Aktualności

24
lut

Kocham mój Kościół – Jezus kocha nas w swoim Kościele!

Na czas Wielkiego Postu  siostry Loretanki, w miesięczniku katolickim Różaniec, kładą przed nami ważną prawdę - Jezus kocha swój Kościół i każdego z nas w tym Kościele. Nasze zadanie to odpowiedzieć na Tą Miłość. Zachęcamy wszystkich gorąco do kupienia marcowego numeru miesięcznika Różaniec

czytaj więcej

2
lut

Święto Ofiarowania Pańskiego – dziękujemy w Kościele za Osoby Konsekrowane

Jak Józef i Maryja chcemy przedstawiać nasze dzieci Bogu. Ofiarujemy ich życie i losy Bogu. Osoby Konsekrowane, zakonnice i zakonnicy, świeccy Konsekrowani ofiarowali swoje życie Bogu, za ten dar dziękujemy! Prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

czytaj więcej

27
sty

Świadectwo ojców i matek - tak też szerzy się Różaniec Rodziców!

Od ponad roku jeździmy do różnych parafii i w ramach Mszy Świętej dajemy świadectwo na temat Różańca Rodziców, przybliżając  jego istotę. Cieszy fakt, że ta inicjatywa ... 

czytaj więcej

26
sty

Światowe Dni Młodzieży w Panamie!

 To jeden z najpiękniejszych prezentów jakie w swoim testamencie Św. Jan Paweł II zostawił Kościołowi i światu. Ustanowił tradycję spotkania młodych z wszystkich ras i zakątków świata z Namiestnikiem Chrystusa. 


Matka Boża de Guadalupe

czytaj więcej

21
sty

Uczyńmy wszystko co nam powie ...

Jezus przemienia wodę w wino! Panie przemień to co w nas słabe i szare w to co dobre, szlachetne i piekne. Chcemy uczynić wszystko co nam powiesz, aby nasze rodziny były świete!

czytaj więcej

19
sty

Kyrie Eleison, Chryste Eleison, Kyrie Eleison, Panie zmiłuj się nad nami! Panie Zmiłuj się nad Polską!

Potrzebujemy tego czasu nawrócenia, abyśmy stawali się Polską! Dziękujemy Kościołowi za to że swoich synów przygarnia i żegna w pokoju.  Boże zmiłuj się nad Polską i przyjmij duszę śp. Pawła do swojej  światłości!  Nie daj się zwycieżyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!

czytaj więcej

15
sty

My, Polacy kochamy Kościół! Módlmy się za Gdańsk i za Polskę!

My, Polacy kochamy Kościół! Kochamy, bo w  Nim jest Jezus. Kochamy Maryję  naszą Królową. Kochamy za duchową obecność i wsparcie w chwilach trudnych, gdy stykamy się z tragedią ludzką. Módlmy się za Gdańsk i za Polskę. Niech Milosierny Bóg przyjmie duszę śp. Pawła Adamowicza. Oby z tej tragedii Bóg wyprowadził dobro!

czytaj więcej

13
sty

Niedziela Chrztu Pańskiego! Wspominamy własny Chrzest Święty

Sakrament Chrztu Świętego to brama do Kościoła – dziś wspominamy nasz własny Chrzest Święty i ponawiamy nasze wyznanie wiary!

czytaj więcej

6
sty

Objawienie Pańskie, umacnia się tradycja chrześcijańska w Polsce i pomagajmy Misjom

Dzięki wielu osobom zaangażowanym w budowaniu kultury  katolickiej w Polsce, możemy dziś świętować Objawienie Pańskie czyli Trzech Króli. Ta tradycja sie umacnia i rozwija. W tym roku już 752 Orszakiw  całej Polsce i w świecie!

czytaj więcej

2
sty

Z Bożą Rodzicielką, Maryją rozpoczynamy nowy 2019 rok.

Nowy Rok rozpoczynamy w imię Boga w Trójcy Jedynego, Ojca i Syna i Ducha Świętego wraz z Maryją  - świętą Bożą Rodzicielką i Jej Oblubieńcem  św. Józefem. Już pierwszego dnia dołączyło do naszego grona 9 roż rodziców, czyli 180 osób! Niech to będzie znak nadziei na każdy nowy dzień tego roku!


 

czytaj więcej

29
gru

Rok 2018 odchodzi, idzie nowy 2019 - dziękujemy i prosimy!

W wieczornych mszach  31 grudnia w całej Polsce będziemy dziękować Bogu i Matce Najświętszej za wszelkie dobro jakiego w ciągu całego roku doświadczyliśmy w modlitwie Różańca Rodziców. Dziś o 17.30  w Katedrze u Pani Oliwskiej dziękujemy za łaski. 


MB Oliwska nasza patronka! Logo RR

czytaj więcej

28
gru

ŚWIĘTO MŁODZIANKÓW MĘCZENNIKÓW

święto Młodzianków Męczenników to czas kiedy modlimy się w obronie życia niewinnych i nienarodzonych. Ile dzieci zabijają współcześnie herodowie w białych fartuchach i białych kołnierzykach - w Polsce więcej niż Herod w Betlejem! Msza w intencji obrony życia Bazylika Św. Brygidy w Gdańsku o 18.30

czytaj więcej

24
gru

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przesyłamy najlepsze życzenia

W dniu Wigilii Świąt Bożego Narodzenia przesyłamy wszystkim nasze najlepsze życzenia dla każdego i każdej z was – animatorów, koordynatorów, kapłanów, osób zaangazowanych i wszystkich rodziców modlących się za swoje dzieci na różańcu z Maryją i przez Maryję.


Różaniec Rodziców

czytaj więcej

18
gru

Walka o dusze świata rozgrywa się w rodzinach

Walka o dusze świata rozgrywa się w rodzinach każdego dnia. To od nas zależy czy Pan Jezus narodzi się w sercach naszych dzieci i znajdzie tam mieszkanie!

czytaj więcej

12
gru

Maryja z Guadalupe - łączy światy i jest stałym cudem!

Dziś, 12 grudnia obchodzimy wspomienie MB z Guadalupe, która objawila się św. Juanowi Diego, ubogiemu, pobożnemu Indianinowi w 1531 roku. Stała się znakiem pojednania pomiędzy Hiszpanami i Indianami oraz znakim łaski  i nawrocenia dla plemion indiańskich. A tak meksykanie śpiewają swojej Madonnie - zobacz i posłuchaj

czytaj więcej

8
gru

Zawierzyliśmy Maryi nasze dzieci! W rodzinach, parafiach, w Polsce i na całym świecie

Kolejny raz ponowiliśmy nasze zawierzenie, w łącznosci z rodzicami Różańcowymi, w Katedrze Oliwskiej i w całym świecie odnowiliśmy Akt Zawierzenia.  Na koniec mszy świętej, przed feretronem Matki Bożej Oliwskiej wypowiedzieliśmy nasze słowa ufności i zawierzenia!

czytaj więcej

5
gru

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Dzień dziewiąty – 7 grudnia

MÓDLMY SIĘ ZA UBOGICH, SAMOTNYCH, BEZDOMNYCH, BEZROBOTNYCH I UZALEŻNIONYCH O Niepokalana, która „chowałaś wiernie wszystkie te sprawy w swoim sercu”, Tobie oddajemy nasz rozum, aby poznawał prawdę.  Zapraszamy 8 grudnia do Katedry oliwskiej na Mszę o 18.00 i różaniec od 17.30

czytaj więcej

2
gru

Nowenna i początek Adwentu - z Maryją ku Jezusowi

Zapaleniem pierwszej świecy adwentowej rozpoczęliśmy czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Jezusa. Jesteśmy w trakcie nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

czytaj więcej

26
lis

O dusze świata - Za Konferencję Bogu niech będą dzięki!

XII Konferencja o zagrożeniach i rozwoju osobowości młodego człowieka po raz kolejny pokazała jak wiele jest zagrożeń i jak z nimi sobie radzić! Przyjechało wielu różańcowych rodziców i animatorów róż! Trwa walka o dusze naszych dzieci! Relacja w TV Trwam


Konferencja

czytaj więcej