Aktualności

V Narodowy Dzień Życia – ogólnopolska Konferencja w Gdańsku Oliwie 14 marca 2009

ir
26 lutego 2009

Do Różańca Rodziców dotarło zaproszenie na kolejną konferencję z cyklu Miłość - Życie – Rodzina z zachętą do zaproszenia na nią osób zatroskanych o dobro swoich rodzin, polskich rodzin. Konferencja odbędzie się w Gdańsku Oliwie, w auli im Jana Pawła II (obok Katedry) w dniu 14 marca w godzinach 8.30 do 17.25, a zakończy się uroczystą Mszą świętą w Katedrze Oliwskiej o godz. 18.00.

Konferencja zorganizowana jest przez Klub Przyjaciół Ludzkiego życia i Human Life International Europa przy współpracy z Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Gdańskiej i innych organizacji pod patronatem ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia, Metropolity Gdańskiego i Brunona Synaka przew. Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Ubiegłoroczna Konferencja z tego cyklu poświęcona ...

wspomnieniu prof. W. Fijałkowskiego była niezwykle owocnym i ważnym wydarzeniem dla wskazania aktualnych kierunków działań wobec wciąż pojawiających się zagrożeń dla życia, dla rodziny, a nawet można powiedzieć dla całego Narodu.

Ostatni rok przyniósł wiele trudnych i czasem bolesnych zdarzeń, istnieje więc potrzeba podsumowania i ciągłego określania jak powinniśmy angażować się w obronę życia, godności osoby ludzkiej, jakie pojawiają się zagrożenia i jak możemy się przed nimi jako naród chronić.

Zachęcamy tych którzy mogą i chcą do wzięcia udziału, tych którzy z rożnych racji nie mogą prosimy o wsparcie tej Konferencji modlitwą. Wszystkich zapraszamy do czynnego udziału w uczczeniu dnia życia właśnie modlitwą, może zamówioną przez lokalnie działające róże Mszą świetą.

Szczególnie serdecznie zapraszamy osoby z Trójmiasta i okolic do wzięcia udziału w uroczystej Mszy Świętej na zakończenie Konferencji w sobotę 14 marca o godz. 18. w Katedrze Oliwskiej. Prosimy też o szerokie przekazywanie tej informacji swoim znajomym i przyjaciołom i łączność duchową w ty dziele.

Program Konferencji, szczegółowe informacje i rejestracja na stronie HLI:

http://www.hli.org.pl/xoops/modules/edito/content.php?id=38

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc zachęcamy do wcześniejszej rejestracji.

NAPRAWDĘ WARTO!