Aktualności

18
kwi

Jezus daje nam Zbawienie! Jezus daje Pokój nam! Życzenia Błogosławionego czasu Zmartwychwstania Pańskiego dla naszych rodzin! Alleluja!

ALLELUJA Jezus Zmartwychwstał, to dokonało się 2000 lat temu i niech promieniuje na nas w każdym dniu naszego życia. Abyśmy mieli życie i to w obfitości. Próżne byłyby starania o Pokój, gdybyśmy nie modlili się do Boga o zmiłowanie i nie nawracali naszych serc ku Bogu  

czytaj więcej

14
kwi

Wielki Czwartek - dzień Kapłański, dzień Eucharystii i w tym roku rocznica Chrztu Polski!

Tegoroczny Wielki Czwartek  wypada akurat 14 kwietnia, w rocznicę Chrztu Polski. Właśnie poprzez kapłańskie ręce, poprzez sakramentalną obecność Jezusa w życiu Polski nasz naród uzyskał swoją tożsamość. Za wielkie rzeczy jakie dzięki kapłanom Bóg czyni w naszym życiu jesteśmy wdzięczni. Otaczamy modlitwą naszych kapłanów. Dziś ma swoją premierę wspaniały film POWOŁANY - - wyślij  pilnie swoim znajomym link  

czytaj więcej

13
kwi

Wchodzimy w Triduum Paschalne – przejście ze śmierci do życia, ze Zmartwychwstaniem Jezusa!

Poczynając od Wielkiego Czwartku, od ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Przez zdradę i pojmanie Jezusa wchodzimy w czas Jego męki , czas Paschy. Przechodzimy przez Wielki Piątek, dzień męki i ukrzyżowania, aż do złożenia w grobie. Cisza wielkiej Soboty  niech nas prowadzi do wigilii paschalnej – niech będzie czasem namaszczenia naszych serc.

czytaj więcej

29
mar

Podziękowanie JE Biskupowi Zbigniewowi Zielińskiemu za wiele lat posługi w Archidiecezji Gdańskiej i wsparcia dla Różańca Rodziców.

W dniu 27 marca 2022 na uroczystej mszy świętej w Katedrze Oliwskiej dziękowaliśmy naszemu biskupowi Zbigniewowi Zielińskiemu za tak wiele dobra, okazanego serca i ważne, owocne wskazani duchowe dla Różańca Rodziców. Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński zapisał się w historii Różańca Rodziców (RR) jako nasz drugi opiekun duchowy.

czytaj więcej

22
mar

„Adoracja bez Granic” w dniu zawierzenia Rosji i Ukrainy

W uroczystość Zwiastowania 25 marca będzie Zawierzenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Od organizatorów Adoracji bez Granic otrzymaliśmy zaproszenie do włączenia się w organizację modlitwy w ciągu tego czasu, rózaniec, Droga Krzyżowa i Adoracja 24 h. Dołączamy z całego serca! Zgłaszajmy też nasze róże i parafie!


czytaj więcej

15
mar

Droga Krzyżowa ulicami Gdańska

Różaniec Rodziców został zaproszony na Drogę Krzyżową ulicami Gdańska z Bazyliki św. Brygidy na Górę Gradową, 18.03.2022, po Mszy św. o godz. 17.00 (przejście od ok. 17.45 do 19.00). Dla nas została wskazana stacja  XIII, Jezus zdjęty z Krzyża - rozważania przygotowujemy i zapraszam kilku mężczyzn oraz odważne mamy do niesienia Krzyża w tej stacji.  (prośba o wcześniejsze zgłoszenie do I Rogala)


czytaj więcej

11
mar

Nowenna przed Uroczystością św. Józefa - początek 10 marca

10 marca rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa, patrona ojców, rodzin, patrona Kościoła świętego. Niech ten czas będzie czasem wejścia w Jego świętość i otwarcia na łaski jakie za przyczyną św. Józefa Bóg chce udzielać nam, naszym dzieciom i rodzinom, Kościołowi i światu! Dzień pierwszy  - POKORA W. JÓZEFA


czytaj więcej

4
mar

Wielki Post – czas nawrócenia, modlitwy i pokuty, modlitwa wynagradzająca!

Tegoroczny Wielki Post jest czasem bardzo szczególnym.  Przypomnijmy dziś słowa Św. Matki Teresy z Kalkuty: „… największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce jest wolno zabić swoje dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali?”. Módlmy się o pokój na Ukrainie!  

czytaj więcej

1
mar

Dzień żołnierzy Niezłomnych 1 marca

Ten dzień przypomina, że są chwile, kiedy trzeba się zachować jak należy. Stanąć w obronie prawdy i honoru. Stanąć solidarnie i wesprzeć bestialsko atakowanych braci. Przeciwstawić się złu dobrem. Ci, których bandycki, sowiecki reżim mordował i próbował upodlić, stali się dla nas przykładem męstwa. To właśnie jest Polska i Polskość – to jest normalność! Dziś i każdego nastepnego dnia - cały Wielki Post modlimy się za Ukrainę!


czytaj więcej

26
lut

26/27 lutego noc walki o błogosławieństwo dla Polski

W nocy z 26 na 27 lutego podejmujemy całonocną modlitwę  o błogosławieństwo dla Polski.  Modlimy się wraz z naszymi biskupami i kapłanami we wszystkich możliwych miejscach na terenie całej Polski i poza jej granicami. Jako Różaniec Rodziców, dołączamy do wielu wspólnot zaangażowanych w tą modlitwę. Polska potrzebuje naszej gorącej, wspólnej modlitwy i błogosławieństwa w tym tak trudnym dla świata czasie!  Niezwłocznie wyślij  informację do swoich róż i porzyjaciół!

czytaj więcej

14
lut

Za dar pierwszych Ogólnopolskich Rekolekcji Różańca Rodziców Bogu niech będą dzięki!

Spotkaliśmy się w Domu Maryi, w Polskim Loretto na Jej zaproszenie i z Jej opieką. Na  pierwsze ogólnopolskie rekolekcje Różańca Rodziców z wielu miejsc Polski przyjechali animatorzy róż i rodzice pragnący pogłębić swoją wiarę i spotkać się w takim gronie pod hasłem „ Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli  … i będziecie moimi uczniami”. I już teraz wiemy - potrzebne sa kolejne i kolejne takie rekolekcje!

czytaj więcej

2
lut

Święto ofiarowania Pańskiego i dzień osób konsekrowanych 2 lutego, MB Gromnicznej

Dziś drugi lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego znane też jako Święto Matki Bożej Gromnicznej to kolejna okazja, aby wraz ze Świętą Rodziną - Józefem, Maryją i Jezusem - ofiarować nasze dzieci Bogu, wspominając sakrament Chrztu świętego. Dziś dziękujemy również Bogu za wszystkie osoby dzień życia konsekrowanego, ojców, braci i siostry zakonne! I z wielką wdzięcznością otaczamy naszą modlitwą

czytaj więcej

21
sty

Pamięci osoby Alice von Hildebrand – Boże według swego Miłosierdzia i Sprawiedliwości przyjmij ją do Nieba!

Niewiastę dzielną któż znajdzie?  Jej wartość przewyższa perły. (Prz 31,10)  Są w naszym świecie osoby, których nie wolno zapomnieć i pominąć milczeniem, pomimo tego,  że tak jak wszyscy odchodzą. Właśnie taką osobą była w swej skromności, prostocie, czystości serca, a jednocześnie wielkiej mądrości Alice von Hildebrand, która zmarła 14.01.2022r.    

czytaj więcej

3
sty

Nowy rok 2022 – plany, zadania, nadzieje, działania – Maryjo prowadź nas!

Nowy rok 2022 zapowiada się bardzo ciekawie i intensywnie. Po raz pierwszy zaplanowaliśmy  rekolekcje Różańca Rodziców.  Planowany jest II Kongres Różańcowy 3 czerwca i pielgrzymka Żywego Różańca w której oczywiście uczestniczymy.  Planujmy nasz udział w rekolekcjach, w  pielgrzymkach i naszą formację! Niech Różaniec Rodziców dociera szeroko do osób potrzebujących nadziei!

czytaj więcej

30
gru

Za łaski w roku 2021 dziękujemy Bogu i Maryi

W czasie wieczornych mszy świętych  31  grudnia w całej Polsce będziemy dziękować Bogu i Matce Najświętszej za wszelkie dobro jakiego w ciągu tego trudnego 2021 roku doświadczyliśmy. Dziękujemy za rozwój Różańca Rodziców, za każdego rodzica i za każdą różę. 

czytaj więcej

26
gru

Narodził się Zbawiciel, Chrystus Pan!

Pan Jezus rodzi się w Betlejemskiej Grocie, aby wyzwolić swój lud, aby nas zbawić! Przyszedł dla ciebie i dla mnie, do każdego człowieka, nawet tego który dziś Go odrzuca. Niech Chwała Pańska otoczy nasze domy, rodziny i całą Polskę. Wesołych Świat BOŻEGO NARODZENIA. W niedzielę Świętej Rodziny odnówmy nasze przysięgi małżeńskie!

czytaj więcej

22
gru

Najlepszy prezent na Święta Bożego Narodzenia dla dzieci!

Gdy w naszych domach zawita pięknie ustrojona choinka zadbajmy o to aby nie brakło pod nią miejsca dla szopki w której będzie Święta Rodzina – Jezus , Maryja i Józef. Kiedy będziemy się spotykać z bliskimi z okazji  Bożego Narodzenia, możemy im podarować jeden ze wspanialszych prezentów, dawno sprawdzony i ogromnie cenny. Jest to miejsce w Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci.  I już jest nowa edycja (2022) aplikacji  Różańca Rodziców na SMATRFON

czytaj więcej

21
gru

Sercem za Rodziną, o tym jak zadbać o szczęśliwą rodzinę!

Szczęśliwe małżeństwo jest warunkiem szczęśliwiej rodziny. Miłość małżonków jest darem  którego każde dziecko ma prawo się domagać! To dar niezwykle cenny i ważny dla całego życia naszych dzieci. O tym jak zadbać o szczęśliwość rodziny, jak o nią zawalczyć w ostatnim odcinku serii SERCEM za Rodziną mówi w klarowny sposób Edyta Gronowska z Towarzystwa Edukacyjnego Lokomotywa. 

czytaj więcej

12
gru

Ulicami głównego miasta w Gdańsku przeszła Adwentowa Procesja Różańcowa!

12 grudnia w trzecią niedzielę Adwentu, w święto Matki Bożej z Guadalupe  odbyła się w Gdańsku Adwentowa procesja różańcowa. Modliliśmy się o obecność Jezusa w naszych rodzinach. Modliliśmy się za nasze rodziny, za Gdańsk i za całą Polskę! 


czytaj więcej

10
gru

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia po raz piętnasty powierzyliśmy nasze losy i losy naszych dzieci Opiece Matki Bożej Oliwskiej

Ósmego grudnia 2021r  po raz piętnasty powierzyliśmy nasze losy i losy naszych dzieci czułej Opiece Matki Bożej Oliwskiej. Razem z całym Kościołem zawierzyliśmy się też Św. Józefowi. Dziękowaliśmy za lata opieki, za wstawiennictwo Maryi Niepokalanej i za wielkie rzeczy jakie czyni w życiu naszych dzieci!   


czytaj więcej