Aktualności

29
sty

Brońmy sumień polskich dzieci i młodzieży, dziś w Gdańsku, jutro w twojej miejscowości! Antoni Szymański, senator z Pomorza, interweniuje!

Brońmy sumień polskich dzieci i młodzieży!  Antoni Szymański, senator z Pomorza, interweniuje w sprawie kontrowersyjnego programu edukacji seksualnej w Gdańsku.  Wysłał pismo do prezydenta Gdańska...

czytaj więcej

22
sty

Tak Rodzinie - świetny numer w lutym, Różaniec - drogi Niepodległości!

Tak RodznieWspaniałe lutowe numery miesięczników Tak Rodzinie i Różaniec  - naszych pism formacyjnych przynagliły mnie aby zachęcić do ich nabywania i propagowania. W Tak Rodzinie jak zwykle  świadectwo Różańca Rodziców,a w Różańcu piękny wiersz - jakby dla Różańca Rodziców specjalnie napisany. A to tylko początek pieknych treści - warto się z tym zapoznać!


 


 


 

czytaj więcej

16
sty

Rok Św. Stanisława Kostki – szczególny czas łaski

Episkopat ogłosił rok 2018 rokiem Św. Stanisława Kostki patrona Polski i polskiej młodzieży.  Dla nas jest to szczególnie bliski patron, ponieważ właśnie św. Stanisław Kostka jest patronem pierwszej róży rodziców.   Św. Stanisłąwie módl się za nami, o ochronę polskich dzieci przed deprawacją i nawrócenie osób tą deprawację szerzących, zwłaszcza za Gdańsk!

czytaj więcej

15
sty

Różaniec Rodziców z Matką Bożą Oliwską w każdy poniedziałek od 17.30

MB Oliwska Patronka Różańca RodzicówZ radością,  z błogosławieństwem księdza proboszcza Katedry Oliwskiej, zapraszamy w każdy poniedziałek na różaniec rodziców przed faretron Matki Bożej Oliwskiej w Kaplicy Mariackiej w Oliwskiej Katedrze o godzinie 17.30.  i  Mszę Świętą, a po niej na nabożeństwo do MB Oliwskiej! ZAPRASZAMY każdego! 

czytaj więcej

8
sty

Potrzebna modlitwa za Gdańsk – Różaniec w obronie czystości serc dzieci i młodzieży!

Władze miasta Gdańska z determinacją i wbrew woli mieszkańców, planują  w maju 2018 roku, poddać pod obrady radnych Rady Miasta Gdańska dokument „Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym”. Bardzo ważne - Karta Równości została już odrzucona demokratyczną większością głosów przez przedstawicieli mieszkańców Gdańska w tzw. Panelu Obywatelskim. Przyjęcie Karty Równości ma zarekomendować Radzie Miasta Gdańska tzw. Moduł ekspertów; składający się w zdecydowanej większości ze środowisk LGBT.  Dlatego bardzo prosimy wszystkich członków Różańca Rodziców o modlitwę w intencji miasta Gdańska, ale też i całej Polski o ochronę dzieci i młodzieży!

czytaj więcej

6
sty

Objawienie Pańskie, w Polsce przechodzą orszaki Trzech Króli; pomagamy Misjom

Centrum GATOWODziś świętujemy Objawienie Pańskie, zwane popularnie świetem Trzech Króli. Dziękujemy Bogu że nam się objawił i dlatego chcemy wspierać Misje!  Różaniec Rodziców wspiera OO. Michaelitów w  budowie Kościoła w miejscowości GATOWO na Białorusi

czytaj więcej

31
gru

Rok kończymy ze Świętą Rodziną z Nazaretu, a zaczynamy świętem Bożej Rodzicielki!

Św. Rodzina z NazaretuOstatniego dnia roku ze św. Rodziną dziękujemy Bogu za wszelkie łaski otrzymane  w tym roku, za podniesionych z upadku i rozpaczy, za wszelkie dobro w życiu naszych dzieci i rodzin oraz za ochronę przed złem. Dziękujemy za ponad 77 tysięcy rodziców.


 

czytaj więcej

25
gru

Narodził się Chrystus Pan Zbawiciel!

Święta Rodzina w BetlejemZ okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim najlepsze życzenia, dla każdego i każdej z was – animatorów, moderatorów i rodziców modlących się za swoje dzieci na różańcu.

czytaj więcej

20
gru

Świadectwo w RADIO PLUS

Krótkie świadectwo o modlitwie Różańca Rodziców w Radio PLUS - nagraliśmy przed 8 grudnia - ale jest aktualne dla każdego i w każdy dzień. Co poniedziałek zapraszamy na Różaniec Rodziców do Katedry o godz. 17.30 póżniej na Mszę Świętą i nabozeństwo do MB Oliwskiej.


MB Oliwska Patronka Różańca Rodziców

czytaj więcej

11
gru

Z Matką Bożą Oliwską w każdy poniedziałek od 17.30

MB Oliwska Patronka Różańca RodzicówZ radością,  z błogosławieństwem księdza proboszcza Katedry Oliwskiej, zapraszamy w każdy poniedziałek na różaniec rodziców przed faretron Matki Bożej Oliwskiej w Kaplicy Mariackiej w Oliwskiej Katedrze o godzinie 17.30.  i  Mszę Świętą, a po niej na nabożeństwo do MB Oliwskiej!

czytaj więcej

10
gru

Modlitwa i pomoc materialna Kościołowi na wschodzie

W drugą niedzielę adwentu modlimy się przygotowując serca na Boże Narodzenie. Chcemy pamiętać o Kościele na wschodzie, w krajach postsowieckich. Tam odradza się życie duchowe i potrzebna jest nasza pomoc. Duchowa i materialna. Zobacz jak możesz pomóc – czytaj dalej!

czytaj więcej

8
gru

8 grudnia odnowiliśmy Akt Zawierzenia Dzieci w Archikatedrze Oliwskiej.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia, jak co roku, odnowiliśmy  Akt Zawierzenia naszych dzieci, rodzin i siebie samych Matce Bożej w Archikatedrze Oliwskiej. Wiele osób przyjechało na ten dzien do Oliwy, bardzo wielu przysłało  z Polski i  świata informację o łaczności duchowej

czytaj więcej

29
lis

O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami! Dziewięć dni nowenny

Zbliżamy się do uroczystości Niepokalanego Poczęcia, i aby ją dobrze przeżyć, skorzystać z łask jakie nam przynosi rozpoczynamy nowennę.   Rozważamy tajemnicę, jak Bóg obdarował nas poprzez Niepokalaną Maryję. 

czytaj więcej

27
lis

Ponowiliśmy Zawierzenie Polski Jezusowi Chrystusowi

Jezus Chrystus KrólRok po wielkim Akcie Zawierzenia Polski Jezusowi Chrystusowi w święto Chrystusa Króla Wszechświata ponowiliśmy ten Akt.  Nasze hasło : BÓG – HONOR – OJCZYZNA! 

czytaj więcej

24
lis

Rozpoczęlismy mszą świetą w Katedrze Oliwskiej

Msza w Katedrze OliwskiejPierwszy ważny akt rozpoczynajacy Konferencję mamy za sobą  - w czasie Mszy świetej modliliśmy się w intencji dobrych owoców Konferencji, oraz uczestników, wykładowców i organizatorów

czytaj więcej

15
lis

Racje czy relacje - Zapraszamy na doroczną Konferencję na UG

Zapraszamy  wszystkich w dniach 25-26 listopada na XI Ogólnopolską Konferencję na Uniwersytecie Gdańskim:Zagrożenia rozwoju osobowości młodego człowieka na początku XXI w. Hasło przewodnie: Racja czy relacjaZobacz szczegóły i wyślij zaproszenie swoim znajomym!

czytaj więcej

14
lis

Z Matką Bożą Oliwską w trosce o nasze dzieci.

MB Oliwska Patronka Różańca RodzicówZ radością przekazujemy informację że za zgodą i z błogosławieństwem księdza proboszcza Katedry Oliwskiej od połowy listopada 2017 roku zapraszamy na co poniedziałkowy różaniec  przed faretronem Matki Bożej Oliwskiej w Kaplicy Mariackiej w Oliwskiej Katedrze o godzinie 17.30 

czytaj więcej

11
lis

My chcemy Boga – jest Polska, właśnie TAKA JEST POLSKA!

Flaga Polski Królową Maryja, Królem całego Narodu Jezus, tradycją obrona Krzyża i Ewangelii. Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest POLSKĄ a Polak POLAKIEM.  Z okazji święta odzyskania Niepodległości, wszystkim Polakom składamy najlepsze życzenia pięknego przeżywania tego czasu i naszego polskiego tradycyjnego patriotyzmu. 


 

czytaj więcej

8
lis

Ojciec, Ojczyzna, Ojcowizna – niepodległość Polski budujemy zaczynając od zdrowej rodziny!

Co miesiąc w Gdańsku Oliwie, u Królowej Korony Polskiej,  modlimy się w intencjach: świętości życia, prymatu ojcostwa, godności mężczyzny i kobiety, nierozerwalności małżeństwa. Zapraszamy w najbliższy piątek, 10 listopada od godz. 17:30.

czytaj więcej

6
lis

Zatrzymaj aborcję – Jestem za życiem – modlimy się i działamy

Zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy trwa. Trwają prace nad Inicjatywą zaprzestania zabijania dzieci z podejrzeniem choroby w łonie matek.  Adres strony internet  http://zatrzymajaborcje.pl/  Potrzebna modlitwa i wsparcie z naszej strony. Z mojej i twojej, bo aborcjoniści nie zaprzestaną swoich niecnych ataków.

czytaj więcej