Aktualności

Witaj majowa Jutrzenko! 3 maja Królowej Korony Polskiej!

ir
3 maja 2019

Maj cały jest Maryi. Jest pełen Jej obecności w naszym życiu, w nabożeństwach majowych, pielgrzymkach, u przydrożnych kapliczek i w wielkich sanktuariach, w każdym kościele. Maryja prowadzi do Jezusa , jest z nami przy dzieciach pierwszokomunijnych i ich rodzicach. Jest ze św. Józefem, głową Świętej Rodziny pierwszego maja. Trzeci  Maja w Święto Królowej Polski chce być w sercu każdego Polaka i Polki. W dniu matki podziękujmy Jej i naszym ziemskim mamom za tą piękną i świętą opiekę! Razem z rodzicami Maryja wstawia się za maturzystów – o ich dobry życiowy start!


Tegoroczny maj kończy Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Cały miesiąc z Maryją przeżywamy w świetle Zmartwychwstania. To Zmartwychwstanie daje nam nadzieję na życie wieczne – nadzieję i zadanie!  Abyśmy trafili tam, gdzie Bóg ma dla nas „mieszkań wiele”. Nasza modlitwa ma zmieniać życie tak abyśmy właśnie tam trafili – my i nasi bliscy, ale i wszyscy inni!


 W tym roku  na koniec maja zbiegają się dwie ważne dla nas, różańcowych rodziców, pielgrzymki. Pierwsza z nich trwa od 351 lat od kiedy Maryja w Oliwskim Feretronie pielgrzymuje z Oliwy do Wejherowa, gdzie na Kalwarii zaprasza nas do swego Syna. 351 pielgrzymka Oliwska rusza  w piątek 31 maja rano.


W tym roku po raz pierwszy będziemy pielgrzymować wraz z Żywym Różańcem do Częstochowy. Siódma, ogólnopolska pielgrzymka Żywego Różańca rozpoczyna się wieczorem 31 maja, zaś zasadnicza część rozpoczyna się w sobotę rano 1 czerwca. W dniu dziecka, zaniesiemy nasze modlitwy i podziękowania do Maryi w Częstochowie, razem z pielgrzymami Żywego Różańca, tak aby budować naszą realną jedność. To Maryja nas zaprasza do tej duchowej jedności, to Służebnica  Boża Paulina Jaricoit pokazała jak wspólnie modlić się i tworzyć wspólnotę różańcowej modlitwy. Dlatego gorąco zapraszam i zachęcam, aby jak najwięcej naszych rodziców i całych róż tego dnia zjawiło się na Jasnej Górze. Kochani Animatorzy, proszę zorganizujcie grupy i przybądźmy licznie do Częstochowy. 


KRÓLOWO POLSKI - MÓDL SIĘ ZA NAMI!