Aktualności

Święci i błogosławieni skarbem Kościoła i naszym!

ir
25 września 2008

Jak wiadomo, każda nasza róża rodziców modlących się za swoje dzieci oprócz Maryi ma jeszcze swojego patrona świętego lub błogosławionego, opiekuna i orędownika w niebie. W ten sposób wyrażamy naszą wiarę w Świętych obcowanie, ale też chcemy odnajdować drogi do świętości w życiu codziennym, wzorce dla naszego postępowania. Im więcej wczytujemy się w żywoty świętych i błogosławionych tym bardziej dostrzegamy jak wielkim skarbem są oni dla nas. Po co sięgać po szmatławe pisma kolorowe propagujące wartości sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i tradycją wartości ludzkich?! Żywoty świętych to zawsze są PASJONUJĄCE historie do których nie mogą się równać żadne wymyślone scenariusze filmowe czy książkowe.

Ale czemu o tym piszę tu w aktualnościach?

Piszę, bo chcielibyśmy umieszczać jako patronów róż naszych polskich świętych i błogosławionych, którzy są znani i czczeni lokalnie, a warto byłoby ten kult upowszechniać.

Proszę zatem o przysyłanie nam imion świętych i błogosławionych osób, zwłaszcza z Polski, / wraz z krótkim opisem - ewentualnie świadectwem otrzymanych łask/ na adres redakcji.

Przypominam też i zachęcam do dzielenia się świadectwem łaski otrzymanym za pośrednictwem różańca rodziców - prosimy o nadsyłanie również na adres redakcji.