Aktualności

28
mar

Święty Janie Pawle II, módl się za nami, pomóż nam zło dobrem zwyciężać – widzieć w każdym człowieku brata!

W 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II w imię prawdy i miłości do największego w dziejach Polaka przejdziemy w marszach modlitwy za Polskę, o wierność testamentowi św. Jana Pawła II – wierności Bogu i Ewangelii! Idziemy w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Szczecinie i innych miejscowościach w całej Polsce. 


czytaj więcej

8
mar

Oszczerczy atak na św. Jana Pawła II potwierdza jego świętość, a od nas wymaga zdecydowanej obrony Polski, Polskości i Kościoła – modlitwą i postem!

Zorganizowane siły zła jak co roku w okresie Wielkiego Postu z nienawiścią atakują Kościół i Polskę, aby zabrać nam ten błogosławiony czas refleksji i nawrócenia.  Nasza reakcja to post i modlitwa o nawrócenie zatwardziałych grzeszników. 

czytaj więcej

23
lut

Rozpoczęliśmy Wielki POST - czas nawrócenia

Obrzędem posypania głów popiołem rozpoczęliśmy Wielki Post - szczególny czas modlitwy, nawrócenia i przeproszenia za grzechy. Niech będzie dla nas okazją do powrotu i jeszcze wiekszego zbliżenia do Chrystusa, który działa w Kościele i poprzez Kościół. Jezusie - Synu Boga Żywego zmiłuj się nad nami! 

czytaj więcej

9
lut

11 luty - Objawienia w Lourdes - Niepokalane Poczęcie dla świata!

W dniu początku objawień Maryi w Lourdes św. Jan Paweł II ustanowił dzień chorego, dzień nadziei dla wszystkich cierpiących i potrzebujących uzdrowienia. W Lourdes Niebo ciągle przypomina o łaskach od Niepokalanej! Maryjo, Uzdrowienie chorych, módl się za nami!

czytaj więcej

2
lut

Święto Ofiarowania Pańskiego MB Gromnicznej

Wraz z Józefem i Maryją ofiarujemy nasze dzieci Bogu, wspominając sakrament Chrztu świętego. Dziękujemy Bogu za wszystkie osoby Konsekrowane – zakonników i zakonnice. Święcimy gromnice, znak Jezusa przez Maryję w naszym życiu i domu.  Dziękujemy za Kościół święty!

czytaj więcej

23
sty

Przez wstawiennictwo św. Anny i św. Joachima dziękujemy naszym Babciom i Dziadkom i prosimy o Boże błogosławieństwo dla nich!

Pan Jezus też miał swego dziadka i swą babcię, to oni wychowali Najświętszą Jego  Mamę! Dziadkowie i babcie tworzą podwaliny naszych rodzin! Niech im Bóg udziela swego błogosławieństwa.

czytaj więcej

9
sty

Wspomnienie liturgiczne naszej patronki Bł. Pauliny Jaricot 9 stycznia !

Na samym początku roku, zaraz po święcie Objawienia Pańskiego i niedzieli Chrztu Pana Jezusa  po raz pierwszy obchodzimy dzień wspomnienia liturgicznego bł. Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca, którego gałęzią jest Różaniec Rodziców. Bł. Paulino – módl się za nami! 

czytaj więcej

5
sty

5 stycznia 2023r. pożegnaliśmy Ojca Świętego Benedykta XVI, który powrócił do domu Ojca Niebieskiego!

Bóg obdarzył nas w Kościele niezwykle skromnym, a wybitnym papieżem w osobie Benedykta XVI, przyszedł czas modlitwy i pożegnania jego osoby na tym świecie. Ojcze, przyjmij go do swego Domu w Niebie! Pożegnaliśmy kapłana, nukowca, teologa, humanistę, wielkiego, skromnego człowieka. Wielkiego przyjaciela Polski i Polaków!

czytaj więcej

1
sty

Nowy rok 2023 - wierzę w Kościół Chrystusowy, ufam Mu i kocham Go!

Nowy rok chcemy rozpoczynać z Bożym Błogosławieństwem, pod hasłem na każdy dzień  - wierzę w Kościół Chrystusowy. To własnie w Kościele my rodzice różańcowi znajdujemy pomoc, opiekę i wsparcie w naszym powołaniu! Niech Bóg nam wszystkim błogosławi! Dziękujemy za Kościół, za wszystkich kapłanów i  modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

czytaj więcej

27
gru

Jezus przychodzi – rodzi się i chce dawać przebaczenie i pojednanie!

Dziękujemy Ci Jezu za ten czas Twojego Narodzenia, za Twoje przyjście które zwiastuje światu Pokój! Niech czas Świąt Twojego Narodzenia przemienia nasze serca, niech je skłania do wdzięczności za wszelkie dobro jakiego doświadczamy! Najlepsze Życzenia dla wszystkich różańcowych rodziców! 

czytaj więcej

20
gru

Najlepszy prezent dla dzieci – miłość rodziców – szczególnie w Boże Narodzenie!

Nasze dzieci potrzebują naszej obecności, naszego zainteresowania i akceptacji , naszej uwagi i jednocześnie naszej wzajemnej małżeńskiej miłości. Obraz kochających się rodziców to skarb i prezent jaki warto dać dzieciom na te i na każde święta! O genezie Różańca Rodziców, o początkach i istocie modlitwy była ostatnio audycja w Radio Gdańsk. 

czytaj więcej

16
gru

Przygotuję swoje serce na Boże Narodzenie – nowenna do Dzieciątka Jezus 16-24 grudnia

Stała i regularna modlitwa, skłonienie serca do konkretnej myśli i modlitwy – nowenna czyli dziewięć dni modlitwy może być pięknym przygotowaniem swego serca na Boże Narodzenie – zapraszamy do wspólnej modlitwy nowenny do Dzieciątka Jezus! Razem z tygodnikiem Niedziela.

czytaj więcej

12
gru

Święto MB de Guadelupe – nawrócenie Indian meksykańskich!- patronka życia poczętego i rodzin

Dnia 12 grudnia, przypada wspomnienie Maryi z Guadelupe, związane z cudownym powstaniem Jej wizerunku na tilmie (płaszczu) św. Juana Diego. Maryja przychodzi do mieszkańców Ameryki, jako ta która jest w stanie błogosławionym i depcze głowę węża. Cud trwający od roku 1531. Dziś ufnie prosimy o zdrowie dla potrzebujących!


czytaj więcej

9
gru

II Kongres stu ośmiu polskich błogosławionych II wojny światowej

W dniach 14-15 grudnia 2022 r. odbędzie się Kongres 108 błogosławionych męczenników II Wojny Światowej. To druga edycja wydarzenia, pierwszy był w 2019 roku w Gdańsku. Tym razem kongres odbędzie się w historycznych budynkach we Zespołu Katedralnego we Fromborku. Różaniec Rodziców jest wśród patronó wydarzenia!

czytaj więcej

5
gru

Ponowienie Aktu Zawierzenia w Katedrze Oliwskiej w Niepokalane Poczęcie

8 grudnia w Niepokalane Poczęcie NMP zapraszamy na różaniec i mszę świętą od godz. 17.15 do Katedry Oliwskiej w 16 rocznicę Zawierzenia Różańca Rodziców  Matce Bożej Oliwskiej.  W łączności duchowej ze wszystkimi różami i wszystkimi modlącymi się w Różańcu Rodziców w Polsce i na całym świecie chcemy dziękować za otrzymane łaski i prosić o dalszą opiekę Maryi.  

czytaj więcej

29
lis

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - rozpoczynamy 29 listopada

9 dni przygotowania do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.  Obchodzimy 16 rocznicę Zawierzenia naszej modlitwy MB Oliwskiej. Proponujemy modlitwe w oparciu o rozważania ze strony tygodnika NIEDZIELA  Zaczynamy modlitwę z otwartym sercem,  prosząc o oczyszczenie naszych serc, abyśmy  otwierali się na łaski od Niepokalanej!

czytaj więcej

16
lis

Historyczna chwila 14.11.2022 – na Jasnej Górze, XXI krajowy Zjazd Moderatorów Żywego Różańca włączył Różaniec Rodziców do Żywego Różańca.

Od 2014 roku zaczęły się nasze wspólne działania by Różaniec Rodziców dołączyć do struktury Żywego Różańca – Dzięki wielu uzgodnieniom i dostosowaniu naszej praktyki działania, dzięki zaktualizowaniu i zmianom w statucie ŻR stało się możliwe włączenie wspólnoty Różańca Rodziców do Stowarzyszenia Żywy Różaniec. Bogu niech będą dzięki!

czytaj więcej

8
lis

Różaniec Rodziców formalnie w rodzinie Żywego Różańca, msza święta i włączenie już 14 listopada o godzinie 13.30 na Jasnej Górze!

Z radością przekazujemy informację, że uroczyste włączenie Różańca Rodziców odbędzie się po mszy świętej o godzinie 13.30 w Kaplicy MB na Jasnej Górze.  Zapraszamy wszystkich rodziców z całej Polski w tym czasie na Jasną Górę, do wspólnej modlitwy i świętowania tej historycznej chwili. Msza będzie transmitowana przez telewizję TRWAM i przez  Internet z Jasnej Góry.  Bogu niech będą dzięki!

czytaj więcej

4
lis

Pierwsza sobota listopada - Międzynarodowe Forum Tato.Net - transmisja online - Ojcze, pokaż dziecku sens życia!

Najważniejsze i największe w Europie coroczne spotkanie ojców odbędzie się sobotę 5 listopada w Nowy Adamowie k.Łodzi. Będzie skupione na roli rodziców w pokazywaniu sensu życia swoim dzieciom! Dostępne zdalnie przez Internet ze strony Tato.net !

czytaj więcej

2
lis

Dzień Zaduszny, w Oktawie Wszystkich Świętych - modlimy się i zyskujemy odpusty dla dusz w czyśćcu

W Dzień Zaduszny i kolejne sześć dni Oktawy modlimy się za dusze  w czyśćcu o niebo. Za naszych bliskich i za dobroczyńców Różańca Rodziców, za dusze zmarłych rodziców z naszego grona i za dzieci zmarłe, które były otoczone opieką modlitwy rodzicielskiej. Chcemy zyskiwać odpusty zupełne i ofiarować je za dusze czyśćcowe!

czytaj więcej