Aktualności

III Rekolekcje Różańca Rodziców w Kodniu i 355 pielgrzymka z MB Oliwską na kalwarie do Wejherowa i na powrót do Oliwy!

ir
22 maja 2023

Niezwykły wizerunek Maryi, niezwykłe miejsce i czas rekolekcji u MB Gregoriańskiej, Matki jedności w Kodniu – zawierzaliśmy nas wszystkich Maryi i modliliśmy się w Jej domu! Inni rodzice pielgrzymowali z naszą Panią Oliwską do Jezusa na Kalwarii Wejherowskiej! Zdjęcia na fb! 


Wieczorem 19 maja w Kodniu spotkaliśmy się  u Maryi. Po wprowadzeniu i zawiązaniu wspólnoty, po kolacji przyszedł czas na Konferencję o uzdrowieniu wewnętrznym. Ks. Grzegorz Daroszewski wprowadził nas w  zagadnienia, a modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne została zaplanowana na kolejny dzień. W ten sposób mogli z niej skorzystać również pielgrzymi z Siedlec, którzy licznie dołączyli do grona rekolekcyjnego w sobotę.


I jeszcze najpiękniejsze wydarzenie z piątku – modlitwa Apelu Jasnogórskiego o 21-szej w gronie różańcowych rodziców przed obliczem Maryi Gregoriańskiej, Pani Kodeńskiej. Prowadzący ją młody diakon zaprosił nas do stóp ołtarza, najbliżej jak się da i niemalże otoczyliśmy Maryję naszym kołem. I doświadczyliśmy wszyscy Jej bliskości, Jej miłości, mogliśmy udać się pod poły płaszcza Jej opieki niemal namacalnie.  Kiedy otrzymałem mikrofon, aby ponowić Akt Zawierzenia  w Jej Kodeńskim przybytku głos drżał z poruszenia serca, łzy płynęły z oczu, a serce biło mocno, bo znaleźliśmy się oto przy sercu Maryi i Jezusa. Zanieśliśmy tam wszystkie sprawy nasze, naszych rodzin i dzieci i wszystkich rodziców jednoczących się na wspólnotowej modlitwie różańcowej!


Sobota rozpoczęła się przepiękną Konferencją o prawdziwym nabożeństwie do Maryi i następne wprowadzeniem do tego jak odmawiać modlitwę różańcową – jak swoje serca podnosić do serca Maryi. Kolejna Msza święta w Bazylice Kodeńskiej była już  wśród tłumu pielgrzymów nawiedzających Kodeń – z rożnych stron Polski.


Niezwykła była modlitwa o uzdrowienia wewnętrzne i fizyczne po wspomnianej konferencji. Przed Najświętszym Sakramentem prosiliśmy o tak wiele i jestem przekonany, że Jezus uczynił bardzo wiele w sercu każdej osoby obecnej w szczelnie wypełnionej  Kaplicy klasztornej, gdzie była ta modlitwa. Jak można zobaczyć ze zdjęć była z nami cały czas również  kopia MB Oliwskiej w kopii Ikony nawiedzenia.


Po obiedzie pielgrzymi uczestniczyli jeszcze wraz z nami w Medytacji Meki Pańskiej  wg. opracowania śp. Ks. Andrzeja Kowalczyka, którą poprowadził ks. Michał z Siedlec, który przyjechał z pielgrzymami., po czym nastąpiła koronka do Bożego Miłosierdzia.  Po tym nabożeństwie pożegnaliśmy pielgrzymów, a po przerwie rozpoczął się czas świadectw i wspólnoty RR, kiedy omówiliśmy sobie Reguły Działania RR i przedstawiłem aktualny status RR w Kościele. Dzień zakończył się znowu u Maryi Apelem Jasnogórskim i kolejny raz ponowieniem Aktu Zawierzenia! Od Matyi po prostu nie chciało się wychodzić więc zaśpiewaliśmy piosenkę Panience swej na Dobranoc!


Każda godzina i minuta u Maryi była czasem pięknym i świętym. Nawet sen i czas odpoczynku miały tu swoje piękne znaczenie! W niedzielę rano powitaliśmy dzień wspólnym różańcem, a następnie po chwili odpoczynku i śniadaniu przyszedł czas na Konferencję o przebaczeniu.  Każdy z nas potrzebuje przebaczenia, potrzebujemy też takiej stałej dyspozycji serca do przebaczania – ale i pogłębionej wiedzy praktycznej jak to zrobić – w Konferencji otrzymaliśmy to wszystko i jeszcze znacznie więcej od Księdza Grzegorza. Po tym nastąpiła msza święta  i modlitwa o przebaczenie – obejmująca całe nasze życie.


Aby z tym wszystkim iść do przodu, aby te dary i wiedzę rozwijać potrzebujemy pomocy Ducha Świętego – to było zwieńczenie rekolekcji konferencją o Duchu Świętym.  W dobrych nastrojach, uniesieni duchowo żegnaliśmy gościnny i ciepły Kodeń, żegnaliśmy Maryję i wspólnotę rekolekcyjną Różańca Rodziców. To niezwykła okazja - spotkać się  osobiście z animatorami i rodzicami z tak wielu miejsc Polski. Wszędzie tam modlą się za swoje dzieci na różańcu, każdy dodaje jakąś cząstkę do tej wspólnej modlitwy!


I najlepszą oceną rekolekcji było na pożegnanie pytanie  - kiedy i gdzie następne ?!


Na pewno już teraz trzeba zacząć planować kolejne, wiemy że we wrześniu wspólnota Marana Tha organizować będzie rekolekcje w Sopocie  - jest tam też dla nas miejsce i zaproszenie! W 2024 roku już mamy termin czerwcowy na Górze św. Anny! A kolejne terminy i miejsca zobaczymy - jak Bóg poprowadzi, jak Maryja wskaże, jak Duch Święty przyjdzie z natchnieniem, a rodzice zorganizują – my na pewno nie odmówimy! Może Katowice, Może Poznańskie lub jakieś inne miejsce Polski!


Za czas rekolekcji w Kodniu, Bogu niech będą dzięki!