Aktualności

12
lip

11 lipca - ORA et LABORA - modlitwą i pracą ludzie się bogacą!

Wspomnienie św. Benedykta Opata to dobry czas w okresie letnich wypoczynków, aby przemyśleć i właściwie ustawić relacje pomiędzy swoją modlitwą i swoją pracą, swymi wszystkimi aktywnościami.  W Różańcu Rodziców właśnie wspieranie modlitwą naszych działań jest kluczowe.

czytaj więcej

17
cze

Za rekolekcje i ich błogosławione owoce Bogu niech będą dzięki! I za Marsze dla Życia i Rodziny!

Tym razem aż w dwu miejscach jednocześnie odbyły się rekolekcje Różańca Rodziców: Ogólnopolskie na Górze św. Anny, dopełnione przez pielgrzymkę RR w niedzielę oraz w polskim Loretto diecezjalne  rekolekcje Archidiecezji Warszawskiej! Za to bogactwo Bogu niech będą dzięki! Przez Polskę przeszły Marsze dla Życia!

czytaj więcej

14
cze

Marsz dla życia i rodziny ! Festiwal Życia - Gdańsk – Bazylika Mariacka – Różaniec Rodziców gromadzimy się wokół naszej flagi!

Marsz dla życia i rodziny ! Festiwal Życia  - Gdańsk i innych 14 miast Polski –   Różaniec Rodziców gromadzimy się wokół naszej flagi!


czytaj więcej

14
cze

Rekolekcje Różańca Rodziców - Góra Św. Anny pełna łask – rozpoczynamy!

Na Górze św. Anny rozpoczynamy nasze kolejne ogólnopolskie rekolekcje – to  czas łaski dla uczestników, dla Różańca Rodziców, a może i dla całego Kościoła w Polsce i na świecie - prosimy o wspólnotową modlitwę cały Różaniec Rodziców, by rekolekcje przyniosły błogosławione owoce dla nas wszystkich!

czytaj więcej

12
cze

Błogosławionych 108 męczenników II wojny światowej – krew wołająca o nasze nawrócenie i świętość Polaków!

25 lat temu - 12 czerwca 1999r.  św. Jan Paweł II dokonał beatyfikacji 108 męczenników, którzy ponieśli śmierć w czasach II wojny światowej. Każda z tych osób wykazała się niezwykłym heroizmem wiary – i jest dla nas wzorem i zadaniem!  

czytaj więcej

11
cze

Święta Anna i Jej Córka Maryja, wraz ze swoim Synem Jezusem zapraszają! Rekolekcje i pielgrzymka

IV Rekolekcje Różańca Rodziców –  na Górze św. Anny 14-16 czerwca – wyjątkowa okazja spotkania z Jezusem i Jego Rodziną. A 16 tego czerwca doroczna pielgrzymka Różańca Rodziców na Górę  św. Anny! 

czytaj więcej

10
cze

Serce Jezusa i Serce Maryi dla nas - wzorem Miłości i skarbnicą świętości!

W piątek 7 czerwca i w sobotę 8-go obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego i Niepokalanego Serca Maryi! I w świetle tych dwu serca spotykaliśmy się na Konferencji PO CO ŻYĆ!?  - Te serca dają nam odpowiedź! 

czytaj więcej

6
cze

Zapraszamy na XIV Konferencję o zagrożeniach duchowych - zapraszamy 7 - 8 - 9 czerwca Gdańsk Oliwa

Serdecznie zapraszamy na 14 edycję Konferencji o zagrożeniach do Gdańska Oliwy z tematem:  PO CO ŻYĆ - aktualność nauczania św. Jana Pawła II.  Dla zachęty link do dwu wystąpień z poprzednich lat  - Granice w wychowaniu!  , oraz  Kształtowanie cnót!   program w dziale WYDARZENIA! 

czytaj więcej

3
cze

Byliśmy na Jasnej Górze Zwycięstwa - z Żywym Różańcem! Będziemy w Oliwie, na Górze św. Anny i w Gietrzwałdzie

W ostatni piątek maja i pierwszą sobota czerwca doroczna pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę – Różaniec Rodziców na stałe obecny z flagami! Relacja video – ze spotkania ŻR (o RR  ok.1h50’)  oraz relacja z Mszy Świętej dostępne - można z tego czerpać! 

czytaj więcej

30
maj

Boże Ciało - Jezus obecny pomiędzy nami! Idę za Jezusem w procesji bo Go Kocham!

Jezus Eucharystyczny przechodzi ulicami miast i wsi, odwiedza domy, całe parafie, miejsca pracy i odpoczynku – aby udzielić błogosławieństwa i zaprosić do miłości i miłosierdzia – wszystkich! W radio Gdańsk rozmowa z ks. Biskupem Zbigniewem Zielińskim  

czytaj więcej

24
maj

Maryja - Wspomożenie Wiernych, chcesz poznać potęgę łaski - pomódl się do Maryi Wspomożycielki !

Dziś w Kościele wspomnienie Maryi – Wspomożycielki Wiernych, dzień łaski dla nas, którzy odwołujemy się do Maryi w naszych potrzebach! Prośmy ją w tym wezwaniu a otrzymamy potrzebne łaski!


czytaj więcej

20
maj

Zesłanie Ducha Świętego – Kościół pełen mocy i Miłości! I Konferencja o zagrożeniach Duchowych!

Niech obecność Boża poprzez Zesłanie Ducha Świętego zapala nas do działania w Kościele! W drugim dniu Zesłania święto Maryi, Matki Kościoła - czyli Matki każedego z nas! Duchu Święty umacniaj i odnawiaj Kościół, prowadź nas!  Zapraszamy na Konferencję o zagrożeniach rozwoju osobowości! Rejestracja ze strony Konferencji

czytaj więcej

14
maj

XIV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA – ZAGROŻENIA ROZWOJU OSOBOWOŚCI MŁODEGO CZŁOWIEKA Gdańsk 07-09 czerwca!

Powracamy do organizowania Konferencji o Zagrożeniach Duchowych i zapraszamy na XIV Konferencję, poświęconą aktualności nauczania św. Jana Pawła II dla współczesnego człowieka – z wykładami  i pytaniem o sens życia – PO CO ŻYĆ!? Zgłoszenia tutaj! Program w dziale Wydarzenia

czytaj więcej

9
maj

Zapraszamy na Pielgrzymkę i Rekolekcje Różańca Rodziców!

Cześć Maryi, cześć i chwała! Zapraszamy na pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę 01.06 oraz Rekolekcje Różańca Rodziców na Górze św. Anny 14-16 czerwca! Zaplanuj i przyjedź!  Więcej w dziale  Wydarzenia!        Zamów flagę Różańca Rodziców – szczegóły niżej!

czytaj więcej

24
kwi

Ja jestem Dobrym Pasterzem – modlimy się o powołania do służby Bogu!

 Tydzień Dobrego Pasterza, modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne  to nasze zadanie. Modlimy się o powołania i o środowiska, aby te powołania mogły się pięknie zrealizować! Maryjo, Św. Janie Pawle II, Święty Wojciechu, bł. ks. Jerzy Popiełuszko - módlcie się za nami! Matko Kościoła, módl się za nami! 


 

czytaj więcej

19
kwi

Z miłości do Życia – działamy dla Życia

Życie, największy skarb jaki otrzymaliśmy od Boga jest święte i KAŻDE niesie w sobie skarb Miłości Boga.  Dziś zadaniem Polski i Polaków jest obronić życie przed agresją ideologii i struktur śmierci, obronić dla naszych dzieci, dla nas i dla świata! 

czytaj więcej

14
kwi

W rocznicę Chrztu Polski – Narodowy Marsz dla Życia!

Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską o Polak Polakiem. W 1058 rocznicę Chrztu Polski, przez Warszawę pod hasłem NIECH ŻYJE POLSKA, przeszedł Narodowy Marsz Życia! Boże chroń Polskę, Maryjo nasza Matko i Królowo, módl się za nami!

czytaj więcej

2
kwi

Zmartwychwstanie - Zawierzenie Maryi i Św. Jan Paweł II

Alleluja! Jezus Żyje, Zmartwychwstał i przynosi nam – każdemu z nas prawdziwą wolność!  Przeżywamy czas Zmartwychwstania Pańskiego – czas kiedy to sam Jezus przybliża się do nas i objaśnia Pisma oraz łamie Chleb! 1 kwietnia - rocznica Ślubów Lwowskich,  a dziś wspominamy św. Jana Pawła II 

czytaj więcej

28
mar

Dziś Wielki Czwartek - modlimy się szczególnie za naszych kapłanów!

Dziś w Wielki Czwartek  - dzień kapłański, modlimy się w sposób szczególny za naszych kapłanów. Dziękujemy za rodziny w których wychowało się ich powołanie, za ich wierną służbę w Kościele. Dzięklujemy za każdego proboszcza i biskupa. I prosimy o dary Ducha Świętego dla nich. 

czytaj więcej

25
mar

Dzień Świętości Życia - 25 marca, Życie jest po prostu piękne!.

Chcemy zachwycać się darem życia, jakie każdy z nas otrzymał i dziękować za KAŻDE życie, które się właśnie rozpoczyna pod sercem mamy! Niech to będzie przesłanie Narodowego dnia ochrony życia! Niech towarzyszy nam zawsze gdy potrzeba chronić życie i wspierać je na każdym etapie! Zakończenie życia bezbronnej istoty ludzkiej nie jest i nie może być NIGDY prawem!

czytaj więcej