Aktualności

17
maj

Największy z Polaków w historii narodził się 100 lat temu – św. Janie Pawle II módl się za nami!

Przepowiedziany przez wieszczów – papież słowiański wprowadził pokój bez jednej dywizji i jednego wystrzału, cały zawierzając się Maryi! Św. Janie Pawle II dziękujemy za List o Różańcu  Dziewicy Maryi, w którym napisałeś że czymś pięknym i owocnym jest powierzanie drogi wzrastania dzieci tej modlitwie   (...) której nie należy lekceważyć.

czytaj więcej

15
maj

Tryumf Niepokalanego Serca Maryi - Maryja Niepokalana

Tryumf Niepokalanaego Serca Maryi - Matki Bożej!     Nasze ocalenie w nawróceniu serca na wzór Serca Maryi. Niech maj będzie czasem kształtowania naszego serca z Maryją ku Bogu.  Modlitwa majowa, litania loretańska, różaniec w życiu naszym i naszych rodzin - niech nas buduje!

czytaj więcej

13
maj

Rocznica objawienia w Fatimie i zamachu na św. Jana Pawła II

Różańcowa Pani nieba ziemi, Pozdrawiamy Cię głosy naszymi. Do Ciebie się cały świat ucieka,  Przez różaniec Twej pomocy czeka,  Różańcowa Dziewico Maryjo!  Przyszłaś do nas z Matczynym zadaniem: Przestrzec ludzkość przed Bożym karaniem.


 

czytaj więcej

3
maj

Witaj Majowa Jutrzenko! Zawierzamy Polskę Sercu Jezusowemu !

Polska wpisała w swoją historię Akt państwowy Konstytucyjny wprost odwołujący się do Boga, w Trójcy Jedynego. To największa wartość Konstytucji 3maja! Dzisiaj ponownie zawierzamy Sercu Jezusowemu Polskę przez ręce Maryi, naszej Królowej!

czytaj więcej

28
kwi

Męski Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi w Pierwszą Sobotę Miesiąca

 Męski Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi w Pierwszą Sobotę Miesiąca  odbędzi się w Gdańsku już w tą sobotę  2 maja o godz. 8.00 w Bazylice św. Brygidy.


Więcej informacji o inicjatywie na stronie MRW .W maju bez procesji i z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa .

czytaj więcej

19
kwi

Święto Bożego Miłosierdzia - módlmy się o nawrócenie zwłaszcza z grzechów wołających o pomstę do nieba

Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia przyprowadziła nas do przebitego boku Jezusa, do Jego Najświętszego Serca przebitego za nasze grzechy. I otwiera nas na cały tydzień Miłosierdzia, abyśmy wypraszali łaski również dla tych którzy się nie modlą, dla potrzebujących, dla grzeszników, a zwłaszcza tych którzy odeszli od Kościoła. Różaniec Rodziców

czytaj więcej

16
kwi

Nowenna dzień siódmy - Dusze szczególnie czczące i wysławiające miłosierdzie Jezusa

Modlimy się o ochronę dzieci poczętych, a szczególnie chorych przed zabiciem w łonie swoich matek w majestacie prawa w Polsce!           Słowa Jezusa:     Dziś sprowadź mi dusze, które szczególnie czczą i wysławiają miłosierdzie Moje, i zanurz je w miłosierdziu Moim.  

czytaj więcej

15
kwi

Obrona życia dzieci chorych przed aborcją - zabiciem w łonie matki

Dziś dzień szósty nowenny do Bożego Miłosierdzia, modlimy się za dusze małych dzieci, a szczególnie gorąco modlimy się o zaprzestanie aborcji eugenicznej w Polsce, o sumienie narodu polskiego, który nie chce zabijać małych i bezbronnych tylko dlatego że są chorzy! Boże chroń, Maryjo, Królowo Polski wspomagaj!

czytaj więcej

13
kwi

W świetle Zmartwychwstania - nowenna do Bożego Miłosierdzia

Poniedziałek Wielkanocny - czas gdy oglądamy Chwałe Zmartwychwstałego Jezusa. On wyciągnął zwycięską prawicę nad nami. W Jego Zmartwychwstaniu jest nasza nadzieja i jest nasze zadanie! Głosić Zmartwychwstałego - nie zatrzymywać się na tym co zewnętrzne, ale iść za tym co duchowe i prawe!

czytaj więcej

12
kwi

Zmartwychwstał Jezus nasz Pan!

Otrzyjcie już łzy płaczący, żale z serca wyrzućcie, Wszyscy w Chrystusa wierzący, weselcie się, radujcie! Bóg przywrócił nas do życia i zaprosił do zycia w obfitości!Wystarczy przybyć i zaczerpnąć darmo! Papież Franciszek upomniał się o niewinnie przelewaną krew dzieci zabijanych w czasie aborcji! Módlmy się, aby w  Polsce Sejm w najbliższym czasie uchwalił prawo chroniące każde życie od poczęcia !


 

czytaj więcej

11
kwi

Kocham Kościół, duchową świątynię, w której Jezus jedna nas z Bogiem

Cisza Wielkiej Soboty przemawia w sanktuarium naszego sumienia. Przejmujący obraz osamotnienia Wielkiego Piątku, Papież Franciszek, przyjmujący Krzyż na koniec Drogi Krzyżowej na pustym placu Świętego Piotra.  Rozważania z więzienia  - które każdy z nas przezywa na swój sposób. Więzieniem jest nasz grzech, grzech świata, który już zdawał się nie potrzebować Boga. 

czytaj więcej

8
kwi

Ocalenie w Sercu Jezusa i Sercu Maryi

Organizatorzy ogólnopolskich inicjatyw ewangelizacyjnych i modlitewnych: „Wielka Pokuta”, „Różaniec do Granic” i „Polska pod Krzyżem” zapraszają nas wszystkich do udziału w nowej inicjatywie o nazwie OCALENIE - do  wspólnej podróży do Serca Jezusa i Maryi. Oddani Jezusowi przez Maryję   nie zginiemy. 

czytaj więcej

6
kwi

Pan moim światłem i Zbawieniem moim!

Pan moim światłem i zbawieniem moim,  kogo miałbym się lękać?  . Oczekuj Pana, bądź mężny, nabierz odwagi i oczekuj Pana!  (z Ps 27) Dziś Bóg nasz zapewnia że jest z nami. Módlmy się modlitwą przebłagalną za nasze grzechy i świata całego. Zwłaszcza za grzechy przeciw życiu!

czytaj więcej

5
kwi

Niedziela Męki Pańskiej – prowadzi nas w Wielki Tydzień – przez śmierć do Zmartwychwstania!

Wszystko co było dodatkowym elementem liturgii schodzi na drugi plan. Najważniejsza jest Eucharystia i Ewangelia Męki Pańskiej. Niech to przemienia nasze serca i życie naszych rodzin!   Niech modlitwa na stałe gości w naszych domach!

czytaj więcej

31
mar

Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście.

Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo, miłując Pana, Boga swego!                 Boże zgrzeszyliśmy przeciwko Tobie i przeciw ludziom. Za grzechy nasze i świata całego, za aborcję, eutanazję i deprawację młodzieży przepraszamy.  Boże Ojcze zmiłuj się nad nami i nad całym światem dla bolesnej męki Twego Syna Jezusa Chrystusa i przez wstawiennictwo Niepokalanej Dziewicy Maryi, Jego Bolesnej Matki!

czytaj więcej

25
mar

Dzień Świętości życia – Zawierzenie Polski w Fatimie Najświętszej Maryi Pannie!

W tym dniu, 25 marca, świętujemy Zwiastowanie że oto na świat przyjdzie Pan Jezus. Że urodzi się Zbawiciel. I dlatego każde życie jest tak ważne, szczególnie to niewinne, nienarodzone. Przepraszamy za grzechy przeciw życiu i modlimy się o ochronę życia od poczęcia! W Łączności z Fatimą Zawierzamy Polskę Maryi o godzinie 12.00!

czytaj więcej

19
mar

Uroczystość Świętego Józefa – modlimy się za mężczyzn, ojców, opiekunów!

W tym wyjątkowym Wielkim Poście jest czas wytchnienia. Uroczystość Świętego Józefa przypomina że Bóg powierza największe swe skarby  Maryję i Jezusa w ręce człowieka. Święty Józef jest naszym niezawodnym Opiekunem, Opiekunem Kościoła Świętego!

czytaj więcej

18
mar

Modlę się z Kościołem, ufam Bogu, On prowadzi moje życie!

W łączności z całym Kościołem powierzam przez ręce Maryi moje życie i życie moich bliskich. Bóg zna człowieka i mówi nam jak zachować się w tej sytuacji. Modlimy się Słowem Bożym   - na każdy dzień i poszczególnymi psalmami. Modlimy się Brewiarzem! Uderzające jak bardzo trafne są słowa modlitwy. Psalm 91, Psalm 51 czy tez Psalm 119! Eucharystia - ks. Dominik

czytaj więcej

17
mar

Kościół w sieci, Msze święte, adoracje i różańce! Wiele rekolekcji!

Kościół w Polsce nie zostawia swoich wiernych, ten czas WIELKIEGO POSTU jest też czasem wielkiej modlitwy, Publikujemy adresy miejsc w sieci gdzie można obejrzeć i uczestniczyć w Mszy świętej, adoracji, różancu i innych nabożenstwach.        Leśna Podlaska    Kodeń  Licheń   Jasna Góra   Łagiewniki      TV TRWAM      Radio Maryja      U-Pallotynek

czytaj więcej

15
mar

Formacja codzienna na czas Wielkiego Postu

Kochani Rodzice i Animatorzy Różańca Rodziców!  Obecny czas Wielkiego Postu jest zupełnie wyjątkowy. Na ten czas chcemy zaproponować duchową formację przygotowaną przez Siostrę Urszulę z zakonu Pallotynek. Na stronie u-pallotynek, w specjalnej zakładce S. Urszula będzie podawać codzienną formacje duchową na obecny czas. 

czytaj więcej