Aktualności

14
mar

Jestem w Kościele, jestem posłuszny Kościołowi, ufam Bogu!

Nadszedł szczególny czas próby ufności w Boże Miłosierdzie i zaufania Kościołowi. Dziękujemy Kapłanom za każdą Mszę świętą i łączymy się z nimi duchowo. Wg. zalecenia Arcybiskupa Gdańskiego zawieszamy czasowo naszą modlitwę różancową w Archikatedrze Msza święta nadal będzie odprawiana w naszej intencji. Modlimy sie w domu - we wspólnocie modlitwy z Maryją. MB Oliwska

czytaj więcej

3
mar

Wierzę Bogu, modlę się i wiem że On mnie strzeże

Wobec zagrożenia, nasi ojcowie, dziadkowie, mamy i babcie zbierali się wspólnie na modlitwie! Zachowując wszelkie środki ostrożności, nasze zaufanie pokładamy przede wszystkim w Bogu, Módlmy się w naszych domach, módlmy się wspólnie w Kościołach. Poprośmy naszych proboszczów, aby po Mszach Świętych były śpiewane Suplikacje w celu ochrony Polski przed skutkami epidemii koronowirusa! Nie pozwólmy, tak jak we Włoszech, zabronić Mszy świetej. Apel L. Dokowicza i M. Bodasińskiego!

czytaj więcej

26
lut

Środa Popielcowa - Wielki Post, czas modlitwy, pokuty, nawrócenia i zadośćuczynienie

Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Wyjątkowy okres w życiu człowieka dla poprawy rzeczy najtrudniejszych. Tego potrzeba na czas walki z pokusami Modlimy się o trzeźwość Polaków, o ochronę dzieci i młodzieży przed seksualizacją i deprawacją,    za polskie rodziny o odnowienie wiary,   za prześladowanych chrześcijan na całym świecie!                                 Maryjo,   Bolesna Królowo Polski - módl się za nami!

czytaj więcej

20
lut

Miłość Zwycięża - Świadectwo nawrócenia i modlitwa o ochronę dzieci!

W Gdańsku modliliśmy się i nadal będziemy się modlić o ochronę dzieci przed seksualizacją i demoralizacją. Modlitwa przed Urzędem Miejskim - prosimy za Gdańsk i za całą Polskę! Brońmy dzieci i młodzieży przed deprawacją! Każdy poniedziałek 17.30 Różaniec Rodziców w Katedrze Oliwskiej!


Piękne świadectwo zwycięstwa Miłości Jezusa nad fascynacją satanizmem i złym duchem.  https://www.youtube.com/watch?v=EBbXzkwbqpM&feature=emb_logo 


 

czytaj więcej

16
lut

Mamo, Tato Pomóż! Broń swoich dzieci przed seksualizacją w Gdańsku i w całej Polsce!

Już w najbliższą środę 19.02.2020 r o godz. 15.30 Rodzice ze Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk rozpoczną długo oczekiwane rozmowy z Władzami Miasta Gdańska na temat wycofania programu seksualizacji młodzieży - Zdrovve Love. Rodzice proszą o OCEAN modlitwy, aby dzieci w Gdańsku i całej Polsce były wolne od deprawującej seksedukacji. Przed UM Gdańsk od 15.00 do 16.30 modlimy się!

czytaj więcej

2
lut

Gromnica - znakiem Maryi niosącej Chrystusa - Dzień osób konsekrowanych!

W Święto Ofiarowania Pańskiego wraz z Józefem i Maryją ofiarujemy nasze dzieci Bogu, wspominając sakrament Chrztu świętego i nasze Akty Zawierzenia. Dziękujemy również Bogu za wszystkie osoby Konsekrowane – zakonników i zakonnice.

czytaj więcej

25
sty

Nawrócenie św. Pawła – Bóg przychodzi do każdego!

25 stycznia obchodzimy wspomnienie nawrócenia Apostoła Narodów – św. Pawła. W Bogu każdy znajduje nadzieję. Nawet ten wielki prześladowca Jezusa ogarnięty Bożą obecnością nawraca się. Módlmy się o nawrócenie w naszych rodzinach i nawrócenie prześladowców Kościoła.   Święty Pawle, módl się za nami! Królowo Apostołów - módl się za nami!

czytaj więcej

13
sty

Tyś jest mój syn umiłowany, moja umiłowana córka – chrzest Pański zaproszeniem do pełni życia

Bóg Ojciec nasz, który wszystko może, który kocha każdego z nas, mówi poprzez Chrzest Jezusa że NAPRAWDĘ jesteśmy Jego dziećmi. Mówi, że poprzez nasz Chrzest Święty mamy wszystko to co Kościół niesie światu – Pokój i Łaskę Jezusa Chrystusa.

czytaj więcej

1
sty

Nowy Rok bieży, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

Rozpoczynamy nowy rok. Z Maryją Świętą Bożą Rodzicielką.  Mamy nadzieję, płynącą z modlitwy i wiary w Boga, na każdy dzień nowego roku.  Życzmy sobie zdrowej duchowo Polski budowanej na prawdzie, wolności, mądrości i chrześcijańskiej wierze. Polski, dla której wolność i suwerenność jest normalna! 

czytaj więcej

25
gru

Bóg się rodzi, moc truchleje!

Każde pokolenie ma do zapisania w historii swoje karty. i po nas powinny pozostać tak piękne chymny Chwały Bożej jak tak kolenda napisana w XIXwieku. Niech blask tej Nocy Betlejemskiej, gdy rodzi się Jezus,  oświetla twórców kultury i sztuki, aby jej pięknem jaśniała polska kultura     

czytaj więcej

24
gru

Najlepsze zyczenia z okazji Świąt Narodzenia Pana Jezusa!

Boże Narodzenie! To czas Nadziei, to czas inny niż wszystkie dni całego roku. Dzielimy się opłatkiem z każdym kto tego dnia zawitał w naszym domu i jest z nami na Wigilii. Dlatego że w każdym może przyjść do nas  Jezus.  Za cały rok dziękujemy i za to co było nie tak w tym roku przepraszamy. Niech ten czas przynosi Łaskę i Pokój Nowonarodzonego Jezusa do każdej rodziny w Polsce i na świecie!

czytaj więcej

11
gru

Odkrywamy Skarby Koscioła - I Kongres 108 Męczenników II wojny światowej

Zapraszamy do udziału i wspierania modlitwą pierwszego Kongresu 108 błogosławionych męczenników II wojny światowej  - Gdańsk 11-12 grudnia Muzeum II Wojny Światowej. Błogosławiona Marianna Biernacka, Błogosławiona "Piątka" poznańska, Błogosławiony Wincenty Frelichowski - i wielu innych wspaniałych BOHATERÓW! a dzisiaj Co Bóg mówi do Polaków!

czytaj więcej

9
gru

Zawierzenie Maryi - jak co roku ponowiliśmy w Katedrze Oliwskiej!

W pięknej adwentowej atmosferze Katedry Oliwskiej, przed feretronem Matki Bożej Oliwskiej, w trzynastą rocznicę Zawierzenia Jej naszej rodzicielskiej modlitwy, na zakończenie Mszy Świętej w intencjach Różańca Rodziców ponowiliśmy w łaczności ze wszystkimi rodzicami nasz AKT ZAWIERZENIA.


 

czytaj więcej

1
gru

Zaproszenie na Spotkanie Animatorów do Oliwy

Zapraszamy wszystkich rodziców i Animatorów na mszę świetą z Aktem Zawierzenia do Katedry Oliwskiej 8 grudnia  - od g.17.30 różaniec i msza święta. A od godz. 14.45 I Spotkanie Animatorów z Diecezji Gdańskiej zaplanowane w Auli Jana Pawła II w budynku Kurii w Gdańsku Oliwie   . ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ ANIMATORÓW Z  CAŁEJ POLSKI!

czytaj więcej

26
lis

Tyle dasz ile masz miłości ! Za Konferencję niech Bogu będą dzięki!

Zakonczona w niedzielę Konferencja na temat zagrozeń młodych ludzi pod hasłem Miłość tyle dasz ile masz po raz kolejny pokazała jak wiele mozemy otrzymać od wspaniałych wykładowców, ile serca mogą włożyć rodzice w dobro swoich dzieci!

czytaj więcej

14
lis

Jak być dobry ojcem, mamą, jak odnaleźć się w swoim powołaniu do dobrego rodzicielstwa!? Zapraszamy na Konferencję !

Jak co roku na Chrystusa Króla odbędzie się Konferencja o zagrożeniach rozwoju osobowości młodego człowieka na początku XXI wieku. Tegoroczne hasło Miłość – tyle dasz ile masz.   Gość Specjalny ks. dr Marek Dziewiecki -  

czytaj więcej

11
lis

Niepodległość to wolność i normalność! Dziś trzeba jej bronić!

Dziękujemy Bogu za odzyskaną Niepodległość w 1918 roku i w roku 1990. To jest wartość, której znowu trzeba bronić, tym razem przed zalewem dewiacji i deprawacji, przed nienormalnością. Za dar życia, wolności i niepodległości, za Polskę wierną  Bogu  - DZIĘKUJEMY!   


 

czytaj więcej

6
lis

Obrona dzieci przed deprawacją i seksualizacją

W Gdańsku trwa nacisk na wprowadzanie ideologii genderowej  w szkołach. Przeciw temu może pomóc  Poradnik dla odpowiedzialnych rodziców. opracowany przez Odpowiedzialny Gdańsk. Pobierz i przekaż innym - więcej dowiesz się na Konferencji na UG w dniach 23-24 listopada. Zapraszamy!

czytaj więcej

3
lis

Nieplanowane - film, który zmienia serca ludzi

Nieplanowane - film, który zmienia serca ludzi. Prawdziwa historia, przedstawia przemianę zdeklarowanej aborcjonistki w aktywistkę pro-life. Opinia jednego z różańcowych rodziców: Widziałam ten film wczoraj i z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć: zobacz ten film i zaproś innych, aby ten film obejrzeli. 

czytaj więcej

2
lis

Dzień modlitwy za dusze czyśćcowe

Tam nie ma widoku na samodzielną poprawę. Dusze odpłacają się Bożemu Miłosierdziu, cierpią czekając na spotkanie z Bogiem i łakną naszej modlitwy wynagradzającej za ich przewiny. Modlimy się za bliskich i za wszystkich wiernych zmarłych. Zwłaszcza za Polaków zmarłych w oddaleniu od kraju.

czytaj więcej