Aktualności

3
gru

15 rocznica Zawierzenia MB Oliwskiej - zapraszamy na różaniec i Mszę Świętą do Oliwskiej Katedry

Przed piętnastu laty,  8 grudnia 2006 roku za zgodą ówczesnego proboszcza Katedry Oliwskiej śp.  ks. Brunona Kędzierskiego  zawierzyliśmy po raz pierwszy naszą różańcową modlitwę rodziców, nasze dzieci i nas samych opiece Matki Bożej Oliwskiej.  Zapraszamy wszystkich 8 grudnia do Katedry w Oliwie na różaniec od 17.15, a następnie na mszę świętą w naszych intencjach z ponowieniem Aktu Zawierzenia!  

czytaj więcej

28
lis

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - rozpoczynamy 29 listopada

Modlitwa nowenną to dziewięć dni przygotowania duszy na uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym roku będziemy też obchodzili 15 rocznicę Zawierzenia naszej modlitwy Matca Bożej Oliwskiej. Zaczynamy 29 listopada. Zapraszamy do Katedry Oliwskiej w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia już od godz. 17.15 na Różaniec i nastepnie mszę Świętą z ponowieniam Aktu Zawierzenia!

czytaj więcej

17
lis

Jestem Polakiem - mam obowiązki polskie! Jestem Polakiem, to słowo w głębszym rozumieniu wiele znaczy! Módlmy się za Polskę

Dziś, kiedy po okresie pokoju i spokojnego rozwoju naszego kraju, doświadczamy wielowymiarowej agresji przeciw Polsce, przeciw polskości i wprost przeciw integralności naszych granic, stają przed nami zadania i obowiązki polskie. I jednym z pierwszych naszych obowiązków jest modlitwa za Polskę! Módlmy się aby miejsce wzrastania naszych dzieci, Polska zachowała swoją niepodległość, również w wymiarze kulturowym, etycznym i religijnym.

czytaj więcej

5
lis

Wykłady z Konferencji o Ojcostwie – Tato, bądź, prowadź, chroń!

Jak bardzo ważne jest ojcostwo w kształtowaniu pełni człowieczeństwa, zarówno dla chłopców jak i dla dziewcząt, nikogo nie powinno się przekonywać. Wspaniała konferencja o ojcostwie zorganizowana przez Centrum Życia i Rodziny wprowadza nas w ta tematykę głębiej. Tu wykłady on line   

czytaj więcej

2
lis

Pamiętamy o zmarłych potrzebujących naszej modlitwy!

Listopad rozpoczyna się Świętem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym. To przypomnienie o celu naszej drogi na ziemi, aby po śmierci dojść do Zbawienia.  Całe nasze życie i wszystkie modlitwy mają ten jeden cel. Wspomnienie bliskich, którzy przeszli bramę śmierci uświadamia nam jak kruche jest życie, ile wysiłku potrzeba, by dobro zwyciężało. Korzystajmy z hojności Bożego Miłosierdzia, z odpustów, które możemy w tych dniach dostąpić i ofiarować za dusze w czyśćcu, przez cały listopad.

czytaj więcej

15
paź

Procesje Różańcowe w całej Polsce - 17 X - z Maryją , Królową Różańca przez ulice naszych miejscowości

W niedzielę 17 X w ponad 60 miejscowościach Polski odbyły się  Procesje Różańcowe. . W tym różańcowym miesiącu, staraliśmy się oplatać całą Polskę Różancem, niech świadectwo naszej żywej wiary, miłosci do Matki Bożej i ufności w potęgę wspólnej różańcowej modlitwy popłynie dla całej Polski,na większą chwałę Boga. W Gdańsku procesja zaczęła się mszą w Bazylice św. Brygidy

czytaj więcej

5
paź

Październik - nasz różańcowy miesiąc! Miesiąc Maryi Zwycięskiej!

W październiku czcimy Maryję jako Matkę Bożą Zwycięską - Królowa Różańca Świętego! Jako tą która wyjedna nam łaski zwycięstwa nad słabością, nad grzechem, nad trudnościami dnia codziennego i wspomoże w sytuacjach po ludzku beznadziejnych! Jako Matkę dajacą nam nadzieję! 7 października Narodowe Zawierzenie Świętemu Józfowi, 17 X  - rózańcowe procesje!

czytaj więcej

10
wrz

Miłość Boga, Kościoła, człowieka, miłość Ojczyzny - Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński

W rocznicę Victorii wiedeńskiej, daty gdy Bóg za wstawiennictwem Maryi ocalił rękami polskich rycerzy Europę przed turecką nawałą mamy wielką okazję do wdzięczności Bogu za dar beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia – Stefana kardynała Wyszyńskiego.

czytaj więcej

1
wrz

XX rocznica powstania Różańca Rodziców 8 września

W dniu 8 września 2021 r. Wspólnota modlitwy Różaniec Rodziców obchodzi XX rocznicę powstania pierwszej róży i całej modlitwy. Zapraszamy na różaniec i dziękczynną Mszę świętą do Katedry Oliwskiej w Gdańsku. Początek od godz. 17.15; msza o 18.00 z ponowieniem Aktu Zawierzenia, następnie krótkie świadectwa i uwielbienie. Transmisja na żywo:    https://www.facebook.com/RozaniecRodzicow/

czytaj więcej

10
sie

80 rocznica ofiary z życia za ojca rodziny – św. Maksymilianie, módl się za nami

W czasie II wojny światowej, 80 lat temu, 14 sierpnia 1941 roku, w niemieckim obozie zagłady w Oświęcimiu swoje życie za ojca rodziny, Franciszka Gajowniczka oddał św. Maksymilian Maria Kolbe. Św. Ojciec Kolbe jest patronem trzeźwości Narodu Polskiego. W dniach 6-22 sierpnia w Niepokalanowie po raz piąty odbędzie się Wielkie Zawierzenie Niepokalanej! 

czytaj więcej

27
lip

Dziadek i Babcia Pana Jezusa – świętych Joachima i Anny!

Od 24 czerwca 2017 roku oficjalnie drugą współpatronką naszej modlitwy rodziców jest św. Anna  z Góry Św. Anny. W św. Annie i św. Joachimie, mamy wspaniałych patronów! Niech się co chce dzieje ja w Tobie św. Anno mam nadzieję!

czytaj więcej

16
lip

Pod płaszcz opieki Maryi – uciekamy się! Dziś chcemy okryć siebie i nasze dzieci szatą Maryi, w Jej święto - MB Szkaplerznej!

Szkaplerz to wierzchnie okrycie jakie Maryja daje nam przez zakon Karmelitański. Szata Maryi symbolizowana przez pas materiału okrywający zakonników karmelitańskich obrazuje jak bardzo Maryja chce nas obdarowywać swoja opieką. To nie jest przenośnia – to realna opieka każdego dnia i w KAŻDEJ sprawie.  

czytaj więcej

6
lip

Naprawiona awaria techniczna

W ostatnim czasie miała miejsce stosunkowo niewielka, ale dokuczliwa awaria techniczna w naszym systemie obsługi logowania się uczestników modlitwy.  Teraz już system działa poprawnie. Za kłopoty przepraszamy, dzięki za wyrozumiałość i prośba o modlitwę w intencji osób, które systemem się opiekują i nim zarządzają. A jako nowość proponujemy aplikację RR na smartfon!

czytaj więcej

21
cze

Reguły działania Różańca Rodziców oficjalnie zatwierdzone przez Metropolitę Gdańskiego

Dnia 17 czerwca Dekretem Metropolity Gdańskiego, ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy uzyskaliśmy zatwiedzenie Reguł działania Różańca Rodziców dla Archidiiecezji Gdańskiej. W ten sposób formalnie rozpoczeliśmy proces włączenia do struktury Żywego Różańca! Bogu niech będą dzięki!

czytaj więcej

11
cze

Ponawiamy Akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa 100 lat

Dziś, 11 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, biskupi zebrani na plenarnym zebraniu Konferencji Episkopatu uroczyście ponowią Akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym samym dniu zostanie on odnowiony we wszystkich polskich parafiach. Włączamy się w to z całego serca!

czytaj więcej

7
cze

Akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa 100 lat

W Święto Najświętszego Serca Pana Jezusa 11 czerwca razem z Episkopatem Polski cała Polska ponowi Akt poświęcenia Narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w setną rocznicę tego wydarzenia. Niech Serce Jezusa króluje w naszych sercach i w naszych rodzinach, w całej Polsce!


czytaj więcej

2
cze

Boże Ciało 2021 - idziemy procesją za Jezusem!

W tym roku procesja Bożego Ciała będzie jak powrót do korzeni, do normalności  - do odważnego wyznania wiary w Jezusa Eucharystycznego. Po czasie pandemii, po wielu ograniczeniach przychodzi czas aby stanąć za Jezusem, wyraźnie pójść za Nim w procesji Bożego Ciała osobiście poświadczać swoją wiarę w Boga.

czytaj więcej

13
maj

Fatima 13 maja 1917 r - wtedy też była epidemia i trwała wojna!

Ponad sto lat temu w Fatimie Maryja przemówiła do dzieci z gorącym przesłaniem - POKUTA - POKUTA - POKUTA! I poprosiła o wynagrodzenie za grzechy przeciw Jej Niepokalanemu Sercu. Też była mordercza epidemia w Europie, trwała wojna, ale ludzie nie odwrócili się od grzechu! Dziś potrzebna jest modlitwa i pokuta, wynagrodzenie za zniewagi Niepokalanemu Sercu Maryi! 

czytaj więcej

9
maj

Nowenna za Polskę od św. Stanisława do św. Andrzeja Boboli

Polska potrzebuje modlitwy, potrzebujemy odbudowania życia w prawdzie i solidarności narodowej w oparciu o naszą wiarę katolicką. W rodzinach i społecznościach. Polska potrzebuje wyśpiewać MY CHCEMY BOGA! Nowenna za ojczyznę od 08 do 16 maja. Dołącz i zaproś innych! 

czytaj więcej

30
kwi

Witaj maj, miesiąc Maryi - Królowej Polski!

Już w całej Polsce przydrożne kapliczki i krzyże są dekorowane, sprzątane, odnawiane – bo idzie Maj, miesiąc Maryi, naszej Królowej! Jej będziemy śpiewać majowe, z Nią modlić się za całą Polską i wszystkich Polaków! Jechałem  przez pół Polski i serce rośnie! Co chwila widać kapliczki odnowione lub właśnie odnawiane i dekorowane! Maryjo Królowo Polski, módl się za nami!    


 

czytaj więcej