Aktualności

10
kwi

Smoleńsk - Pamiętamy - Katyń

Po prostu, Pamiętamy, modlimy się za tragicznie poległych i za Polskę!


PAMIĘTAMY!

czytaj więcej

7
kwi

Ojcostwo i posłuszeństwo, Miłość i dopowiedzenie miłości!

Modlitwa w intencji OJCOSTWA!  OPOKA POKOJU organizuje modlitwę przebłagalną za grzechy przeciw prymatowi ojcostwa, przeciw godności mężczyzny i kobiety,  nierozerwalności małżeństwa i życiu! Zapraszamy w piątek 13 kwietnia od godziny 17.30 do kościoła OO. Cystersów pw. MB KKP w Gdańsku-Oliwie - różaniec i Msza św. z Konferencją!.

czytaj więcej

1
kwi

Chrystus ZMARTWYCHWSTAŁ! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

Otrzyjcie już łzy płaczący! Zmartwychwstał już Chrystus Pan mój i nadzieja, a miejscem spotkania b ędzie Galilea! Niech dzwoniąwszystkie dzwony !


Niech raduje się cała ziemia! ALLELUJA! JEZUS ŻYJE!


 

czytaj więcej

30
mar

TRIDUUM PASCHALNE

Dzień Eucharystii i Kapłański;  Dzień Męki i Krzyża;  Dzień ciszy i Grobu Pańskiego!

czytaj więcej

27
mar

Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień

Od wjazdu Jezusa do Jerozolimy rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.  To wyjątkowa niedziela w roku gdy słyszymy Hosanna i zaraz potem Ukrzyżuj! Niech ten czas będzie dla naszych sumień wyjątkową okazją nawrócenia!

czytaj więcej

20
mar

Konferencja ŻYCIU TAK - na KUL - zapraszamy!

Już 21 marca 2018 - po raz dziewiąty w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się Konferencja ŻYCIU – TAK  Skorzystaj z zaproszenia!

czytaj więcej

19
mar

Uroczystość św. Józefa - Oblubieńca NMP - święto mężczyzn!

W uroczystość św. Józefa polecajmy jego wstawiennictwu wszelkie nasze sprawy i problemy. Polecamy w modlitwie nasze ojcoostwo i charyzmat męskosci u mężczyzn!

czytaj więcej

13
mar

Modlimy się za Papieża Franciszka w 5 rocznicę pontyfikatu! Kochamy Kościół święty

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Modlimy się za papieża Franciszka w piatą rocznicę wyboru.  Prosi nas o modlitwę, potrzebuje jej jak nikt inny na świecie. Kochamy Kościół i kochamy naszego papieża!

czytaj więcej

1
mar

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - PAMIĘTAMY modlimy się !

Polska pamięta o swoich najwierniejszych synach i córkach, cała Polska czci pamięć tych, którzy ocalili nasz honor. My dokładamy nasza modlitwę za ich dusze

czytaj więcej

26
lut

3 marca – VII Dzień skupienia Różańca Rodziców róż z diecezji Bielsko – Żywieckiej

Rodzice, którzy w różnych miejscowościach diecezji Bielsko – Żywieckiej od kliku lat organizują Dzień Skupienia. W tym roku odbył się  on w Bazylice w Hałcnowie w Bielsku Białej w dniu 3 marca - przybyło bardzo wielu rodziców!

czytaj więcej

25
lut

Wspomagając misjonarzy pomagamy sobie!

Mamy Niedzielę misyjną   - Pomocy Misjom – pamiętamy o tych kapłanach, siostrach i osobach świeckich, którzy poświęcili swoje życie dla Misji. 


 

czytaj więcej

22
lut

Msza święta w intencjach Konferencji o zagrożeniach osobowości i nabożeństwo z modlitwa o zdrowie w bazylice Św. Brygidy w Gdańsku

Diecezjalne Duszpasterstwo Osób i Rodzin zagrożonych działalnością sekt i okultyzmem zaprasza na katechezę poświęconą zagrożeniom duchowym i walce duchowej połączonej z Eucharystią  - 25 lutego od godz. 15 do bazyliki św. Brygidy w Gdańsku.

czytaj więcej

20
lut

Uwaga – zagrożenie warsztatami Genderowymi – w Gdańsku i w całej Polsce

W Naszym Dzienniku czytamy, że prawie czterdzieści szkół dopuściło warsztaty genderowe,  wg. ustaleń Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, z raportu podsumowującego kampanię Chrońmy dzieciTemat jest bardzo aktualny.  Nieustannie bardzo prosimy o modlitwę w tej intencji i o uwagę w swoich środowiskach. 

czytaj więcej

18
lut

Czas się wypełnił. Bliskie jest Królestwo Boże, nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

To proste przesłanie z pierwszej niedzieli Wielkiego Postu jest mottem na każdy z 40 dni. To dla nas skarb czasu nawrócenia. Na nadchodzący dzień świetości życia 25 marca wysłuchaj mocne przesłanie przyjaciółki i córki duchowej  św. Jana Pawła II - dr Wandy Półtawskiej  - Człowiek żyje dlatego się rodzi!

czytaj więcej

15
lut

Rekolekcje wyzwolenia w Jezusie - Kurs Marana Tha

Zapraszamy na kurs Marana tha  16-18 luty -  rekolekcje weekendowe  oorganizowane przez wspólnotę Marana Tha, w której powstał Różaniec Rodziców. Są to rekolekcje wyzwolenia w Jezusie, odnowienia i pogłębienia swojej wiary. Propozycja  owocnego rozpoczącia Wielkiego Postu!


 

czytaj więcej

14
lut

Posypmy popiołem głowę, swoja głowę na znak pokuty! Nawracajmy się! Bóg jest blisko!

Wielki post zaczynamy aktem pokuty, posypujemy głowę popiołem, na znak naszej skruchy i uznania konieczności pokuty za grzechy. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami! I Ty, któraś współcierpiała, Matko Bolesna wstawiaj się za nami!

czytaj więcej

12
lut

W Gdańsku rodzice buntują się przeciw narzucaniu programu w szkołach. Czysta propaganda relatywizmu. Prosimy o modlitwę za Gdańsk!

W Gdańsku rodzice buntują się przeciwko nowemu programowi w szkołach. To jest czysta propaganda relatywizmu pod pozorem zachowania równości. Wspieramy naszą modlitwą, tych, którzy takim niecnym działaniom się przeciwstawiają. Prosimy wszystkich rodziców z Polski i świata o modlitwę za miasto Gdańsk ! 

czytaj więcej

6
lut

Modlitwa przebłagalna za grzechy przeciwko prymatowi ojcostwa, godności mężczyzny i kobiety oraz jedności Kościoła

9 lutego 2018r.  od godz. 17:30 różaniec, Msza św. z modlitwą przebłagalną za grzechy przeciwko prymatowi ojcostwa, godności mężczyzny i kobiety, świętości życia i rodziny oraz za grzechy godzące w jedność Kościoła Świętego. O. Dariusz Szymaniak, temat : Odzyskać tożsamość. Przyjdź i zaproś wszystkich potrzebujących!

czytaj więcej

2
lut

Ofiarowanie Pańskie – poświęć gromnicę, niech rozświetla mrok!

2 luty to święto Ofiarowania Pańskiego, znane w Polsce jako święto Matki Bożej  Gromnicznej. Tego dnia warto poświęcić gromnice / świece, które w ważnych chwilach naszego życia zapalamy na znak obecności Jezusa w naszym życiu i domu. Tego dnia obchodzimy też dzień życia konsekrowanego – dziękujemy Bogu za te osoby, które poświeciły swoje życie dla nas  i dla Kościoła.

czytaj więcej

2
lut

Módlmy się za Polskę – Niepodległość nie jest nam dana raz na zawsze i za darmo!

Nasz naród został naznaczony ogromnym cierpieniem podczas II wojny światowej. Cały kraj był pod niemiecką i sowiecką okupacją.(...) Polska była pierwszą ofiarą III Rzeszy. Śmierć i cierpienie w niemieckich, nazistowskich obozach koncentracyjnych były wspólnym doświadczeniem Żydów, Polaków oraz wielu innych narodów. DOŁĄCZ DO MODLITWY ZA POLSKĘ !

czytaj więcej