Aktualności

24
kwi

Święci i błogosławieni – świętość jest naszym polskim skarbem! III Kongres K 108

Po raz trzeci będzie w dniach 27 i 28 kwietnia w Krotoszynie i w Kaliszu  Kongres stu ośmiu polskich błogosławionych męczenników II wojny światowej. Wiemy, że już od św. Wojciecha Polska buduje swoją tożsamość na świętości tych co oddają życie za Chrystusa. Różaniec Rodziców obejmuje swoją modlitwą i patronatem to wydarzenie! 

czytaj więcej

14
kwi

Polonia Christiana! Polonia Semper Fidelis!

Nasi praojcowie przyprowadzili podległe sobie ludy do Chrystusa, ochrzcili się i cały naród się ochrzcił uzyskując w ten sposób swoją identyfikację! Polska początek bierze się z wody chrzcielnej Kościoła 1057 lat temu! Wszyscy polscy święci i błogosławieni, módlcie się za nami!  Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami


   

czytaj więcej

13
kwi

Miłosierdzie Boże – Największy i najwspanialszy dar Boga dla Człowieka

W Niedzielę po Zmartwychwstaniu Pańskim obchodzimy uroczystość Święta Bożego Miłosierdzia. Już od Wielkiego Piątku prowadzi nas do niej Nowenna. To z przebitego na Krzyżu Serca Jezusowego wypływają strumienie Miłosierdzia dla każdego z nas i całego świata! 

czytaj więcej

10
kwi

ALLELUJA ! CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!

Przeszliśmy wraz z Chrystusem Panem ze śmierci do Życia!  On jest Drogą, Prawdą i Życiem! Nasza modlitwa różańcowa prowadzi nas do życia i prawdy, drogą którą wskazuje Jezus, a Jego Matka nas wspomaga i otacza płaszczem swej opieki! Alleluja  - Jezus ŻYJE!  


czytaj więcej

6
kwi

Rozpoczynamy Triduum Paschy - przejścia Pana!

Wieczerza Jezusa z Apostołami w Wieczerniku i ustanowienie Kapłaństwa i Eucharystii. Kochani nasi Kapłani – dziękujemy z całego serca za was, rodziny które was wychowały i za całą waszą posługę, za każdy sakrament, a zwłaszcza za sakramenty Spowiedzi  i Eucharystii! Niech Dobry Bóg daje nam nowych świętych kapłanów, a Was chroni od ataków złego! Pamiętamy w modlitwie o tych, którzy szczególnie potrzebują wsparcia!      


 

czytaj więcej

4
kwi

Wielki Tydzień - czas nawrócenia i spotkania z przechodzącym Panem!

Jezus idzie do Jerozolimy - w Wielkim Tygodniu bardzo dużo się dzieje. Niech tzw. świąteczne porządki” nie przysłonią nam Jezusa, który ustanawia Eucharystię i skarament Kapłaństwa,niech nie zasłonią Jezusa, z Ogrójca,następnie zdradzonego, pojmanego, ubiczowanego i skazanego na śmierć, niosącego Krzyż w cierniowej koronie, Ukrzyżowanego i zabitego z nasze grzechy. Niech cisza Grobu Pańskiego woła do naszych serc nawróć się! 

czytaj więcej

28
mar

Święty Janie Pawle II, módl się za nami, pomóż nam zło dobrem zwyciężać – widzieć w każdym człowieku brata!

W 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II w imię prawdy i miłości do największego w dziejach Polaka przejdziemy w marszach modlitwy za Polskę, o wierność testamentowi św. Jana Pawła II – wierności Bogu i Ewangelii!  W całej Polsce !


czytaj więcej

8
mar

Oszczerczy atak na św. Jana Pawła II potwierdza jego świętość, a od nas wymaga zdecydowanej obrony Polski, Polskości i Kościoła – modlitwą i postem!

Zorganizowane siły zła jak co roku w okresie Wielkiego Postu z nienawiścią atakują Kościół i Polskę, aby zabrać nam ten błogosławiony czas refleksji i nawrócenia. Modlimy się o nawrócenie zatwardziałych grzeszników. 

czytaj więcej

23
lut

Rozpoczęliśmy Wielki POST - czas nawrócenia

Obrzędem posypania głów popiołem rozpoczęliśmy Wielki Post - szczególny czas modlitwy, nawrócenia i przeproszenia za grzechy. Niech będzie dla nas okazją do powrotu i jeszcze wiekszego zbliżenia do Chrystusa, który działa w Kościele i poprzez Kościół. Jezusie - Synu Boga Żywego zmiłuj się nad nami! 

czytaj więcej

9
lut

11 luty - Objawienia w Lourdes - Niepokalane Poczęcie dla świata!

W dniu początku objawień Maryi w Lourdes św. Jan Paweł II ustanowił dzień chorego, dzień nadziei dla wszystkich cierpiących i potrzebujących uzdrowienia. W Lourdes Niebo ciągle przypomina o łaskach od Niepokalanej! Maryjo, Uzdrowienie chorych, módl się za nami!

czytaj więcej

2
lut

Święto Ofiarowania Pańskiego MB Gromnicznej

Wraz z Józefem i Maryją ofiarujemy nasze dzieci Bogu, wspominając sakrament Chrztu świętego. Dziękujemy Bogu za wszystkie osoby Konsekrowane – zakonników i zakonnice. Święcimy gromnice, znak Jezusa przez Maryję w naszym życiu i domu.  Dziękujemy za Kościół święty!

czytaj więcej

23
sty

Przez wstawiennictwo św. Anny i św. Joachima dziękujemy naszym Babciom i Dziadkom i prosimy o Boże błogosławieństwo dla nich!

Pan Jezus też miał swego dziadka i swą babcię, to oni wychowali Najświętszą Jego  Mamę! Dziadkowie i babcie tworzą podwaliny naszych rodzin! Niech im Bóg udziela swego błogosławieństwa.

czytaj więcej

9
sty

Wspomnienie liturgiczne naszej patronki Bł. Pauliny Jaricot 9 stycznia !

Na samym początku roku, zaraz po święcie Objawienia Pańskiego i niedzieli Chrztu Pana Jezusa  po raz pierwszy obchodzimy dzień wspomnienia liturgicznego bł. Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca, którego gałęzią jest Różaniec Rodziców. Bł. Paulino – módl się za nami! 

czytaj więcej

5
sty

5 stycznia 2023r. pożegnaliśmy Ojca Świętego Benedykta XVI, który powrócił do domu Ojca Niebieskiego!

Bóg obdarzył nas w Kościele niezwykle skromnym, a wybitnym papieżem w osobie Benedykta XVI, przyszedł czas modlitwy i pożegnania jego osoby na tym świecie. Ojcze, przyjmij go do swego Domu w Niebie! Pożegnaliśmy kapłana, nukowca, teologa, humanistę, wielkiego, skromnego człowieka. Wielkiego przyjaciela Polski i Polaków!

czytaj więcej

1
sty

Nowy rok 2023 - wierzę w Kościół Chrystusowy, ufam Mu i kocham Go!

Nowy rok chcemy rozpoczynać z Bożym Błogosławieństwem, pod hasłem na każdy dzień  - wierzę w Kościół Chrystusowy. To własnie w Kościele my rodzice różańcowi znajdujemy pomoc, opiekę i wsparcie w naszym powołaniu! Niech Bóg nam wszystkim błogosławi! Dziękujemy za Kościół, za wszystkich kapłanów i  modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

czytaj więcej

27
gru

Jezus przychodzi – rodzi się i chce dawać przebaczenie i pojednanie!

Dziękujemy Ci Jezu za ten czas Twojego Narodzenia, za Twoje przyjście które zwiastuje światu Pokój! Niech czas Świąt Twojego Narodzenia przemienia nasze serca, niech je skłania do wdzięczności za wszelkie dobro jakiego doświadczamy! Najlepsze Życzenia dla wszystkich różańcowych rodziców! 

czytaj więcej

20
gru

Najlepszy prezent dla dzieci – miłość rodziców – szczególnie w Boże Narodzenie!

Nasze dzieci potrzebują naszej obecności, naszego zainteresowania i akceptacji , naszej uwagi i jednocześnie naszej wzajemnej małżeńskiej miłości. Obraz kochających się rodziców to skarb i prezent jaki warto dać dzieciom na te i na każde święta! O genezie Różańca Rodziców, o początkach i istocie modlitwy była ostatnio audycja w Radio Gdańsk. 

czytaj więcej

16
gru

Przygotuję swoje serce na Boże Narodzenie – nowenna do Dzieciątka Jezus 16-24 grudnia

Stała i regularna modlitwa, skłonienie serca do konkretnej myśli i modlitwy – nowenna czyli dziewięć dni modlitwy może być pięknym przygotowaniem swego serca na Boże Narodzenie – zapraszamy do wspólnej modlitwy nowenny do Dzieciątka Jezus! Razem z tygodnikiem Niedziela.

czytaj więcej

12
gru

Święto MB de Guadelupe – nawrócenie Indian meksykańskich!- patronka życia poczętego i rodzin

Dnia 12 grudnia, przypada wspomnienie Maryi z Guadelupe, związane z cudownym powstaniem Jej wizerunku na tilmie (płaszczu) św. Juana Diego. Maryja przychodzi do mieszkańców Ameryki, jako ta która jest w stanie błogosławionym i depcze głowę węża. Cud trwający od roku 1531. Dziś ufnie prosimy o zdrowie dla potrzebujących!


czytaj więcej

9
gru

II Kongres stu ośmiu polskich błogosławionych II wojny światowej

W dniach 14-15 grudnia 2022 r. odbędzie się Kongres 108 błogosławionych męczenników II Wojny Światowej. To druga edycja wydarzenia, pierwszy był w 2019 roku w Gdańsku. Tym razem kongres odbędzie się w historycznych budynkach we Zespołu Katedralnego we Fromborku. Różaniec Rodziców jest wśród patronó wydarzenia!

czytaj więcej