Aktualności

2
kwi

Ojcze Święty, Janie Pawle - pamiętamy, jesteśmy, czuwamy – wstawiaj się za nami!

Mija czternasta rocznica, gdy 2 kwietnia 2005 roku, nasz kochany Jan Paweł II, odszedł do domu Ojca Niebieskiego. Jesteśmy, pamiętamy i czuwamy razem z Maryją! Święty Janie Pawle módl się za nami!

czytaj więcej

1
kwi

1 kwietnia data ogromnej wagi dla Polski – przypominamy! Ślubowanie Maryi króla Jana Kazimierza we Lwowie!

Po wielkim ucisku, po wielkim spustoszeniu szwedzkim potopem, i po cudownym ocaleniu Jasnej Góry i dla odrodzenia i wyzwolenia całej Polski, król Jan Kazimierz, w łączności z Episkopatem Polski w uroczysty sposób w Katedrze Lwowskiej 1 kwietnia 1656 roku obiera Najświętszą Maryję Pannę  Patronką i Królową  Polski wygłaszając królewskie ślubowanie!

czytaj więcej

24
mar

Zwiastowanie Najświętszej Pannie Maryi, dzień świętości życia!

25 marca, na 9 miesięcy przed Narodzeniem Jezusa, Anioł Gabriel zwiastował Maryi, że zostanie Matką Syna Bożego.  Maryja wypowiadając swoje Tak zmieniła losy świata! Każde nasze Zdrowaś Maryjo, jest wspomnieniem tej chwili!

czytaj więcej

19
mar

Uroczystość Św. Józefa - patrona rodzin, ojców i Opiekuna Kościoła

Potrzebujemy takiego patrona we współczesnym świecie! Silnego i stanowczego, opiekuńczego i delikatnego, wsłuchanego w głos Boga i oddanego swemu powołaniu! Patrona mężczyzn i ojców!  Dziś modlimy się za wszystkich mężczyzn o odnowienie ich charyzmatu!

czytaj więcej

10
mar

Nowenna do św. Józefa – patrona mężczyzn, rodzin i opiekuna Kościoła!

Przed  przypadającą na 19 marca uroczystością św. Józefa rozpoczęliśmy w niedzielę 10 marca Nowennę do św. Józefa. Chcemy modlić się szczególnie o odrodzenie charyzmatu męskości i ojcostwa oraz o jak najliczniejszy udział ojców w Różańcu Rodziców. Trwajca modlitwa niech  rozwija i umacnia ojców w ich powołaniu - dla dobra rodzin!

czytaj więcej

7
mar

Wielki Post rozpoczęty posypaniem głów popiołem

6 marca w  Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Czas szczególnej modlitwy, refleksji i formowania sumień. To czas dany osobiście każdemu z nas na refleksję nad własnym Chrztem Świętym i nad jego rolą w życiu. Refleksji nad moim udzialem w Kosciele i moim osobistym nawróceniem. Każdy dzień jest ceny!

czytaj więcej

3
mar

Nie czekaj, módl się i działaj, ratuj maluchy, dzieci starsze i młodzież przed destrukcją!

Ofensywa ideologii destrukcyjnych przeciw dzieciom i młodzieży jest faktem. To dzieje się w wielkich miastach Polski: Warszawa, Łódź, Gdańsk ... a zapewne szykowana jest w innych. Od nas rodziców i dziadków zależy czy młodzież zostanie poddana ideologicznej manipulacji i destrukcji poprzez struktury edukacyjne! Potrzebna jest nasza modlitwa i nasza aktywność! 

czytaj więcej

24
lut

Kocham mój Kościół – Jezus kocha nas w swoim Kościele!

Na czas Wielkiego Postu  siostry Loretanki, w miesięczniku katolickim Różaniec, kładą przed nami ważną prawdę - Jezus kocha swój Kościół i każdego z nas w tym Kościele. Nasze zadanie to odpowiedzieć na Tą Miłość. Zachęcamy wszystkich gorąco do kupienia marcowego numeru miesięcznika Różaniec

czytaj więcej

2
lut

Święto Ofiarowania Pańskiego – dziękujemy w Kościele za Osoby Konsekrowane

Jak Józef i Maryja chcemy przedstawiać nasze dzieci Bogu. Ofiarujemy ich życie i losy Bogu. Osoby Konsekrowane, zakonnice i zakonnicy, świeccy Konsekrowani ofiarowali swoje życie Bogu, za ten dar dziękujemy! Prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

czytaj więcej

27
sty

Świadectwo ojców i matek - tak też szerzy się Różaniec Rodziców!

Od ponad roku jeździmy do różnych parafii i w ramach Mszy Świętej dajemy świadectwo na temat Różańca Rodziców, przybliżając  jego istotę. Cieszy fakt, że ta inicjatywa ... 

czytaj więcej

26
sty

Światowe Dni Młodzieży w Panamie!

 To jeden z najpiękniejszych prezentów jakie w swoim testamencie Św. Jan Paweł II zostawił Kościołowi i światu. Ustanowił tradycję spotkania młodych z wszystkich ras i zakątków świata z Namiestnikiem Chrystusa. 


Matka Boża de Guadalupe

czytaj więcej

21
sty

Uczyńmy wszystko co nam powie ...

Jezus przemienia wodę w wino! Panie przemień to co w nas słabe i szare w to co dobre, szlachetne i piekne. Chcemy uczynić wszystko co nam powiesz, aby nasze rodziny były świete!

czytaj więcej

19
sty

Kyrie Eleison, Chryste Eleison, Kyrie Eleison, Panie zmiłuj się nad nami! Panie Zmiłuj się nad Polską!

Potrzebujemy tego czasu nawrócenia, abyśmy stawali się Polską! Dziękujemy Kościołowi za to że swoich synów przygarnia i żegna w pokoju.  Boże zmiłuj się nad Polską i przyjmij duszę śp. Pawła do swojej  światłości!  Nie daj się zwycieżyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!

czytaj więcej

15
sty

My, Polacy kochamy Kościół! Módlmy się za Gdańsk i za Polskę!

My, Polacy kochamy Kościół! Kochamy, bo w  Nim jest Jezus. Kochamy Maryję  naszą Królową. Kochamy za duchową obecność i wsparcie w chwilach trudnych, gdy stykamy się z tragedią ludzką. Módlmy się za Gdańsk i za Polskę. Niech Milosierny Bóg przyjmie duszę śp. Pawła Adamowicza. Oby z tej tragedii Bóg wyprowadził dobro!

czytaj więcej

13
sty

Niedziela Chrztu Pańskiego! Wspominamy własny Chrzest Święty

Sakrament Chrztu Świętego to brama do Kościoła – dziś wspominamy nasz własny Chrzest Święty i ponawiamy nasze wyznanie wiary!

czytaj więcej

6
sty

Objawienie Pańskie, umacnia się tradycja chrześcijańska w Polsce i pomagajmy Misjom

Dzięki wielu osobom zaangażowanym w budowaniu kultury  katolickiej w Polsce, możemy dziś świętować Objawienie Pańskie czyli Trzech Króli. Ta tradycja sie umacnia i rozwija. W tym roku już 752 Orszakiw  całej Polsce i w świecie!

czytaj więcej

2
sty

Z Bożą Rodzicielką, Maryją rozpoczynamy nowy 2019 rok.

Nowy Rok rozpoczynamy w imię Boga w Trójcy Jedynego, Ojca i Syna i Ducha Świętego wraz z Maryją  - świętą Bożą Rodzicielką i Jej Oblubieńcem  św. Józefem. Już pierwszego dnia dołączyło do naszego grona 9 roż rodziców, czyli 180 osób! Niech to będzie znak nadziei na każdy nowy dzień tego roku!


 

czytaj więcej

29
gru

Rok 2018 odchodzi, idzie nowy 2019 - dziękujemy i prosimy!

W wieczornych mszach  31 grudnia w całej Polsce będziemy dziękować Bogu i Matce Najświętszej za wszelkie dobro jakiego w ciągu całego roku doświadczyliśmy w modlitwie Różańca Rodziców. Dziś o 17.30  w Katedrze u Pani Oliwskiej dziękujemy za łaski. 


MB Oliwska nasza patronka! Logo RR

czytaj więcej

28
gru

ŚWIĘTO MŁODZIANKÓW MĘCZENNIKÓW

święto Młodzianków Męczenników to czas kiedy modlimy się w obronie życia niewinnych i nienarodzonych. Ile dzieci zabijają współcześnie herodowie w białych fartuchach i białych kołnierzykach - w Polsce więcej niż Herod w Betlejem! Msza w intencji obrony życia Bazylika Św. Brygidy w Gdańsku o 18.30

czytaj więcej