Aktualności

8 września w Święto Narodzenia Maryi, 21 rocznica powstania Różańca Rodziców

ir
5 września 2022

W czwartek, 8 września 2022 r.  Różaniec Rodziców obchodzi XXI rocznicę powstania pierwszej róży i zainicjowania tego ogólnopolskiego i  można powiedzieć ogólnoświatowego ruchu modlitwy!  Różaniec Rodziców powstał  21 lat temu  jako dar Matki Bożej na trudne czasy dla rodziców!


W Narodziny Matki Bożej - 8 września zapraszamy wszystkich  na  modlitwę różańcową  i dziękczynną Mszę świętą do Katedry Oliwskiej w Gdańsku. Będziemy dziękować Maryi za opiekę każdego dnia nad naszymi dziećmi, ale również za dar tej wspólnotowej modlitwy w Kościele. Chcemy wyrazić wdzięczność Kościołowi i naszym kapłanom za ich opiekę i modlitwę, za nauczanie Kościoła i za łaski, jakie przez Sakramenty święte otrzymujemy. Będziemy też dziękować Bogu za wszystkich, którzy nas w tym czasie wspierali, którzy poprzez swoją służbę i pracę wspierali nasze dzieci. I będziemy prosili Boga dla nas wszystkich o błogosławieństwo i opiekę przez wstawiennictwo Matki Bożej Oliwskiej – naszej Patronki.


Plan


17.15 - rozpoczynamy modlitwą różańcową przed Feretronem MB Oliwskiej


18.00 – Msza świętą z ponowieniem Aktu Zawierzenia dzieci w modlitwie różańcowej.


Po Mszy świętej czas na krótkie świadectwa i na  spotkanie  w kawiarence obok Katedry. Zapraszamy!


Kogo zapraszamy?


Zapraszamy rodziców i animatorów róż, zapraszamy wszystkich, którzy doświadczyli błogosławionych owoców wspólnotowej modlitwy różańcowej i tych, którzy chcieliby dołączyć. W Różańcu jest miejsce i nadzieja dla każdego.  


Proszę o propagowanie tego zaproszenia w swoich różach , w  kręgu przyjaciół, znajomych oraz w środowiskach zaangażowanych dla dobra dzieci i rodziny, a także wszędzie tam gdzie to będzie stosowne i owocne.                         Więcej informacji  o modlitwie na stronie:  www.rozaniecrodzicow.pl


Ireneusz Rogala, 


koordynator Rózańca Rodziców