Aktualności

Najświętsze Serce Jezusa

ir
18 czerwca 2020

W całym miesiącu czerwcu szczególną czcią otaczamy Serce Jezusa. Warto pomyśleć o tym, aby siebie i swoją rodzinę zawierzyć właśnie Sercu Jezusowemu. W piątek 19 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na te trudne czasy potrzebujemy oparcia i umocnienia, potrzebujemy Łaski Boga wypływającej właśnie ze zranionego dla nas na Krzyżu Jezusowego Serca. 


To niesłychana łaska, że sam Bóg, pozwolił zranić swoje serce dla nas, dla KAŻDEGO  z nas. Z tego Serca wypłynęły łaski Miłosierdzia, aby przykryć nasze niewierności. To Serce dla nas ma oceany miłości, abyśmy tylko chcieli z nich korzystać.


A w tym czasie trudnych zawirowań, pandemii, szerzących się ideologii Genderowych, pomieszania dobra i zła potrzebujemy w  Polsce jasnego oparcia na wartościach.  Potrzebujemy prawdy i mocy z wysoka aby obronić Polskę przed antykościelnymi, antyludzkimi ideami i poglądami, ale i też przed zorganizowanymi działaniami. To właśnie w dawnych czasach Episkopat Polski, jako jeden z pierwszych, przyczynił się do rozpropagowania tego kultu. To w Sercu Jezusa Polacy  w czasie niewoli znajdowali siłę i inspirację do podnoszenia ducha narodu polskiego.


I niechaj to będzie dla nas testamentem i zadaniem do wykonania, już od dziś, i każdego dnia.


Najświętsze Serce Jezusa, wszelkiej chwały najgodniejsze – zmiłuj się nad nami;


Najświętsze Serce Jezusa – uczyń serca nasze według Serca Twego!