Aktualności

17
lip

Szkaplerz Maryi Dziewicy – przyjmij szatę Matki Bożej!

Maryja po prostu nas Kocha. Daje nam swego Syna Jezusa  i nieustannie zaprasza do Niego.. Zaprasza ciebie i mnie, każdego z nas pod swój płaszcz – wiedząc że podlegamy tak wielu pokusom i atakom złego – chce nas okryć swoją szatą – Szkaplerzem aby zapewnić bezpieczeństwo! Przyjmij Szkaplerz Maryi!  


 

czytaj więcej

6
cze

Świadectwo buduje Kościół, przez świadectwa rozszerza się Różaniec Rodziców!

Piękne świadectwa słyszymy w radio EM – posłuchai i podziel się! Na pielgrzymce Żywego Różańca i na 10 rocznicy Różańca Rodziców w Smolcu k. Wrocławia, i na wszystkich naszych rekolekcjach i przy wielu okazjach słyszymy świadectwa działania tej modlitwy. I twoje świadectwo też jest potrzebne!  

czytaj więcej

5
cze

Za XI-stą pielgrzymkę Żywego Różańca z udziałem Różańca Rodziców Bogu niech będą dzięki!

W piątek wieczornym czuwaniem u Maryi Pani Jasnogórskiej rozpoczęła się pielgrzymka Żywego Różańca. Ksiądz Jacek Gancarek krajowy moderator ŻR wypowiedział słowa powitanie i wdzięczności Maryi za dar Różańca. Czuwanie z rozważaniem tajemnicy dźwigania Krzyża poprowadził ZR Archidiecezji Gdańskiej i ks. moderator Piotr Dobek. Różaniec Rodziców też tam był!  

czytaj więcej

31
maj

Najlepszy prezent dla dzieci z okazji Dnia Dziecka! Wybierz pomoc Maryi!

Najlepszy prezent dla dzieci to  małżeńska miłość rodziców oraz modlitwa i błogosławieństwo dzieci. Różaniec Rodziców jest darem Maryi dla nas rodziców w naszym powołaniu! Świadectwa o RR w Radio em i zaproszenie do wspólnej modlitwy! Daj dziecku najpiękniejszy prezent! ZAPRASZAMY do pielgrzymowania na Górę św. Anny  - 17 czerwca od 9.00!

czytaj więcej

29
maj

Z Maryją Matką Kościoła - w Duchu Świętym idziemy po świętość w naszym życiu!

Wzywanie obecności Ducha Świętego razem z Maryją niech nas prowadzi do stałej Jego obecności w naszym życiu i życiu naszych rodzin! Bez pomocy Ducha świętego nie jesteśmy w stanie powiedzieć:  Panem jest Jezus!  Duchu święty namaszczaj nas, swój Kościół, który razem z Maryją trwa na modlitwie.  

czytaj więcej

22
maj

III Rekolekcje Różańca Rodziców w Kodniu i 355 pielgrzymka z MB Oliwską na kalwarie do Wejherowa i na powrót do Oliwy!

Niezwykły wizerunek Maryi, niezwykłe miejsce i czas rekolekcji w Kodniu u MB Gregoriańskiej, Matki Jedności. Zawierzaliśmy nas wszystkich Maryi i modliliśmy się w Jej domu! Inni rodzice pielgrzymowali z naszą Panią Oliwską do Jezusa na Kalwarii Wejherowskiej! Zdjęcia na fb!      

czytaj więcej

10
maj

III rekolekcje Różańca Rodziców do Kodnia w dniach 19-21 maja!

Zapraszamy na trzecie ogólnopolskie Rekolekcje Różańca Rodziców   prowadzone przez ks. Grzegorza Daroszewskiego, z udziałem inicjatorów Ireneusza i Ewy Rogalów. Odbędą się w dn.19-21 maja 2023 w Sanktuarium w Kodniu, początek ok. 17.15 piątek, zakończenie niedziela 14.00.  Prosimy wszystkich was o modlitwę w intencji błogosławionych owoców rekolekcji dla nas wszystkich!

czytaj więcej

24
kwi

Święci i błogosławieni – świętość jest naszym polskim skarbem! III Kongres K 108

Po raz trzeci będzie w dniach 27 i 28 kwietnia w Krotoszynie i w Kaliszu  Kongres stu ośmiu polskich błogosławionych męczenników II wojny światowej. Wiemy, że już od św. Wojciecha Polska buduje swoją tożsamość na świętości tych co oddają życie za Chrystusa. Różaniec Rodziców obejmuje swoją modlitwą i patronatem to wydarzenie! 

czytaj więcej

14
kwi

Polonia Christiana! Polonia Semper Fidelis!

Nasi praojcowie przyprowadzili podległe sobie ludy do Chrystusa, ochrzcili się i cały naród się ochrzcił uzyskując w ten sposób swoją identyfikację! Polska początek bierze się z wody chrzcielnej Kościoła 1057 lat temu! Wszyscy polscy święci i błogosławieni, módlcie się za nami!  Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami


   

czytaj więcej

13
kwi

Miłosierdzie Boże – Największy i najwspanialszy dar Boga dla Człowieka

W Niedzielę po Zmartwychwstaniu Pańskim obchodzimy uroczystość Święta Bożego Miłosierdzia. Już od Wielkiego Piątku prowadzi nas do niej Nowenna. To z przebitego na Krzyżu Serca Jezusowego wypływają strumienie Miłosierdzia dla każdego z nas i całego świata! 

czytaj więcej

10
kwi

ALLELUJA ! CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!

Przeszliśmy wraz z Chrystusem Panem ze śmierci do Życia!  On jest Drogą, Prawdą i Życiem! Nasza modlitwa różańcowa prowadzi nas do życia i prawdy, drogą którą wskazuje Jezus, a Jego Matka nas wspomaga i otacza płaszczem swej opieki! Alleluja  - Jezus ŻYJE!  


czytaj więcej

6
kwi

Rozpoczynamy Triduum Paschy - przejścia Pana!

Wieczerza Jezusa z Apostołami w Wieczerniku i ustanowienie Kapłaństwa i Eucharystii. Kochani nasi Kapłani – dziękujemy z całego serca za was, rodziny które was wychowały i za całą waszą posługę, za każdy sakrament, a zwłaszcza za sakramenty Spowiedzi  i Eucharystii! Niech Dobry Bóg daje nam nowych świętych kapłanów, a Was chroni od ataków złego! Pamiętamy w modlitwie o tych, którzy szczególnie potrzebują wsparcia!      


 

czytaj więcej

4
kwi

Wielki Tydzień - czas nawrócenia i spotkania z przechodzącym Panem!

Jezus idzie do Jerozolimy - w Wielkim Tygodniu bardzo dużo się dzieje. Niech tzw. świąteczne porządki” nie przysłonią nam Jezusa, który ustanawia Eucharystię i skarament Kapłaństwa,niech nie zasłonią Jezusa, z Ogrójca,następnie zdradzonego, pojmanego, ubiczowanego i skazanego na śmierć, niosącego Krzyż w cierniowej koronie, Ukrzyżowanego i zabitego z nasze grzechy. Niech cisza Grobu Pańskiego woła do naszych serc nawróć się! 

czytaj więcej

28
mar

Święty Janie Pawle II, módl się za nami, pomóż nam zło dobrem zwyciężać – widzieć w każdym człowieku brata!

W 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II w imię prawdy i miłości do największego w dziejach Polaka przejdziemy w marszach modlitwy za Polskę, o wierność testamentowi św. Jana Pawła II – wierności Bogu i Ewangelii!  W całej Polsce !


czytaj więcej

8
mar

Oszczerczy atak na św. Jana Pawła II potwierdza jego świętość, a od nas wymaga zdecydowanej obrony Polski, Polskości i Kościoła – modlitwą i postem!

Zorganizowane siły zła jak co roku w okresie Wielkiego Postu z nienawiścią atakują Kościół i Polskę, aby zabrać nam ten błogosławiony czas refleksji i nawrócenia. Modlimy się o nawrócenie zatwardziałych grzeszników. 

czytaj więcej

23
lut

Rozpoczęliśmy Wielki POST - czas nawrócenia

Obrzędem posypania głów popiołem rozpoczęliśmy Wielki Post - szczególny czas modlitwy, nawrócenia i przeproszenia za grzechy. Niech będzie dla nas okazją do powrotu i jeszcze wiekszego zbliżenia do Chrystusa, który działa w Kościele i poprzez Kościół. Jezusie - Synu Boga Żywego zmiłuj się nad nami! 

czytaj więcej

9
lut

11 luty - Objawienia w Lourdes - Niepokalane Poczęcie dla świata!

W dniu początku objawień Maryi w Lourdes św. Jan Paweł II ustanowił dzień chorego, dzień nadziei dla wszystkich cierpiących i potrzebujących uzdrowienia. W Lourdes Niebo ciągle przypomina o łaskach od Niepokalanej! Maryjo, Uzdrowienie chorych, módl się za nami!

czytaj więcej

2
lut

Święto Ofiarowania Pańskiego MB Gromnicznej

Wraz z Józefem i Maryją ofiarujemy nasze dzieci Bogu, wspominając sakrament Chrztu świętego. Dziękujemy Bogu za wszystkie osoby Konsekrowane – zakonników i zakonnice. Święcimy gromnice, znak Jezusa przez Maryję w naszym życiu i domu.  Dziękujemy za Kościół święty!

czytaj więcej

23
sty

Przez wstawiennictwo św. Anny i św. Joachima dziękujemy naszym Babciom i Dziadkom i prosimy o Boże błogosławieństwo dla nich!

Pan Jezus też miał swego dziadka i swą babcię, to oni wychowali Najświętszą Jego  Mamę! Dziadkowie i babcie tworzą podwaliny naszych rodzin! Niech im Bóg udziela swego błogosławieństwa.

czytaj więcej

9
sty

Wspomnienie liturgiczne naszej patronki Bł. Pauliny Jaricot 9 stycznia !

Na samym początku roku, zaraz po święcie Objawienia Pańskiego i niedzieli Chrztu Pana Jezusa  po raz pierwszy obchodzimy dzień wspomnienia liturgicznego bł. Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca, którego gałęzią jest Różaniec Rodziców. Bł. Paulino – módl się za nami! 

czytaj więcej