Aktualności

Idziemy ku Wszystkim Świętym, a z Nimi do Boga, Wspominamy naszych bliskich

ir
1 listopada 2019

Dzień 1 listopada, co roku kieruje nasze myśli i modlitwę na rzeczy ostateczne. W dniu Wszystkich Świętych wzywamy ich wstawiennictwa i chcemy podążyć ich drogą. W Polsce przyjęło się w tym dniu odwiedzać groby bliskich zmarłych – i dobrze, ale to byłoby zbyt mało. Tego dnia módlmy się o świętość, naszą własną, naszych dzieci i świętość w naszych rodzinach. Świętość, która będzie zwykła, w codzienności, ale pełna dobroci i miłości do ludzi. Miłości, która swoje źródło ma w  Bogu i do której dochodzimy poprzez wstawiennictwo Matki Bożej, Maryi – Królowej wszystkich Świętych.


 W oktawie Wszystkich Świętych pamiętajmy o uzyskaniu odpustu i ofiarowaniu ich za dusze czyśćcowe. To dni od 1 do 8 listopada – kiedy nawiedzając cmentarz i modląc się za dusze wiernych zmarłych możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny i możemy ten odpust ofiarować właśnie za dusze czyśćcowe. Korzystajmy z tej okazji do wielkiego obdarowania dusz czyśćcowych łaską odpustu – one tam na nasze modlitwy i naszą pomoc czekają. Pamiętamy o tych oo których inni zapomnieli, o tych co na nieludzkiej ziemi pomarli z nędzy i głodu, pomarli w drodze do wolności, do ojczyzny. Pamiętamo o obrońcach Polski i o ofiarach agresorów,  a także komunistycznych oprawców. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!


Szczególnie bolesna jest ppamięć o dzieciach zabitych w łonach matek. Dobry Boże przebacz sprawcom!


I niech to świetych obcowanie będzie rónież naszą drogą do świetości. Świedomość naszej słabości i mizerności, a jednocześnie wielkiego obdarowania i obietnicy przyszłego życia z Bogiem i w Bogu. Z naszymi bliskimi, którzy już teraz są po drugiej stronie. Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia, witaj!