Aktualności

27
kwi

Ja jestem Dobrym Pasterzem – modlitwa o święte i liczne powołania kapłańskie

Modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, za każdego kapłana dziękujemy Bogu! Tydzień rozpoczęty niedzielą Dobrego Pasterza, to jedna ze szczególnych okazji aby modlić się w intencji powołań.  Jesteśmy Bogu wdzięczni za każdą rodzinę i parafię w której wychowują się powołania do służby kapłańskiej. 

czytaj więcej

21
kwi

Różaniec ze świętą Joanną Berettą Mola u NMP Królowej Rodzin w Białymstoku

Otrzymaliśmy zaproszenie na  różaniec z wstawiennictwem św. Joanny Beretty Mola o dar potomstwa dla tych rodziców, którzy nie mogą mieć dzieci, na sobotę od godz. 11.00 do parafii  NMP Królowej Rodzin w Białymstoku. Będzie można połączyć się online , oraz przybyć  osobiście  -  gorąco zapraszamy.


 

czytaj więcej

14
kwi

Dziękujemy Bogu za Chrzest Polski 966-2021 - tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem.

Dzięki łasce Boga i opatrznościowym działaniom księcia Mieszka I, w dniu 14 kwietnia  966 roku przez Chrzest Polska włączona została do europejskiej rodziny narodów chrześcijańskich.     Jestem Polakiem i mam obowiązki polskie. Są nimi miłość Boga i Ojczyzny.         

czytaj więcej

4
kwi

Jezus zwyciężył śmierć! Alleluja Jezus Żyje

Jezus Zmartwychwstał! w Nim nasza moc i nadzieja życia! Niech blask prawdy Zmartywchwstania umacnia i odnawia naszą wiarę każdego dnia, niech przemienia nasze życie!           Jezus Zmartwychwstały!

czytaj więcej

30
mar

Przez Niedzielę Palmową i Hosanna weszliśmy w Wielki Tydzień, paschalne przejście od śmierci do życia.

W Niedzielę Palmową słyszymy jak ludzie witają Jezusa radosnym Hosanna, ale też słyszymy tłum żądający śmierci – Ukrzyżuj.  Niech ten czas będzie naszą paschą – nigdy nie wiemy czy to może już ostatnia w tym życiu. Wielka modlitwa w ciszy! Matko Bolesna, Maryjo, módl się za nami


 

czytaj więcej

21
mar

Rok św. Józefa, rok rodziny, modlitwa o świętość życia!

19 marca rozpoczął się w naszym Kościele Katolickim rok rodziny, rok świętego Józefa i tydzień modlitwy o świętość życia i ochronę życia poczętego.  To trzy zadania powiązane ze sobą i chcemy je ogarniać naszą serdeczną modlitwą.


czytaj więcej

10
mar

Nowenna w intencji mężczyzn, ojców, rodzin i Kościoła Świętego, przed uroczystością Św. Józefa

Przed 19 marca - uroczystością św. Józefa rozpoczynamy dziś, 10 marca Nowennę do św. Józefa. Modlimysię o odrodzenie charyzmatu męskości i ojcostwa oraz o liczniejszy udział ojców w Różańcu Rodziców. Niech modlitwa wspiera, rozwija i umacnia ojców w ich powołaniu - dla dobra polskich rodzin!

czytaj więcej

8
mar

Za nominację nowego Biskupa Ordynariusza Gdańskiego Bogu niech będą dzięki!

2 marca 2021 roku dowiedzieliśmy się że Ojciec Święty Franciszek mianował nowym arcybiskupem metropolitą gdańskim Tadeusza Wojdę SAC. Przez wstawienictwo Matki Bożej Oliwskiej, módlmy się o błogosławione owoce posługi nowego metropolity, ks. Arcybiskupa Tadeusza. 

czytaj więcej

26
lut

Pożegnaliśmy z modlitwą ks. Andrzeja Kowalczyka

25 lutego, uroczystą mszą pogrzebową pożegnaliśmy ks. prof. Andrzeja Kowalczyka, moderatora wspólnoty Marana tha.  Wdzięczność za dar jego osoby to najczęściej wypowiadane słowa. Relacja z mszy św. 

czytaj więcej

20
lut

Ks. Andrzej Kowalczyk przeszedł do domu Ojca

20 lutego, w dniu swoich 81 urodzin zmarł Ks. Prof. Andrzej Kowalczyk, moderator wspólnoty Marana tha ,Modliliśmy się w intencji śp. ks. Andrzeja, dziękując Bogu za dar tego Kapłana.

czytaj więcej

19
lut

Wielki Post – czas odważnych decyzji o nawróceniu!

Wielki Post jest okazją na nawrócenia w naszym życiu,  To czas łaski  Inicjatywa TV EWTN – Modlitwa różańcowa za młodych. Inicjatywa Wielki Post z Hiobem – o łasce cierpienia. Inicjatywa Pokuta Rodzin Niniwa 2021

czytaj więcej

16
lut

Tydzień modlitw o trzeźwość - gorąco modlimy się o to dla naszych rodzin i dla całej Polski!

U progu Wielkiego Postu stajemy z modlitwą przed Bogiem ufając Miłosierdziu. Pijaństwo niszczy polską młodzież i nasze rodziny. Trzeba je wykorzenić z polskiej tradycji, zwyczajów, kultury i życia Narodu.  Niech to będzie ofiara modlitwy, a kto może  - ofiara postu w intencji o trzeźwość Narodu - modlitwa o wyzwolenie Polaków  nałogu alkoholowego.  Audycja EWTN

czytaj więcej

2
lut

Dar osób Konsekrowanych dla Kościoła i świata!

W dniu święta Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego – kiedy widzimy Maryję z Józefem, ofiarujących Jezusa w Świątyni chcemy dostrzegać i doceniać dar osób konsekrowanych w Kościele. Siostry zakonne, Ojcowie i bracia zakonni pełniący posługę cicho i wytrwale, oddali swoje życie  Bogu w służbie dla Kościoła i dla człowieka.

czytaj więcej

31
sty

Św. Jan Bosco - zawsze radosny!

Święty radosny, święty uśmiechnięty - patron młodzieży i dzieci -  święty  ksiadz Jan Bosco miał wielki kult do Matki Bożej Wspomożycielki wiernych. Patron młodzieży, chłopców, ministrantów, uczniów, studentów, redaktorów, wydawców. Zaprasza nas do życia radością z wiary! 

czytaj więcej

22
sty

Kochani Dziadkowie i Babcie! Dziękujemy za całe dobro!

Bez was świat nie byłby taki piękny i dobry. W was i w waszych losach zapisana jest miłość do dzieci i wnuków, do Boga i do Polski, naszej ojczyzny. Od was wnuki mogą się nauczyć tradycji polskich i tradycji swoich rodzin.Niech dziadkowie Pana Jezusa – święty Joachim i święta Anna (rodzice Matki Bożej) - wasi patronowie wypraszają wam wszystkie potrzebne łaski, a uśmiech i radość wnuczków będą zapłatą za poniesione trudy!

czytaj więcej

7
sty

Światło zajaśniało - Świat oddał pokłon narodzonemu Jezusowi

Objawienie Pańskie, święto  Trzech Króli – to czas przyjścia do Jezusa narodzonego w ubogiej szopie z darami naszych serc, to zaproszenie do ofiarowania siebie samego, wszystkich swoich spraw i powierzenie rodziny pod opiekę Jezusa. Oznaczamy nasze domy kredą i wskazujemy że Jemu zawierzyliśmy!

czytaj więcej

31
gru

Wierzę Bogu, Ojcu w Niebie - modlimy się i dziękujemy za wszelkie łaski w 2020 roku, przepraszamy za zło, za odstępstwo od wiary i Kościoła

W czasie mszy świętych  31 grudnia w całej Polsce będziemy dziękować Bogu i Matce Najświętszej za wszelkie dobro jakiego w ciągu tego trudnego 2020 roku doświadczyliśmy, za rozwój Różańca Rodziców, za każdego rodzica, który dołączył do modlitwy, za każde dziecko otoczone modlitwą, za każdą nową różę, za każdego zaangażowanego animatora i księdza opiekuna

czytaj więcej

24
gru

Bóg się rodzi, Moc truchleje! Pan Niebiosów przychodzi do każdego człowieka!

Jezus rodzi się w niezwykłej skromności i pokoju, w ubóstwie i prostocie, a przynosi z sobą tak wiele. W tych czasach trudnych i zwulgaryzowanych pomieszania dobra i zła Jezus przynosi nam Światło i Życie! Niech serca nasz otwierają się na tą Miłość, na tą Prawdę i na Życie, któremu narodziny Jezusa nadają prawdziwy sens

czytaj więcej

14
gru

Niepokalane Poczęcie NMP - Zawierzyliśmy Maryi

Dzięki zaangażowaniu i uprzejmości Diakonii Społecznej Ruchu Światło Życie Archidiecezji Gdańskiej mamy dostęp do nagrania z Uroczystości  Niepokalanego Poczęcia NMP w Archikatedrze Oliwskiej z 8 grudnia 2020r. Zapraszamy do obejrzenia.

czytaj więcej

10
gru

Ogólnopolska Nowenna do Świętego Andrzeja Boboli - Patrona Polski

W dniach od 7 do 16 grudnia 2020 r. w Sanktuarium Narodowym św. Andrzeja Boboli w Warszawie jest odmawiana i transmitowana on-line Ogólnopolska Nowenna do Świętego Andrzeja Boboli Patrona Polski w czasie epidemii. Nowenna pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski i Różaniec Rodziców z radością dołącza!

czytaj więcej