Aktualności

8
gru

Niepokalane Poczęcie NMP - Zawierzamy się Maryi!

8 grudnia, jak co roku, od 14 lat ponawiamy Akt Zawierzenia Maryi naszej modlitwy, naszych spraw, losów i spraw naszych dzieci.  Zapraszamy do Katedry Oliwskiej o 17.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu a następnie msza święta z ponowieniem Aktu Zawierzenia w łączności z wszystkimi rodzicami na całym świecie. Dzięki Diakonii Społęcznej Domowego Koscioła dostęp do relacji wideo z wydarzenia


czytaj więcej

30
lis

Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem Najświętszej Maryi Panny

Dla nas, rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci, Maryja jest zawsze najlepszą przewodniczką ku Jezusowi. Jest naszą patronką w Oliwskim feretronie, a w uroczystość Niepokalanego Poczęcia odnawiamy nasze Zawierzenie. Dlatego chcemy się przygotować przez nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

czytaj więcej

11
lis

Bogu niech będą dzięki za dar Niepodległości Polski!

Wolność i niepodległość naszego kraju, możliwość rozwoju ducha polskości i swobodnej pracy dla Polski nie jest nam dana raz na zawsze!  Musimy o nią walczyć codziennie modlitwą i czynem. Bo „Polskość to świętość, to nie dla każdego chama”. Jeszcze Polska nie zginęła!    Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami!  

czytaj więcej

29
paź

Różaniec do granic Nieba

Nienawiść do ochrony życia pokazuje, że w Polsce i w świecie potrzebna jest ogromna, masowa modlitwa przebłagania za grzechy aborcji! Zło zakorzenione w grzechu możemy ograniczyć naszą modlitwą – dlatego odpowiadamy na zaproszenie Różańca do granic Nieba.  Zaproszenie video do Różańca do Granic Modlitwa  zaczyna się co dzień Mszą świętą o 19.00   https://www.rozaniecdogranic.pl/ 

czytaj więcej

26
paź

Módlmy się o nawrócenie bluźnierców, chrońmy nasze kościoły i brońmy walnie naszych kapłanów!

Po zatrzymaniu zabijania nienarodzonych przez wyrok TK  hordy barbarzyńskich feministek chcą wtargnąć i zbezcześcić kościoły! Nie wolno nam stać bezczynnie – wzywamy do modlitwy i do czynnej obrony swoich świątyń! Stańmy z modlitwa i z różańcami przy kapłanach, w Naszym Kościele! Już dziś przygotujmy modlitwę za Polskę - Różaniec do granic Nieba

czytaj więcej

23
paź

Aborcja dzieci chorych uznana przez Sąd za niekonstytucyją - zabijanie dzieci chorych w Polsce zatrzymane!

Dziękujemy Ci Boże za zatrzymanie w Polsce zabijania chorych, bezbronnych nienarodzonych dzieci! Nareszcie wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego potwierdzono w Polsce prawo nienarodzonych i chorych do ochrony ze strony państwa. Boże daj opamiętanie i uwolnienie od zła tym, którzy nierozumnie nie potrafią przyjąć tej podstawowej prawdy o wartości Życia. Ważny film  - pokazujący realia walki o życie nienarodzonych  - "Nieplanowane"  wieczorem w  sobotę 24 października zostanie pokazany  w TVP1. 


 

czytaj więcej

13
paź

Modlitwa i nowenny przed 22 października - o ochronę życia poczętego w Polsce

Nowenna życia  przed 22 października, gdy o godzinie 11:00  w  Trybunale Konstytucyjnym zaplanowana jest rozprawa dotycząca aborcji eugenicznej i prawnej ochronie zycia w Polsce.  Módlmy się intencji uwolnienia Polski od grzechu aborcji sankcjonowanej prawem,  przy współudziale polskiego Państwa.  Poniedziałek - modlmy się o to aby każde dziecko zostało przyjęte jako dar od Boga, a decydenci oświeceni łaską Ducha Świętego to dostrzegli!


 MB Oliwska

czytaj więcej

7
paź

Zawitaj Królowo Różańca Świętego - pod sztandarem Maryi potrafimy zwyciężać ku dobremu!

Maryjo - Królowo i Matko, zawitaj w naszych rodzinach i w naszym życiu poprzez modlitwę różancową! Ty jesteś naszą Obroną i Twierdzą warowną wiary zwycięskiej. Potrzebujemy stałej świadomości Twej obecności w naszym życiu w tych dziwnych i trudnych czasach pomieszania dobra i zła. Potrzebujemy Ciebie jako przewodniczki ku Jezusowi.


 

czytaj więcej

1
paź

Miesiąc Różańca Świętego - październik miesiąc Maryi, Królowej Różańca Świętego

Cały październik  jest różańcowy, ze świętem Królowej Różańca Świętego 7 X.  i wspomnieniem objawienia Maryi w Fatimie z wezwaniem do modlitwy różańcowej i pokuty. Chcemy być różańcowymi rodzicami -tatą i mamą, aby nasze dzieci widząc to wiedziały skąd czerpać siłę i pomoc dla siebie przez całe życie! Zaproś innych do Różańca!

czytaj więcej

28
wrz

Koronka do Bożego Milosierdzia z Jezuitami na ulicach miast

W dniu dzisiejszym tj. 28 września 2020 roku, na ulicach miast w świecie Jezuici zapraszają do Koronki do Bożego Miłosierdzia. Więcej na stronie akcji:  http://iskra.jezuici.pl/koronka-2020/    Zapraszamy i zachęcamy

czytaj więcej

7
wrz

19 rocznica powstania Różańca Rodziców

W tym roku 19-tą rocznicę powstania Różańca Rodziców świętowaliśmy Mszą świętą w Katedrze Oliwskiej dniu 7 września, rozpoczynając różańcem od godziny 17.30. We wspólnej modlitwie, w łączności duchowej z wszystkimi rodzicami modlącymi się na różańcu za swoje dzieci, przede wszystkim dziękowaliśmy Bogu i Maryi za tyle lat opieki, łask, nadziei i pomocy dla naszych dzieci oraz opiekę nad naszymi rodzinami.

czytaj więcej

1
wrz

1 września -pamiętamy o przeszłości - modlimy się o przyszłość

We wrześniu myslimy o dzieciach rozpoczynających rok szkolny.  Jako rodzice musimy zwracać  uwagę na treści i zdarzenia jakie spotykają nasze dzieci w szkole. Miesiąc wrzesień  to również pamięć o wybuchu wojny, o bohaterach broniących straconej zdałoby się sprawy  - Każdy z was (..) znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte,  Dziś jest to zachowanie wiary i kultury katolickiej w naszym narodzie, w Polsce!

czytaj więcej

3
sie

Cześć i Chwała Bohaterom!

Sierpień, który rozpoczyna się wielką datą początku Powstania Warszawskiego jest miesiącem trzeźwości! Trzeźwość to wolność do walki o lepszą Polskę! O zachowanie w Polsce normalności! W naszych dziejach mamy chwalebne zwycięstwo nad bolszewikami w 1920 roku i Sierpień Solidarności 1980! 

czytaj więcej

13
lip

Za wybór Prezydenta, Bogu niech Będą dzięki!

Wybór Prezydenta RP, który szanuje Polskę, polskość, tradycję i wartości wynikające z wiary w Boga - to dar na kolejne lata! Z to Bogu dziękujemy. Osobę Prezydenta, jego rodzinę i współpracowników otoczmy naszą stałą i gorliwą modlitwą! Tego duchowego wsparcia w walce o Polskę wierną Bogu bardzo potrzebuje!


czytaj więcej

8
lip

Wybieramy przyszłość Polski! Chcemy aby była jak zawsze wierna Bogu! Polonia semper Fidelis!

Nasz wybór Prezydenta Polski ma ogromne znaczenie dla tego jak będzie się dalej rozwijała nasza Ojczyzna.  W ciągu ostatnich pięciu lat ogromnie wiele zmieniło się na lepsze. Nie wszystko, ale mieliśmy wiele przeszkód. Wybierzmy dobrą przyszłość dla Polski. Módlmy się o dobry wybór Prezydenta RP przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli!

czytaj więcej

23
cze

Dzień ojca, Niech Bóg Ojciec błogosławi wszystkim ojcom !

Wszelkie ojcostwo bierze swój początek u Boga. To On jest stworzycielem, to Bóg daje życie i zapewnia najlepszą opiekę i ochronę swoim dzieciom. Ojczyzna to wspólnota za która walczyli i dla któej pracują / pracowali nasi ojcowie.

czytaj więcej

18
cze

Najświętsze Serce Jezusa

W czerwcu szczególną czcią otaczamy Serce Jezusa. Warto pomyśleć o tym, aby siebie i swoją rodzinę zawierzyć właśnie Sercu Jezusowemu. W piątek 19 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na te trudne czasy potrzebujemy oparcia i umocnienia od Jezusowego Serca. 


 

czytaj więcej

5
cze

Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę, włączamy się RR !

Włączamy się duchowo w VIII ogólnopolską pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę do MB Częstochowskiej. HASŁO: „Wszystko postawiłem na Maryję. Modlimy się o ochronę dzieci i młodzieży przed złem współczesnego świata.  Hasło nowenny: Żywy Różaniec znakiem jedności z Ojcem św. i Kościołem.

czytaj więcej

1
cze

Drugi dzień Zesłania Ducha Świętego – święto Maryi Matki Kościoła

Zgromadzeni z Apostołami (naszymi biskupami i kapłanami) z Maryją wokół Jezusa w jedności Ducha Świętego tworzymy Kościół. Dziękujemy Ci Boże za Twój Kościół, który daje nam duchowe życie! Maryjo, Pani Oliwska, módl się za nami! Abyśmy byli wierni Kościołowi i potrafili innym pokazać piękno Kościoła Świętego!

czytaj więcej

30
maj

Święto Zesłania Ducha Świętego! Przyjdź Duchu Święty

Napełnij nas swoją świętą obecnością!  Zalęknieni wcześniej Apostołowie i Uczniowie, teraz w mocy Ducha Świętego zdobywają cały świat dla Jezusa. Niech dla nas będzie to wskazaniem, jak usunąć lęk z naszego życia, jak współpracować z Łaską i pomagać innym uwierzyć w Jezusa Zmartwychwstałego!

czytaj więcej