Aktualności

2
sty

Nowy rok - nowe łaski, nowe zadania, nowe wydarzenia i pokój w sercu

Niech Pokój Chrystusowy mieszka w naszych sercach każdego dnia w tym roku, niech Maryja prowadzi nas i nasze dzieci w modlitwie do Jezusa, a w rodzinach niech Duch święty uświęca wszystkie relacje prowadząc do przebaczenia, pojednania i uświęcenia! Planujemy rekolekcje i pielgrzymki w 2024r.

czytaj więcej

26
gru

Ach ubogi żłobie, cóż ja widzę w Tobie! Jezusa Narodzonego!

Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli. Niech Narodzenie Pańskie Jezusa, Księcia Pokoju przynosi pokój i radość do wszystkich serc, w naszych rodzinach, w Polsce i na całym świecie! 

czytaj więcej

20
gru

Jak dawać dobro, jak odnajdować sens życia? Prezent dla wszystkich rodziców: modlitwa i wiedza!

Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie przygotował cała serię niezwykle rzeczowych i kompetentnych audycji  pt. Debaty Mamy i Taty, wspierających rodziców w realizacji ich zadań. 

czytaj więcej

18
gru

Rozpoczęliśmy praktycznie ostatni tydzień Adwentu – oczekiwania na Boże Narodzenie – moje i mojej rodziny.

To czas, gdy idąc za słowami  z Księgi Izajasza mamy wyprostować swoje drogi i wyrównać te miejsca gdzie jest cały czas nieporządek. Tylko z sercem słuchającym i pomocą Boga możemy to uczynić – aby nie zabrakło w naszych sercach miejsca na przyjście Pana Jezusa. Czas na spowiedź adwentową!

czytaj więcej

12
gru

Matka Boża z Guadelupe – Pani Świata, Matka Jezusa, patronka obrońców życia!

Od 12 grudnia 1531 r.  w Guadelupe w Meksyku trwa nieustanny cud. Tego dnia objawiła się Juanowi Diego Maryja w specjalnej szacie i jako znak wskazała mu róże kastylijskie, które zaniósł do Biskupa Zummaragi, a na tilmie (płaszczu)  w której niósł kwiaty powstał obraz Maryi istniejący do dziś! 

czytaj więcej

11
gru

Za ponad 22 lata łask w Różańcu Rodziców i za Maryję, naszą Mamę Bogu niech będą dzięki!

Coroczne ponowienie Zawierzenia Maryi naszej modlitwy napawa wielkim optymizmem i radością oraz wdzięcznością. Za tak wiele łask jakie otrzymujemy, za ponad 105 tys. rodziców różańcowych i za każdą nową różę, każdego nowego tatę i  każdą mamę dołączających do RR! 

czytaj więcej

7
gru

Godzina Łaski w dniu Niepokalanego Poczęcia NMP

To wyjątkowa godzina spośród 8760 godzin w roku. Przez Maryję Niepokalaną  Bóg daje światu Godzinę Łaski  . Przekazujmy innym informację o Godzinie Łaski pomiędzy 12 i 13tą w dniu 8 grudnia!  Zapraszamy też od 17.15 na różaniec i mszę świętą w Katedrze Oliwskiej z ponowieniem Aktu Zawierzenia Matce Bożej Oliwskiej!  

czytaj więcej

6
gru

Święty Mikołaj – wzór ofiarnej miłości i dobra! Specjalny prezent dla rodziców RR

Na dzień świętego Mikołaja mamy specjalny prezentdwie książki o obdarowaniu życiem i jego godności: Z Miłości do Życia, Wydawnictwa Loretanek oraz książka Każde życie jest cudem Fundacji Proelio! Zamawiajmy dla siebie i innych – dzielmy się tym dobrem!  

czytaj więcej

1
gru

Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP

Jeteśmy w Adwencie - do Niepokalanego Poczęcia NMP prowadzi nas Nowenna,  https://sanctus.pl/index.php?grupa=44&podgrupa=348&doc=291   przez którą przygotowujemy się do czasu w którym szczególnymi Łaskami poprzez Niepokalaną obdarza nas Bóg. 8 grudnia w łączności ze wszystkimi rodzicami ponowimy nasz Akt Zawierzenia Matce Bożej Oliwskiej! 

czytaj więcej

27
lis

Króluj nam Chryste! W sercach i rodzinach polskich, w Polsce i na całym świecie!

Kończymy rok liturgiczny świętem Chrystusa Króla Wszechświata.  Polska została zawierzona w 2016 roku Jezusowi, aby Jezus królował w Polsce i w sercach wszystkich Polaków. Bądź Jezu Królem w naszych rodzinach, w sercach wszystkich Polaków na świecie! 


 

czytaj więcej

13
lis

Jestem Polakiem, mam obowiązki Polskie!

105 rocznica Odzyskania Niepodległości - to dla nas przypomnienie, duma i zadanie- jak cenny jest niepodległy byt Narodu! Dziś naszą wolność usiłują nam odebrać biurokraci z Brukseli i ideolodzy nienawistni ludziom! Ale Jeszcze Polska nie zginęła! Nie zginie  Naród nasz  - dopóki w sercach naszych choć kropla polskiej krwi!  

czytaj więcej

2
lis

Dzień Zaduszny i Oktawa Wszystkich Świętych– modlimy się za bliskich zmarłych i za tych którzy potrzebują naszej modlitwy!

Oktawa  Wszystkich Świętych  to szczególny czas łaski – nawiedzamy Kościoły i cmentarze, wspominamy i modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w przejściu bramy śmierci! Uzyskaj Odpust Zupełny i ofiaruj za duszę czyśćcową!


czytaj więcej

25
paź

Za życie prof. Wandy Półtawskiej – dziękujemy Ci Boże!

Są w życiu Narodu i świata takie osoby, które zamieniają życie wszystkich  ku dobremu w sposób nieodwracalny. Całą swoją osobą, działaniem i życiem Wanda Półtawska, która przeżyła niemal 102 lata,  potwierdza tą prawdę. Niech Bóg da Jej Niebo! 


czytaj więcej

23
paź

Rozpoczęliśmy tydzień misyjny w Kościele!

Niedzielą ze wspomnieniem św. Jana Pawła II rozpoczęliśmy tydzień misyjny w Kościele! Wspieranie misji to jedno z ważnych zadań Żywego Różańca, to wspieranie ewangelizacji – modlitwą i materialnie! Jest wiele programów godnych polecenia np. Pallotyński Sekretariat Misyjny ,  lub Salezjański Ośrodek Misyjny.  

czytaj więcej

16
paź

Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi! Św. Jan Paweł II - do Polaków i do świata!

16 X we wspomnienie św.  Jadwigi Śląskiej na czele Kościoła stanął Polak -Karol Wojtyła! Wskazał drogę modlitwy i działania, zostawił testament świętości i walki o świętość dla każdego z nas! Niech Jego pontyfikat wydaje nieustannie w narodzie Polskim błogosławione owoce!


czytaj więcej

6
paź

Nowenna w intencji Polski w dniach 6-14 X ze św. Andrzejem Bobola - rozpoczynamy i przekazujemy dalej!

Jako rodzice, jako Polacy i Polki 15 października staniemy do wyboru przyszłości Polski!  Zapraszamy do modlitwy w intencji Polski w nowennie w dniach 06-14. X. za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.   -   dołącz jeszcze teraz - nawet  dziś!

czytaj więcej

2
paź

Październik - miesiąc Maryi, Królowej Różańca Świętego

Wielu przypomina sobie o różańcu i podejmuje modlitwę.  To wspaniale, że w Polsce jest ich tak wiele!  Maryja jest Królową Polski, naszą Matką, którą  Polacy kochają! W wielu miejscach w Polsce w dniach 7 lub 8 października przejdą procesje Różańcowe w intencji Ojczyzny, a w dniach od 06 do 14.10  podejmujemy nowennę do św. Andrzeja Boboli w intencji dobrych wyników wyborów w Polsce.

czytaj więcej

25
wrz

Rekolekcje dla Różańca Rodziców - parafia św. Andrzeja Boboli w Sopocie!

Dotychczasowe rekolekcje Marana Tha  dla Różańca Rodziców  pokazały jak bardzo rodzicom potrzebna jest formacja.  Zapraszamy na najbliższe rekolekcje do Sopotu w dniach 29.09  do 01.10. Jeśli potrzebujesz wsparcia duchowego i modlitwy albo chcesz się umocnić w swojej drodze rodzicielstwa to jest dla Ciebie i twoich bliskich!  

czytaj więcej

24
wrz

Za I Ogólnopolską Pielgrzymkę RR do Gietrzwałdu Bogu niech będą dzięki!

W Gietrzwałdzie było nas ponad 500 uczestników na pierwszej Ogólnopolskiej Pielgrzymce Różańca Rodziców. Z wielu miejsc, z róznych stron Polski przyjechały grupy zorganizowane oraz bardzo wielu pielgrzymów indywidualnie samochodami a nawet pociągami!


czytaj więcej

18
wrz

Św. Stanisław Kostka – patron młodzieży polskiej i pierwszej Róży rodziców!

Dziś 18 września wspomnienie liturgiczne św. Stanisława Kostki – z nim powierzamy nasze dzieci i młodzież Bogu. Razem ze  św. Stasiem Kostką modlimy się i szykujemy do pierwszej ogólnopolskiej pielgrzymki  RR do Gietrzwałdu – w sobotę 23.09! 

czytaj więcej