Aktualności

Różańcowy jubileusz – miesięcznik Różaniec ma sto lat!

ir
11 lutego 2009

Wydawany obecnie przez Siostry Loretanki z Rembertowa miesięcznik Różaniec obchodzi właśnie stulecie założenia. Jego poprzednikiem był miesięcznik Kółko Różańcowe założony przez Błogosławionego ks. Ignacego Kłopotowskiego, którego pierwszy numer wyszedł w styczniu właśnie sto lat temu w 1909 roku. W trudnych czasach niewoli, wojen światowych i najazdów oraz opresji bolszewickiej i komunistycznej pismo odgrywało ważną rolę formacyjną i integrującą. O historii pisma i jego dniu dzisiejszym można dowiedzieć się więcej na stronie www.rozaniec.eu , a najlepiej zamawiając jego prenumeratę lub kupując w empiku. Od samego początku miesięcznik Różaniec jest bardzo przydatną pomocą w formacji modlitwy różańcowej, ale obecnie Siostry Loretanki przykładają szczególnie dużo uwagi do tego aby był pomocny np. rodzinom. Tak jak sama modlitwa różańcowa jest modlitwą rodzin i za rodziny tak i tym tropem podąża Redakcja Różańca co widać w publikowanych artykułach i świadectwach.

Mamy nadzieję, że nawiązane od jakiegoś czasu kontakty z Redakcją zaowocują również publikacją materiałów i świadectw działania łaski Bożej w różach rodziców. A obecnie z okazji jubileuszu składamy Siostrom i Redakcji Różańca szczególnie ciepłe i serdeczne życzenia wypełniania tego powołania jakie w ich ręce i serca złożył Bóg.

Zachęcamy też do zaprenumerowania dla siebie tego miesięcznika właśnie osoby modlące się w Różańcu Rodziców. Niech to będzie dla nas umocnieniem i prowadzeniem w rozwiązywaniu naszych codziennych trosk i wsparciem naszej modlitwy.

Prenumeratę można zamówić poprzez stronę miesięcznika : http://www.rozaniec.eu/index.php?m=RosaryArticles&a=ShowRosaryArticle&ra_id=14