Wydarzenia

VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca, Jasna Góra, 5 - 6 czerwca 2020 r. Włączamy się w tą pielgrzymkę z nadzieją w sercach - czy to zdalnie, czy też osobiście - tak jak to tylko możliwe!

6 czerwca 2020

Razem z miesięcznikiem Różaniec  już teraz zapraszamy wszystkich rodziców modlących się za swoje dzieci na rózńcu na VIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca, Jasna Góra, 5 - 6 czerwca 2020 r.  Tegorocznym hasłem pielgrzymki są słowa : Wszystko postawiłem na Maryję - nawiązujące do dwu wielkich postaci Kościoła w Polsce. Do św. Jana Pawła II i do Prymasa Tysiąclecia, Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Niech te słowa będą nam światłem w naszej codziennej modlitwie. My również wszystko stawiamy na Maryję, ufająć Jej, powierzając Jej nasze dzieci i kochając Ją z całego serca!  Przybądźmy na Jasną Górę z naszymi różami, emblematami i otwartymi gorącymi sercami!


Pierwszy raz pielgrzymowaliśmy na Jasną Górę wraz z Żywym Różańcem w ubiegłym roku. Choć było nas stosunkowo niewielu jeszcze to uczyniliśmy początek. Niech w tym roku Różaniec Rodziców będzie widoczny na jasnogórskich błoniach. Włączamy się w życie Żywego Różańca, w pielgrzymowanie i w modlitwę. Niech nass zobaczą nasi bracia i nasze siostry, a my niejako podziękujmy im za ten skarb wiary i modlitwy jaki oni obronili dla Polski i dla Kościoła!


Ze względu na dynamiczne zmiany dotyczące pandemii koronowirusa i zniesienia ograniczeń co do ilości osób w Kościele proponuję, żeby tak jak to zostało ustalone nasza VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca miała charakter duchowy.

Po rozmowie z Kustoszem Jasnej Góry do bazyliki mieści się 2000 osób

Proponuję wersję ostateczną naszej pielgrzymki z dodaniem w sobotę o 12.30 Różańca, świadectw i spotkania z Redakcją Różańca i PDM. Dobrze będzie jeśli Ci którzy przybędą na Jasną Górę w sobotę  przed Mszą o 13.30 która jest punktem kulminacyjnym naszej Pielgrzymki mogli pobyć chwilę przed Matką Bożą i odmówić wspólnie Różaniec i posłuchać świadectw różańcowych.

 

Każdy Moderator diecezjalny w tej sytuacji może zabrać przedstawicieli ze swojej diecezji, (ilu to zależy od diecezji- ale nie więcej jak autokar) natomiast wszystkie inne zasady pielgrzymki pozostają bez zmian.

 

Proszę o przesłanie tych informacji do wszystkich moderatorów , zelatorów i członków Żywego Różańca.

VIII OGÓLNOPOLSKA DUCHOWA PIELGRZYMKA ŻYWEGO RÓŻAŃCA    JASNA GÓRA 5 i 6 CZERWIEC 2020HASŁO: „Wszystko postawiłem na Maryję”   Hasło nowenny: Żywy Różaniec znakiem jedności z Ojcem św. i KościołemIntencja szczególna: Prośba o ustanie pandemii koronawirusa i dar deszczu dla ziemi oraz o rychłą beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego  Program - Bazylika Jasnogórska i Kaplica Cudownego Obrazu Matki Boże 5. czerwca 2020 (piątek)
20.20 - R óżaniec, /transmisja Radio Maryja/ - Bazylika Jasnogórska

21.00 - Apel Jasnogórski - Moderator Krajowy Żywego Różańca / Telewizja Trwam/ - kaplica Matki Bożej

 

6 czerwca 2020 ( sobota)

12.30 - Różaniec, świadectwa   -  Bazylika Jasnogórska

          - Spotkanie z Redakcją "Różańca"

          - Spotkanie z Papieskimi Dziełami Misyjnymi

 

13.30 - MSZA ŚWIĘTA - Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski /Telewizja Trwam/ - kaplica Matki Bożej

 

W pierwszym dniu pielgrzymki wszystkie róże różańcowe zaproszone są do duchowej łączności na modlitwie różańcowej o godz. 20.20 prowadzonej w Radio Maryja. Kolejne dziesiątki poprowadzą m.in. różni przedstawiciele Żywego Różańca. Modlitwa ta będzie trwała także w jasnogórskiej bazylice dla tych, którzy przybędą na Jasną Górę.

Transmitowany tego dnia Apel Jasnogórski przez Telewizję Trwam również został wpisany jak co roku w program pielgrzymki. Rozważnie apelowe poprowadzi moderator krajowy Żywego Różańca. 

 

W sobotę ze względu na zniesione ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa zapraszamy: o 12.30 na wspólny Różaniec do Bazyliki Jasnogórskiej połączony ze świadectwami i spotkaniem z Redakcją  "Różańca i Papieskimi Dziełami Misyjnymi. Punktem kulminacyjnym będzie uroczysta Msza św. sprawowana w   Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 13.30 (transmisja w Telewizji Trwam) pod przewodnictwem Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, Delegata KEP ds. Żywego Różańca. 

 

Na Pielgrzymkę do Częstochowy zaproszeni są wszyscy Członkowie Kół Różańcowych i uczestniczymy w niej w całości w sposób DUCHOWY.

 

Natomiast przyjeżdżający na Jasną Górę wszyscy moderatorzy Diecezjalni, którzy mogą zabrać reprezentantów swojej diecezji, Zarząd Żywego Różańca, Siostry Loretanki , oraz świeccy członkowie Żywego Różańca z diecezji, które w tym roku prowadzą Różaniec oraz mają Liturgię Mszy świętej (czyli diecezja Gdańska, Lubelska i Siedlecka, oraz zaproszone osoby z różnych środowisk różańcowych.

 

Ze względu na zniesione od dnia 30 maja br. ograniczenia uczestnictwa wiernych w kościołach zapraszamy na pielgrzymkę wszystkie osoby chętne z różnych diecezji i parafii.

 

W celach organizacyjnych, porządkowych i  zachowania bezpieczeństwa wszystkie osoby, które zamierzają przybyć na Jasną Górą, począwszy od moderatorów diecezjalnych, zarządu i wyznaczonych diecezji i członków Żywego Różańca zgłaszają swój udział do 04 czerwca br do Sekretariatu Żywego Różańca.  Każda osoba, która chce przybyć na Pielgrzymkę na Jasną Górę musi pamiętać o wszystkich środkach bezpieczeństwa jakie obowiązują  w związku z epidemią na dzień dzień pielgrzymowania. (maseczki, odległość itp...)

 

Życzę owocnego pielgrzymowania. 

z darem modlitwy

ks. Jacek Gancarek

Moderator Krajowy Żywego RóżańcaNadchodzące wydarzenia