Aktualności

Z Maryją Matką Kościoła - w Duchu Świętym idziemy po świętość w naszym życiu!

ir
29 maja 2023

Wzywanie obecności Ducha Świętego razem z Maryją niech nas prowadzi do stałej Jego obecności w naszym życiu i życiu naszych rodzin! Bez pomocy Ducha świętego nie jesteśmy w stanie powiedzieć że Panem jest Jezus!  Duchu święty namaszczaj nas, swój Kościół, który razem z Maryją trwa na modlitwie.


Nasz różańcowa modlitwa  rodziców w Żywym Różańcu jest nieustannym dążeniem do świętości – TAK  - nie bójmy się tego tak nazywać. Dopiero świętość jest normalna, dopiero stała obecność przy Jezusie, z Maryją pozwala otwierać się na uświęcające działania Ducha Świętego. Pozwala doświadczać Miłości Ojca Niebieskiego.


Są takie szczególne chwile i czas, gdy to doświadczenie zadaje się być namacalne. Tak było na rekolekcjach u Maryi w Kodniu, tak było na czuwaniu przed Zesłaniem Ducha Świętego we wspólnotach. Tego bardzo często doświadczamy w Oliwskiej Katedrze, przychodząc do Maryi z podziękowaniami i prośbami, z modlitwą nowenny do MB Oliwskiej i z udziałem we Mszy Świętej w intencjach Różańca Rodziców.


Maryja jest naszą Matką, naszą ukochaną  Mamą i Matką Kościoła, Matką naszej obecności, naszego zanurzenia w Kościele, naszej modlitwy i posługiwania w Kościele. Z Maryją trwamy na modlitwie i z Maryją pielgrzymujemy, z Maryją idziemy w te miejsca w których nadzieja przygasa, a może już nawet całkiem wygasła. Ona jest Płomieniem rozpalającym na nowo serca wygasłe. Z Maryją nic nie jest stracone, z Maryją wszystko jest możliwe i piękne. To że Jej serce przeszywa miecz boleści, powoduje iż dostrzegamy że nawet te najtrudniejsze chwile, najboleśniejsze sytuacje nie są pozbawione nadziei! Tej nadziei która nie zawodzi, która podnosi i wspomaga – nieustannie!


Maryjo, Matko Kościoła, zawierzamy Ci nasz Kościół, naszych biskupów i kapłanów, a w szczególności zawierzamy Ci rodzące się powołania do służby Bogu. Uproś tą łaskę, aby napotkały dobre miejsca wzrostu, aby wydały owoce w życiu kapłańskim i zakonnym, aby w służbie Bogu i ludziom te powołania zrealizowały wszystko co najlepsze Bóg dla nich zaplanował.


Maryjo Matko Kościoła , módl się za nami!