Aktualności

Zaproszenie na Marsz dla Życia i Rodziny, Zaproszenie do Matki Bożej Oliwskiej!

ir
2 czerwca 2012

W dniu 3 czerwca w łączności z Ojcem Świętym obecnym na VII Światowym Spotkaniu Rodzin w Mediolanie, w całej Polsce w wielu miastach odbędą się Marsze dla Życia i dla Rodziny. W marsze te chcemy się jako Różaniec rodziców włączyć się i fizycznie i duchowo. Tam gdzie możemy całą różą lub nawet kilkoma różami zebrać się aby było nas widać spotykajmy się i radośnie maszerujmy, aby pokazać radość z obdarowania życiem i pełni życia w rodzinie! Jeśli w naszym mieście jeszcze w tym roku nie ma takiego marszu, módlmy się i łączmy duchowo. W tym roku maszerujemy już w 48 miastach i jest nas coraz więcej. W Gdańsku spotykamy się o godz. 15.30 przed pomnikiem Poległych Stoczniowców. Więcej na ten temat na stronie : Marsz dla Życia i Rodziny.


Wszystkich rodziców w czasie rozpoczynających się wakacji i urlopów zapraszamy do odwiedzenia naszej patronki Matki Bożej Oliwskiej. Zapraszamy do Archikatedry Oliwskiej . na chwilę spotkania z Maryją w Jej wizerunku Pani Oliwskiej, tak bardzo bliskim i ciepłym, a szczególnie zapraszamy w pierwsze soboty każdego miesiąca o godz.21-szej na Nabożeństwo do MB Oliwskiej. Ona jest naszą patronką i przewodniczką, ponawiajmy osobiście nasze zawierzenia Maryi i oddawajmy Jej w opiekę wszystkie, zwłaszcza najtrudniejsze sprawy. Ona pocieszy, pomoże, podniesie i obroni.


Zachęcamy do sięgnięcia po miesięcznik Różaniec – który koniecznie trzeba nabyć lub ZAPRENUMEROWAĆ W najbliższych miesiącach poczynając od czerwca publikowane będą szczegółowe rozważania nt. jak modlić się różańcem.

Rodzicom dzieci do lat kilkunastu polecamy miesięcznik dla rodziców Sygnały Troski .