Świadectwa

Mama dorosłych dzieci

Mama dorosłych dzieci
14 listopada 2011

Długo zwlekałam z podjęciem modlitwy różańcowej za swoje dzieci. Dopiero kiedy zobaczyłam naocznie, że potrafi rozwiązywać naprawdę trudne i konkretne kłopoty w życiu dorosłych już dzieci postanowiłam dołączyć do tej wspólnoty modlitwy. Dotarło do mnie, że moje dzieci mają już swoje rodziny, mają swoje życie, ale ja mogę ich wspomóc w tym z czym sami sobie nie radzą, w drobnych zdałoby się trudnościach. Dorosłe dzieci nie chcą już słuchać rady starszego rodzica, ale modlitwa może ich wspomóc, a Bóg poprzez innych ludzi podpowie lepiej to co ja widzę z mojej perspektywy.

Moje dzieci w wieku czterdziestu kilku lat miały problemy z nadwagą, można powiedzieć z otyłością. Mimo wielokrotnych prób, wspomaganych również poradami lekarskimi nie potrafiły się z tym uporać. Brakło silnej woli, brakło dobrego pomysłu - a w związku tym, że dodatkowo cierpią na nadciśnienie nadwaga stanowi jeszcze większy problem, w końcowym wypadku może prowadzić do bardzo złych skutków. O problemach z kolanami, stawami i złym samopoczuciem już nie wspominam.

Postanowiłam więc, że w ramach tej modlitwy za dzieci będę się też oprócz intencji ogólnych, modlić o bardzo konkretną rzecz, że będę się modlić o ich zdrowie a zwłaszcza o to aby się odchudzili. I stał się chyba cud – niezależnie od siebie i syn i córka zaczęli myśleć ponownie o podjęciu odchudzania, trafili do dobrego lekarza dietetyka, który potrafił właściwie ich poprowadzić, a Bóg dał im siłę do wytrwania w tym procesie zmiany nawyków życiowych na bardziej zdrowe. Syn zaczął delikatnie uprawiać ćwiczenia fizyczne, córka odchudziła się i oprócz zdrowszej sylwetki ma znacznie lepsze samopoczucie i własną samoocenę.

Ja nawet sama nieco zapomniałam, że kilka miesięcy temu właśnie tą sprawę polecałam Bogu. Ale Bóg nie zapomniał i pomógł moim dzieciom zwyciężyć ze słabością z którą borykali się od wielu lat. Dopiero jak zobaczyłam córkę wkładającą spodnie o dwa rozmiary mniejsze niż poprzednio przypomniałam sobie o swojej modlitwie sprzed pół roku i dotarło do mnie że Bóg nie pozostawia żadnej modlitwy niewysłuchanej. Ten Różaniec rodziców naprawdę działa!

Chwała Panu Bogu!