, o umocnienie wiary w naszych sercach i w naszych rodzinach. Będziemy się modlić również za wszystkich tych którzy bronią wiary i Kościoła, za kapłanów, siostry zakonne i osoby konsekrowane. Będziemy się modlić również za tych którzy oddalili się od Kościoła i utracili wiarę, o nawrócenie. 


Nasza modlitwa jest modlitwą dziękczynienia, za wielkie rzeczy jakich doświadczaliśmy w Polsce, za naszych wielkich świętych i za ich przyczyną o odnowienie i umocnienie wiary w rodzinach i w całej Polsce! Będziemy szczególnie prosić o nawrócenie i przemianę serc osób, które w Gdańsku organizują deprawację dzieci i młodzieży w szkołach. Będziemy modlić się o ochronę naszych dzieci przed wszelkim złem, zorganizowanym i wypływającym z grzechu i niefrasobliwości dorosłych. Będziemy dziękować za zwycięski znak Krzyża świętego jaki towarzyszy nam przez całe życie, za znak Krzyża świętego na Chrzcie świętym i za znak Krzyża pod którym spoczywają nasi przodkowie, nasi bliscy, którzy już odeszli do Boga!


Organizatorzy akcji POLSKA POD KRZYŻEM piszą m. innymi - i to wezwanie jest też do każdego z nas:


W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.


TYLKO POD KRZYŻEM, TYLKO POD TYM ZNAKIEM, POLSKA JEST POLSKĄ A POLAK POLAKIEM!


Zapraszamy i prosimy o przesłanie tego zaproszenia do wszystkich uczestników róży i wszystkich którym to jest potrzebne!


Ireneusz i Ewa Rogala


Koordynatorzy Różańca Rodziców