Aktualności

23
wrz

Pierwszy dzień anielskiej nowenny

Rozpoczynamy naszą nowennę przed Świetem Aniołów Stróżów. Zwracamy się do wszystkich Chórów Anielskich, zwracamy się również z naszą Mamą i Królową Aniołów, o opiekę i wsparcie, o ochronę i błogosławieństwo w każdym aspekcie naszego życia. Dziś dzień pierwszy - zamieszczamy ponizej rozważania i modlitwy wstępne  ....

czytaj więcej

21
wrz

Otaczajmy dzieci opieką duchową – 23 września nowenna przed świętem Aniołów Stróżów!

Z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie do włączenia się w nowennę przed świętem Aniołów Stróżów. To są wielcy i wspaniali przyjaciele naszych dzieci! Warto prosić o ich wsparcie, warto ich zapraszać do codziennego wspierania naszych rodzin! Już jutro - 23 września rozpoczynamy NOWENĘ! 

czytaj więcej

15
wrz

Zło dobrem zwyciężaj – praktyczna lekcja Miłosierdzia od Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki!

Zaproszenie na I Kongres Błogosławionego Ks. Jerzego na Jasnej Górze, Różaniec Rodziców obejmuje to wydarzenie patronatem – zło dobrem zwyciężaj – te słowa św. Pawła w życie wcielił człowiek tak nam bliski! 


czytaj więcej

12
wrz

Z różańcem świętym zawsze zwyciężysz. Viktoria wiedeńska Króla Sobieskiego to zwycięstwo Różańcowe - zwycięstwo Maryi!

Z Maryją na ryngrafach i na sztandarach, wspierani modlitwą towarzystw różańcowych polscy rycerze pod wodzą króla Jana III Sobieskiego obronili Europę przed najazdem islamu.  Dziś naszą bronią też jest Różaniec Święty!

czytaj więcej

5
wrz

8 września w Święto Narodzenia Maryi, 21 rocznica powstania Różańca Rodziców

W czwartek, 8 września 2022 r.  Różaniec Rodziców obchodzi XXI rocznicę zainicjowania tego  ruchu modlitwy rodziców!  Różaniec Rodziców powstał  21 lat temu  jako dar Matki Bożej na trudne czasy dla rodziców! Zapraszamy wszystkich  na  modlitwę różańcową  i dziękczynną Mszę świętą do Katedry Oliwskiej już od godziny 17.15!

czytaj więcej

2
wrz

Drugie rekolekcje Różańca Rodziców - zarezerwuj termin w październiku! Zgłoś się!

Zapraszamy na II rekolekcje Różańca Rodziców dla rodziców, animatorów i osób pragnących wspierać swoje dzieci, które odbędą się w dniach 14-16 października w  Sanktuarium na Górze Świętej Anny,  Zgłoszenia do 03 października! Ilość miejsc ograniczona! 

czytaj więcej

26
sie

Tyś wielką Chlubą naszego narodu!

W całej Polsce, 26 sierpnia Uroczystość Maryi, Matki Bożej Częstochowskiej w Jej Jasnogórskim królowaniu nad Polską! Polska i Polacy kochają Maryję! Czarna Madonno  - módl się za nami! Prosimy Ciebie wyjednaj łaskę nawrócenia tym, którzy się pogubili. Za tych którzy próbują Ciebie obrażać przepraszamy - oni nie wiedzą co czynią! 

czytaj więcej

15
sie

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – nasza Obrona i Wspomożenie, nasza Mama w Niebie!

Tegoroczna uroczystość Wniebowzięcia NMP w tak niezwykłych warunkach, gdy wróg sprzed ponad stu lat niemal dokładnie powtarza bandycki napad na sąsiedni kraj ze strony rosyjskiego imperializmu!  Znowu widać, że Maryja to Królowa Zwycięska!

czytaj więcej

1
sie

1 sierpnia wspominamy Powstanie Warszawskie - rozpoczynamy miesiąc trzeźwości

W sierpniu  nie piję alkoholu, nie kupuje i nie częstuje swoich gości!  Bo to miesiąc dla Polski szczególny, przez pamięć wielkich Polaków i ważnych, bohaterskich czynów Polski dokładam swoją cegiełkę do walki o wolność od zniewolenia! W sierpniu pielgrzymuję do Maryi i dziękuję Królowej Polski za jej miłość do nas! Modlimy się za tych, którzy nie potrafią lub nie chcą poznawać jak wiele dobra i miłości  moga otrzymać od  Boga za wstawiennictwem Maryji! Wystarczy otworzyć serce.

czytaj więcej

25
lip

25 lipca - Szlakiem Jakubowym - do Zbawienia Wspomnienie św. Jakuba i św. Krzysztofa.

Różnymi drogami prowadzi nas Bóg do Zbawienia. Pielgrzymowanie do św. Jakuba do Santiago de Compostela popularne w dawnej Europie w wielu miejscach odradza się. A św. Krzysztof, patron kierowców i podróżujących opiekuje się nami w czasie podróży! W to wspomnienie kierowcy szczególnie wspierają misje MIVA POLSKA!    Kierowco - jedź poświęcić swój pojazd!

czytaj więcej

11
lip

Dziś 11 lipca wspominamy świętego Benedykta, Opata, patrona Europy!

Potrzebujemy wskazań co robić w tym zwariowanym współczesnym świecie, zdążającym do zagłady! Święty Benedykt przynosi nam piękną odpowiedź! Idź z Jezusem do ludzi! Oni potrzebują wiary i świadectwa wiary!  Dzisiejszy Hymn z liturgii godzin pokazuje jak bardzo współczesnym nam jest Święty Benedykt! Niech nasza modlitwa różańcowa rodziców będzie tym świadectwem wiary dla świata dziś!  O Szkaplerzu Maryi - przyjmij szatę Matki Bożej! 


 

czytaj więcej

7
lip

Nowenna przed uroczystością NMP z Góry Karmel

7 lipca rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej - Szkaplerz to wierzchnia szata Maryi - i pod Jej opiekę chcemy się nieustannie udawać z naszymi wszystkimi sprawami.


Nowennę proponujemy wraz z Karmelitami pod nastepującym linkiem - Nowenna do MB z Góry Karmel   Załóż płaszcz - szatę Matki Bożej! Zły duch boi się Szkaplerza!

czytaj więcej

23
cze

Ojcostwo – najpiękniejsze i największe zadanie mężczyzny! Dzień Ojca!

Dziś mamy dzień Ojca – dzień w którym chcemy podziękować Bogu za Jego Ojcostwo, za dar życia i dar Stworzenia! Z Jego Ojcostwa bierze początek nasze ojcostwo ludzkie.  To buduje w nas odpowiedzialność i piękno ojcostwa, a z drugiej daje inspiracje do walki o jeszcze większe dary.   Ojcze nasz, któryś jest w Niebie – niech się święci Imię Twoje a wola Twoja święta niech się wypełnia w naszym życiu!

czytaj więcej

13
cze

Jezus jest z nami tu – na naszych ulicach, przechodzi obok naszych domów i mieszkań! Boże Ciało 2022

Za nami intensywny początek czerwca – miesiąca Serca Jezusowego. Po Zesłaniu Ducha Świętego i niedzieli Trójcy Świętej zbliżamy się do Bożego Ciała – obecności Jezusa Eucharystycznego w miejscach gdzie żyjemy!       Dodatkowo    Relacja z II Kongresu Różańcowego!

czytaj więcej

1
cze

W dniu dziecka dziękujemy Bogu za dar rodzicielstwa i ofiarujemy naszym dzieciom szczególnie gorącą modlitwę!

Nasza różańcowa modlitwa rodziców jako dar dla naszych dzieci  - codzienny i nieustanny – odmienia ich i nasze życie, odmienia nasze rodziny. Daje pokój i radość jakich świat dać nie może! Dlatego zapraszamy wszystkich rodziców do takiego obdarowania swoich dzieci!     

czytaj więcej

26
maj

26 maja Dzień Matki – dziękujemy za nasze mamy, za ich trud i piękną miłość, dziękujemy Jezusowi że dał nam swoją Mamę – Maryję!

To szczególny dzień gdy chcemy Bogu dziękować za dar życia, otrzymany od rodziców, a szczególnie za piękną i ofiarną miłość naszych mam. Niech nasza Niebieska Mama – Maryja obdarza je swoją modlitwą! Mamo dziękuję ci za moje życie i twoją miłość.


    

czytaj więcej

24
maj

Mamy naszą nową patronkę w modlitwie - Błogosławioną Paulinę Jaricot!

Beatyfikacja Pauliny Jaricot odbyła się 22 maja 2022 r  w Lyonie., we Francji.  Dzięki  TV TRWAM mogliśmy w niej na bieżąco uczestniczyć. Mamy nową orędowniczkę w niebie. Przykład życia Bł. Pauliny pokazuje że dla wielkich dzieł zostaliśmy stworzeni,  dosłownie każdy i jak wiele możemy nasza modlitwą zdziałać, dla naszych dzieci, dla misji i dla Kościoła.

czytaj więcej

13
maj

Nowenna od 13 do 21 maja 2022 przed beatyfikacją Pauliny Jaricot założycielki Żywego Różańca

Przygotowaniem do uroczystości beatyfikacji założycielki Żywego Różańca, Pauliny Jaricot, będzie Nowenna, którą rozpoczynamy w dzień fatimski, piątek 13 maja 2022.  Zapraszamy do włączania się – będziemy zamieszczać na naszej stronie intencje na każdy dzień  - z odwołaniem do materiałów.  Dziś dzień pierwszy - modlitwa w intencji rodzin

czytaj więcej

5
maj

Jubileusz 25 lat wspólnoty MaranaTha - uroczyste Zawierzenie na Jasnej Górze w dniu 07 maja na mszy świętej o godz. 18.30!

Zapraszamy też wszystkich członków Różańca Rodziców do obecności na Jasnej Górze i łączności duchowej. To właśnie z duchowości wspólnoty Marana Tha i z inspiracji lidera i twórcy wspólnoty, śp. ks. Andrzeja Kowalczyka, powstała inicjatywa modlitwy Różańca Rodziców. Zawierzamy wszystkie dzieła wspólnoty, jej rozwój i przyszłość.  Niech Maryja będzie nam opiekunką i przewodniczką. 

czytaj więcej

21
kwi

O błogosławieństwo dla Polski - modlimy się wspólnie

Po raz kolejny modlimy się w ramach inicjatywy noc walki o błogosławienstwo dla Polski. Tym razem w nocy z piątku na sobotę, tuż przed Świętem Miłosierdzia Bożego i jeszcze w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego. Potrzeba naszej ufnej, wiernej i wytrwałej modlitwy za Polskę! Modlitwy również w intencji o pokój dla Ukrainy i Europy. 

czytaj więcej