Aktualności

28
maj

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca, Jasna Góra, 1 czerwca 2019 r - Różaniec Rodziców dołączył do rodziny różańcowej!

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca, na Jasną Górę odbędzie się w dniach , 31 maja - 1 czerwca 2019 r. . Hasło pielgrzymki:  W mocy Ducha Świętego z Pauliną Jaricot . W tym roku włączylismy się w to pielgrzymowanie Żywego Różanca.


czytaj więcej

24
maj

Módlmy się za Polskę i za siebie o dobre wybory!

Potrzebna jest nasza modlitwa za Polskę, a szczególnie za tych, którzy nie potrafią unieść ciężaru swojej odpowiedzialności za udział w życiu publicznym. Módlmy się o nawrócenie tych co jawnie i czynnie walczą z Kościołem w Polsce! Módlmy się o nawrócenie tych co szydzą z Różańca!

czytaj więcej

21
maj

XI Pielgrzymka Czytelników miesięcznika „Różaniec” i Członków Rodziny Loretańskiej

18 maja nad Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto wisiały chmury i co chwilę z nieba spadała kolejna porcja deszczu. Autokary  z całej Polski  mimo niesprzyjającej aury przywiozły liczne grupy pielgrzymów


 MB Loretańska

czytaj więcej

13
maj

Kocham Kościół Katolicki - atakowany i poniżany, kocham kapłanów i modlę się za nich!

Kocham Kościół, atakowany i poniżany, kocham kapłanów i modlę się za nich,  zwłaszcza tych, którzy potrzebują mojego wsparcia. Uruchomiona akcja napaści na Kościół w Polsce trwa w najgorsze! Są tacy, którzy chcą tylko zszargać, oskarżyć, zasiać wątpliwość, niech się tłumaczą wszyscy! Atakują Maryję i Eucharystię  – dwa filary Kościoła Katolickiego! 

czytaj więcej

9
maj

Polska potrzebuje modlitwy! Wynagradzajmy za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi!

Trwa zaplanowana akcja bluźnierstwa przeciw Maryi i Kościołowi.  Rozpoczęte w święto Królowej Polski  trwa publiczny atak, przeinaczanie, przekręcanie i obrażanie  podstaw duchowego  życia Narodu Polskiego.   Maryjo Królowo Polski! Módl się za nami i  za wszystkimi nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego! 


czytaj więcej

3
maj

Witaj majowa Jutrzenko! 3 maja Królowej Korony Polskiej!

Maj cały jest Maryi. Jest pełen Jej obecności w naszym życiu, w nabożeństwach majowych, pielgrzymkach, u przydrożnych kapliczek i w wielkich sanktuariach, w każdym kościele. Trzeci  Maja w Święto Królowej Polski  Maryja chce być w sercu każdego Polaka i Polki. 

czytaj więcej

21
kwi

Otrzyjcie już łzy płaczący! Jezus Zmartwychwstał!

Przeszedł przez śmierć  - aby obdarować nas życiem! Jezus Zmartwychwstały niech Blogosławi nasze rodziny i nasze domy!


Alleluja ! Jezus Żyje!


czytaj więcej

20
kwi

Wielka Sobota - do Wigilii Paschalnej czas ciszy i trwania przed Jezusem eucharystycznym !

To najlepszy czas aby usiąść w ławce w Kościele, i zanurzyć sie w ciszy Bożego Grobu. To tam Jezus czeka na ciebie i chce pogrzebać to co złe, niepotrzebne, nieuporządkowane!  Zobacz  - Jak nic nie robić w Wielką Sobotę !  Dzis drugi dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia!

czytaj więcej

19
kwi

Ukrzyżowany - umiera, Jezus oddał całego siebie - dla każdego z nas!

Wielki Piątek, dzien ukrzyżowania i śmierci Jezusa - grobowa cisza po nieludzkiej katuszy. Każda kropla krwi Jezusa naszym zbawieniem! Dziś rozpoczyna się czas nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia! 

czytaj więcej

17
kwi

Wielki Tydzień – dni dla nawrócenia, męka i śmierć Jezusa dla każdego z nas!

Weszliśmy w Wielki Tydzień. Każdy z dni ma swoje przesłanie i zasadniczy cel. W każdym z dni mamy do przepracowania jakiś obszar naszego życia duchowego. Ile razy Bóg przychodzi do każdego z nas z napomnieniem. Nie lekceważmy  wezwania do nawrócenia  i pojednania. 

czytaj więcej

13
kwi

Palmowa Niedziela – Ewangelia Męki Pańskiej

Żyjemy w dwu światach. Świat nie chce widzieć cierpienia i Drogi Krzyżowej, będzie robił zakupy na święta, będzie się szykował na nie wiadomo co. Tylko nie chce zobaczyć Ewangelii, zwłaszcza Ofiary Jezusa i Jego śmierci na Krzyżu! A gdzie ja jestem?

czytaj więcej

11
kwi

Modlitwa o odrodzenie charyzmatu Ojcostwa

Kryzys ojcostwa i męskości, negacja i zanik prymatu, zaburzone relacje, utrata tożsamości, rozpad osobowości i wspólnot, a szczególnie tej podstawowej, jaką jest rodzina, wzywa nas do włączenia się do modlitwy pokutno-błagalnej.  

czytaj więcej

9
kwi

Przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli modlimy się za Polskę!

W tym czasie Wielkiego Postu – refleksji nad swoim życiem osobistym potrzebna jest nam też refleksja nad życiem Narodu. Módlmy się za Polskę, o pojednanie wśród Polaków, za nauczycieli i sprawujących władzę, aby dla dobra dzieci i przyszłości narodu polskiego porozumieli się! Módlmy sie za nauczycieli, którzy nie strajkują, aby Bóg dawał im siłę!

czytaj więcej

2
kwi

Ojcze Święty, Janie Pawle - pamiętamy, jesteśmy, czuwamy – wstawiaj się za nami!

Mija czternasta rocznica, gdy 2 kwietnia 2005 roku, nasz kochany Jan Paweł II, odszedł do domu Ojca Niebieskiego. Jesteśmy, pamiętamy i czuwamy razem z Maryją! Święty Janie Pawle módl się za nami!

czytaj więcej

1
kwi

1 kwietnia data ogromnej wagi dla Polski – przypominamy! Ślubowanie Maryi króla Jana Kazimierza we Lwowie!

Po wielkim ucisku, po wielkim spustoszeniu szwedzkim potopem, i po cudownym ocaleniu Jasnej Góry i dla odrodzenia i wyzwolenia całej Polski, król Jan Kazimierz, w łączności z Episkopatem Polski w uroczysty sposób w Katedrze Lwowskiej 1 kwietnia 1656 roku obiera Najświętszą Maryję Pannę  Patronką i Królową  Polski wygłaszając królewskie ślubowanie!

czytaj więcej

24
mar

Zwiastowanie Najświętszej Pannie Maryi, dzień świętości życia!

25 marca, na 9 miesięcy przed Narodzeniem Jezusa, Anioł Gabriel zwiastował Maryi, że zostanie Matką Syna Bożego.  Maryja wypowiadając swoje Tak zmieniła losy świata! Każde nasze Zdrowaś Maryjo, jest wspomnieniem tej chwili!

czytaj więcej

19
mar

Uroczystość Św. Józefa - patrona rodzin, ojców i Opiekuna Kościoła

Potrzebujemy takiego patrona we współczesnym świecie! Silnego i stanowczego, opiekuńczego i delikatnego, wsłuchanego w głos Boga i oddanego swemu powołaniu! Patrona mężczyzn i ojców!  Dziś modlimy się za wszystkich mężczyzn o odnowienie ich charyzmatu!

czytaj więcej

10
mar

Nowenna do św. Józefa – patrona mężczyzn, rodzin i opiekuna Kościoła!

Przed  przypadającą na 19 marca uroczystością św. Józefa rozpoczęliśmy w niedzielę 10 marca Nowennę do św. Józefa. Chcemy modlić się szczególnie o odrodzenie charyzmatu męskości i ojcostwa oraz o jak najliczniejszy udział ojców w Różańcu Rodziców. Trwajca modlitwa niech  rozwija i umacnia ojców w ich powołaniu - dla dobra rodzin!

czytaj więcej

7
mar

Wielki Post rozpoczęty posypaniem głów popiołem

6 marca w  Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Czas szczególnej modlitwy, refleksji i formowania sumień. To czas dany osobiście każdemu z nas na refleksję nad własnym Chrztem Świętym i nad jego rolą w życiu. Refleksji nad moim udzialem w Kosciele i moim osobistym nawróceniem. Każdy dzień jest ceny!

czytaj więcej

3
mar

Nie czekaj, módl się i działaj, ratuj maluchy, dzieci starsze i młodzież przed destrukcją!

Ofensywa ideologii destrukcyjnych przeciw dzieciom i młodzieży jest faktem. To dzieje się w wielkich miastach Polski: Warszawa, Łódź, Gdańsk ... a zapewne szykowana jest w innych. Od nas rodziców i dziadków zależy czy młodzież zostanie poddana ideologicznej manipulacji i destrukcji poprzez struktury edukacyjne! Potrzebna jest nasza modlitwa i nasza aktywność! 

czytaj więcej